Zákeřná Ebola

Zákeřná Ebola https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24303/bmid_zakerna-ebola-yoT-24303.jpg 4 300 80

Zákeřná Ebola je první knihou, která se dotýká celé šíře problematiky vzácných smrtících virů. Popisuje události v období let 1967 až 1993 - zavede čtenáře do odlehlé jeskyně v džungli, překypující uhynulými zvířaty, do letounu vezoucího na palubě živoucí virologickou bombu , do přísně utajených biologických laboratoří, kde vojenští mikrobiologové riskují své životy při studiu smrtonosných organismů. Líčí úsilí vojenského a vědeckého týmu expertů, kteří v hermeticky uzavřených skafandrech hledají způsob, jak zastavit rostoucí počet obětí viru Ebola. Zákeřná Ebola není román, příběhy, které vypráví, náleží k literatuře faktu. Lékaři a sestry bojující o záchranu lidských životů uprostřed epidemií zasažených oblastí v deštném pralese jsou skuteční hrdinové současnosti...... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Knižní klub

Hot Zone , 1994

cleopatra11
04.11.2014 5 z 5

Kniha, u které jsem se i zapotila...doost dobrá...

kazatell
24.10.2014 5 z 5

Zvlášť teď když si ebola zase našla cestu na výsluní novin je tato kniha přínosem pokud se chcete o ebole něco dozvědět

bookworm007
23.10.2014 5 z 5

Vynikající kniha.

Kessetra
21.10.2014 4 z 5

Výborná kniha. Ne zrovna moc na relax, protože sem tam jsem při čtení cítila úzkost, co se zase přihodí :) Autor vše velmi realisticky vystihl a přiblížil mi, co je to vlastně literatura faktu.

pavel9875
08.10.2014

Super čtení. Vyhrabal jsem jí v knihovně před cestou do Indie. Ač bylo pro samé cestování málo času, přečetli jsme jsme jí během měsíce celá čtyřčlená parta.

pavla5869
18.09.2014 4 z 5

Kniha se čte opravdu velmi dobře, detailně popisuje průběh nemoci a to, co to udělá s lidským tělem. Vypráví o hledání původu viru v jeskyni v Africe a co se stane, když se nemoc rozšíří v celkem uzavřeném prostoru mezi zvířaty poblíž Washingtonu. Uvítala bych víc vyprávění o šíření nemoci přímo mezi lidmi v Africe, ale o tom se teď dá přečíst dost i v novinách.

Military
09.05.2014 5 z 5

Knihu jsem četla asi tak 10x a chystám se ji přečíst znova. Jen málokdy se člověk setká s tak nepříjemným a odborným tématem tak čtivě prezentovaným. A navíc bez vědeckých nepřesností.

otula
24.07.2013 5 z 5

Skvělé čtení, které člověka přinutí otevřít Wikipedii či jiný zdroj informací a dozvědět se ještě více. K tomu velmi dramatický thriller ze skutečného života.

pudlik
05.05.2013

Knihu jsem četla již několikrát,ale pokaždé dokáže vyvolat atmosféru hrůzy,která je zapříčiněna jak skvěle napsanou knihou tak absolutní bezmocí doktorů při styku s pro ně do té doby neznámým virem.A při představě že by se podobný virus nějakým nedopatřením vyskytl i zde mne jímá hrůza a to dvojnásobná při poslechu našich politiků o nutnosti škrtů ve zdravotnictví ,asi by nebylo marné kdyby tato kniha patřila k povinné četbě ministra zdravotnictví.

gotham
13.02.2013 3 z 5

Řekl bych až brutálně nechutné vyprávění o možná nejzákeřnější nemoci na světě. Donedávna jsem ani nevěděl, že nějaká Ebola existuje, po této knížce už na ní nezapomenu. Místy je to na mě až nechutné popsání reality, do Afriky na dovolenou opravdu ne. 60%

kalledon
12.02.2013 5 z 5

čekl jsem ji už dávno a je fakt skvěle napsaná. Je ji nemůžu nikde sehnat. Kdyby jste náhodou někdo zjistily kde se dá koupit napište mi prosím. Díky moc

Zaja
13.12.2012 5 z 5

Četl jsem ji jedním dechem asi ve 12ti letech. Knížku si pak přečetla i mamka :)

alzbetaf3
28.10.2012 5 z 5

Kniha, kterou jsem jako zdravotník přečetla opravdu jedním dechem... i když mi ho to občas bralo. Děs, kterým Ebola bezpochyby je, je zde vylíčen opravdu živou formou....

jiricek72
29.08.2012 5 z 5

Výborná kniha,skvělá..

evickakyticka
22.06.2012 5 z 5

Zajímavá výprava do srdce Afriky a taky seznámení se smrtelnou chorobou. Kde se Ebola vzala? Jak se mohla dostat až do Ameriky? A jak se proti takové chorobě dá bojovat? Na tyto otázky vám odpoví Zákeřná Ebola.

Nenašla jsem žádný záporný bod, naopak cením si ne moc veliké odbornosti a velmi lehce srozumitelný text, proto hodnotím plným počtem.

andrejs
14.03.2012 5 z 5

Zákeřnou ebolu jsem četla, když mi bylo 14. Chytila mě natolik, že jsem se rozhodla v dospělosti zkoumat exotické viry, pracovat v tomhle oboru a dokonce i plánovala cestu po černém kontinentě, po stopách eboly. Vynikající knížka!!!

nightlybird
22.02.2012 5 z 5

Zákeřná Ebola sice patří do kategorie populárně naučných knih (nebo chcete-li do literatury faktu), nicméně se čte jako dobře napsaný thriller. Dalo by se říct, že je v obecném povědomí známo, že je Ebola docela pěkné svinstvo, daleko horší, než více rozšířený AIDS. Ale něco jiného je něco vědět a něco jiného procítit. Preston svým způsobem psaní dokáže nejen dodat řadu podrobných informací o jednom z nejbrutálnějších zabijáků, který zabíjí maximálně účinně, nic moc se s tím nepáře a navíc způsobem, který by mu mohla závidět i slavná inkvizice. Dokáže vtáhnout čtenáře do prostředí mikrobiologických laboratoří, které se zkoumáním Eboly a virů obecně zabývají na jedné straně a průběhem několika epidemií Eboly s celou jejich mrazivou hrůzností na straně druhé, s osudy a pocity lidí, které Ebola zasáhla i těch, kteří se s ní snažili bojovat. A dokáže to napsat tak, že se s nimi čtenář dokáže ztotožnit, napsat to všechno jednoduchým, přesto výstižným a plně srozumitelným jazykem.
Kniha, která stojí za přečtení (a je v ní víc reálné krve, než s těch různých upířích nesmyslnostech).

brabofka
30.12.2011 5 z 5

Knížka mě vtáhla do děje od první stránky a nepustila. Výborně napsané.

Charley
04.04.2011 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek jaké jsem četla. Vtáhla mě do děje a nepustila do poslední stránky. Četla jsem ji už 2x stále se mi líbí :)

bakterie_
27.12.2010 5 z 5

A stalo se, že se ebola stala mou nejoblibenější chorobou... /:D/

nemoci smrtelné choroby nebezpečný virus ebola (nemoc)

Richard Preston
americká, 1954