Zachránila mě slza

Zachránila mě slza https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219544/bmid_zachranila-me-slza-PDK-219544.jpg 4 222 74

Skutečný příběh ženy, která se probere z umělého spánku, ale nemůže se hýbat ani komunikovat. Ostatní se domnívají, že je v kómatu, přestože ona sama všechno slyší a vnímá. Bojí se, že ji lékaři nechají odpojit od přístrojů (tato možnost se před ní probírá s rodinou) nebo přistoupí k odběru orgánů, jelikož se kdysi zavázala k dárcovství. Tento stav trvá přibližně dva týdny a lékaři už jejím příbuzným nedávají naději. Potom si však dcera, která právě sedí u matčiny postele a mluví na ni, všimne, že Angele po tváři stéká slza...... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Un larme m´a sauvée , 2012

JFK117
10.12.2019 3 z 5

Silný prožitek neudělá z člověka spisovatele, zajímavý příběh neudělá z knihy bestseller.

eva0772
26.09.2019 4 z 5

Zajimave

kamibe
23.07.2019 4 z 5

Opravdu skoro neuvěřitelné! Jak šťastná mohu být, že jsem zdravá! Děkuji za to.
Styl psaní nehodlám hodnotit, považuji celou knihu za jedno vyprávění, kterým se autorka mohla také nějak vysvobodit z psychické újmy.
A je to tak, jak na konci cituje francouzského herce Sachu Guitrho:
Jsou lékaři, kteří pečují o srdce, lékaři, kteří pečují o zuby, lékaři, kteří pečují o játra... Ale kdo pečuje o nemocného?

luc.navratilova
11.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, je šílené, co se může stát..

beruzzka
10.04.2019 4 z 5

Dechberouci pribeh Angele, ktera prezila neuveritelne

LaCoccinelle
19.03.2019 4 z 5

Přečteno za jeden den. Neuvěřitelný příběh silné ženy a její rodiny se šťastným koncem.

anezur33
18.03.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je neuvěřitelné co musela ta paní vydržet i s rodinou aby ji neodpojily.

pingu1
07.03.2019 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení známé, ale přišla mi tak nějak divně napsaná. Ano, musí to být šílené, do jaké situace se autorka dostala, o tom žádná .... Knihu ale znovu číst nebudu.

Barča21
27.02.2019 4 z 5

Neuvěřitelný příběh, který se dobře čte a je srozumitelný i pro laiky. Myslím, že tato knížka by mohla být povinnou četbou pro některé zdravotníky a lékaře, kteří berou své pacienty jako "kus". Doporučuji přečíst.

SmisekIvuska
21.01.2019 5 z 5

Neuvěřitelné,jak rychle se ze zdravého člověka může stát člověk závislí na péči a pomoci druhych.

Jirinamac
11.01.2019 4 z 5

Na začátku skoro beznaděj a konec úžasný. Pár stránek, ale je to životní etapa dvou let. Krásná podpora rodiny, bez které by bylo všechno těžší. Příběh je vyprávěn trochu stroze, ale je hodně o naději a odhodlání nevzdávat boj o život.

AndreaP.
28.12.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, neuvěřitelný příběh, ze kterého mrazí a zároveň z něj tryská neskutečné odhodlání žít a láska partnerů a jejich dcery. Lékaři, uvědomte si konečně, že my pacienti nejsme cvičené opice, ale lidské osoby.

Nicol13
05.11.2018 5 z 5

Příběh o neuvěřitelné síle, trpělivosti a bohužel bolesti. O síle samotné autorky - jak přežít, o síle rodiny - jak tu pro ni zůstat. Obojí bylo obdivuhodné, avšak chování některého personálu je celkem hnus.

"Bez lásky svých nejbližších jste k ničemu."

Kolaloka
27.07.2018 4 z 5

"Umím vychutnat I ty nejmenší radosti. A když milujete život, najdete sílu." Krásný příběh o síle vděčnosti a lásky k životu.

Věrka B
01.06.2018 5 z 5

Moc bych si přála, aby lékaři a sestry dokázali vždy myslet na pacienta jako na člověka a aby se všemi dostupnými prostředky snažili zmírnit jeho bolest. Empatie, laskavost, soucit... to je to, co jim mnohdy chybí.

inkatenysek
08.05.2018 5 z 5

Angèle Lieby se v této knize se čtenářem poděluje o svůj životní zážitek, kdy ji dělilo jen několik okamžiků a jedno rozhodnutí od jisté smrti. Ona, ani její rodina, ovšem neztratili víru a naději, nevzdali se, díky čemuž Angèle přežila.

Tento příběh o lékařském pochybení, bezmoci, víře, lásce, rodinné soudržnosti, houževnatosti, bojovnosti a touze vrátit se k normálnímu životu mě naprosto pohltil. Dramatický děj, plný emocí, rychle ubíhal. Autorku obdivuju nejen za to, s jakou rozhodností, pílí, vytrvalostí a odhodláním se vrhla do boje o návrat do života, ale také za to, že našla sílu se k této nepříjemné zkušenosti vrátit, ohlédnout se zpět a sepsat o tom tuto knížku.

Tento titul doporučuji všem, kteří mají rádi buď příběhy z lékařského prostředí nebo ty, inspirované skutečnými událostmi. Závěrem bych chtěla upozornit na to, že se nejedná o žádnou oddechovku a je lepší mít při ruce kapesníčky, protože pokud opravdu nejste nějací tvrďáci, tak vás tento příběh určitě dojme.

knihomolka525
29.04.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem ,během pár hodin i proto,že psané je dost "řídké".tak říkám tomu,když že je v knize hodně bílých míst.

Eeli
04.04.2018 5 z 5

Skutečný příběh o neuvěřitelné lidské síle. Ani si nelze představit to zoufalství, které musela paní cítit, tu strašlivou bezmoc. Přesto své "vězení" a všechnu bolest, psychickou i fyzickou, překonala, aby mohla ještě víc milovat život.

lapagerie
03.04.2018 4 z 5

Pokud se zaměřím na vyprávěný příběh, je to děsivé. Nehybné tělo, živá mysl. Jak dát najevo, že žiju? Nikdy bych to nechtěla zažít. Asi by si tuhle knihu měl přečíst personál nemocnic, kde pečují o pacienty ve stavu podobném kóma... Když se zaměřím na styl knihy, moc mě neoslovil. Čte se dobře, ale nemá švih.

Šerďa2012
26.12.2017 5 z 5

Realita, která může kdykoli potkat každého z nás. S lidmi v tomto stavu se při své práci setkávám. Že někteří z nich i v tomto stavu vnímají nepochybuji. Ale je úděsné vědět, jak moc mohou svůj stav vnímat. Mít před sebou nereagují tělo, kterému to plně myslí? Jde mi z toho mráz po zádech.

kóma osudy žen podle skutečných událostí

Autoři knihy

Angele Lieby
francouzská, 1952
Hervé De Chalendar
francouzská, 1965

Kniha Zachránila mě slza je v