Zakázané ovocie

Zakázané ovocie https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376586/bmid_zakazane-ovocie-caM-376586.jpg 4 815 815

Ospalé prímorské mestečko Merham neponúka v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia veľa vzrušenia. Aspoň v očiach mladej Lottie a Celie, ktoré vyrastajú v jednom dome takmer ako sestry. Keď sa do Arcadie, veľkolepého sídla v štýle art deco, nasťahuje skupina bohémov, Lottie a Celiu priláka ich alternatívny spôsob života, taký poburujúci pre miestnych obyvateľov. Lenže to, čo sa v dome stane, má napokon tragické a trvalé následky pre všetkých. Teraz, takmer po päťdesiatich rokoch, Arcadiu renovujú a znova vyvoláva u Merhamčanov silné emócie. Ako sa dom prebúdza k životu, prebúdzajú sa aj tajomstvá pochované pred mnohými rokmi. A vynára sa otázka – môže človek uniknúť pred svojou minulosťou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Foreign Fruit , 2004

bookcase
01.07.2018 5 z 5

Poklidný román s úžasnou atmosférou přímořských měst v Anglii, který skrývá rodinné tajemství. Líbil se mi.

MilenneWaver
29.06.2018 3 z 5

Nejedná o nejlepší knihu od Jojo Moyes, ale přesto má co do sebe. Pokud hledáte nenáročný, zajímavý a trochu tajuplný příběh o lásce, Zakázané ovoce bude perfektní!

Veronika2017
27.06.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila. Byl to takový "guláš" minulosti s přítomností. Taková novodobá Jane Austen,oddechové čtení na pláž.

Sarka14
12.06.2018 4 z 5

Pro mě malinko zklamání. Od knížky Jojo jsem čekala přeci jen o trochu víc. Příběh nebyl špatný, knížka se krásně četla. Ale všechno bylo tak strašně předvídatelné. Takové "obyčejné". Jsem ráda, že jsem ji četla. Ale za mě to rozhodně není to nej, co napsala.