Zabíjení

Zabíjení https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7685/bmid_zabijeni-e3m-7685.jpg 4 296 56

Název mluví za vše. První necomicsový titul nakladatelství Crew, první samostatný román Štěpána Kopřivy, první kniha s obálkou Jiřího Gruse, první česká akční sci-fi s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, první dárek vaší milované babičce, pokud potřebujete urychleně dědit.

Patapuf
30.06.2019 3 z 5

I když to nebylo špatné čtení, přeci jenom to občas bylo až moc abstraktní a nepředstavitelné... mám bohatou fantazii, ale s tím to dílem sem občas trochu bojoval...

Masoterian
28.05.2019 4 z 5

Je to jízda, o tom žádná. Krví a hnisem prosáklá a místy dost sadistická vysokooktanová story se značně nestabilním hlavním "hrdinou", která bohužel ve finální třetině dost ztrácí dech a tah na branku. Místy je dost znát autorova snaha šokovat za každou cenu a až pubertální předrsnělost. Nicméně jsem to přelít za jedno odpoledne a většinu času se bavil královsky, takže musim hodnotit vysoko. Přihoďte nebo uberte libovolnej počet hvězd, podle toho jestli vám přijdou vtipný hlášky typu: "Měla prdel, že by z ní mohly vypadnout čtyřčata, a ona by si toho vůbec nevšimla a celej den je tahala za sebou na pupečních šňůrách jako vodní lyžaře." :D

NemmamSlov
14.05.2019 4 z 5

"Když budeš takhle pořád někde pobíhat, zhubneš a budeš tenký jako tkanička. Ale Olda maminku neposlouchal a stále někde skotačil. Olda byl pěkný zmrd." "To tam píšou?" "Jasně" "A co je to? Co je to zmrd?" "To je člověk co hodně pracuje" vysvětlil jsem jí. "Jako pan Haubinger?" "Ano, asi jako pan Haubinger" "A jako můj tatínek? Je můj tatínek zmrd?" Zamyslel jsem se nad tím. "Ano, zlato." řekl jsem. "Myslím, že tvůj tatínek je zmrd."

No jó, ako sa dalo čakať, plno skvelých hlášok, drsného zachádzania s ľudským životom, more krvi a ľudských vnútorností. Trošku sa mi to podobalo na Aktívne kovy, až na to, že Keller bol pre mňa väčší psychopat. Kopřiva ma talent na brakovu literatúru, uvidíme čo prinesie Rýchlopalba.

lachtan77
10.05.2019 4 z 5

Kopřivu řadím do gangu Kotleta, Kyša, Kulhánek,Žamboch. Četl jsem od něj Asfalt, ale ten mě vůbec nenadchl. Já ho ale nezavrhnul a udělal jsem dobře. Kniha Zabíjení byla teda masakr. Keller to kosil po desítkách a to na jakékoliv planetě. Zajímavé by bylo spočítat všechny mrtvoly
a ještě to vytřídit na rány do hlavy. Jeho humor se mi líbil a to nejen schizofrenní pokec s Hitchcockem.
ukázka:
Táhl jsem ji na zádech jako přežraný batoh. Nohy neměla, ale stejně na mě byla těžká – když jsem se plazil po schodech, zápasil jsem s nutkáním navrhnout, abychom uřízli ještě ruce :)

karel.kral
04.11.2018 2 z 5

Bavilo mě to tak do půlky a pak už to bylo velice monotónní. Konec jsem vyloženě protrpěl a popřeskakoval.

Velká Feferona
08.06.2018 5 z 5

Ráda bych si o sobě myslela, že dokážu ocenit dobře napsanou řežbu a přesně to taky Zabíjení je. Srovnávání s pozdější Kopřivovou tvorbou mi nepřijde zrovna dvakrát fér. Každý nějak začínal. Pozdější knihy jsou samozřejmě daleko propracovanější, o to se nikdo nepře, ale já vidím půvab Zabíjení právě v té neučesané zběsilosti. Nepopírám, že jsem na Kopřivu vysazená, takže mu odpustím spoustu věcí, se kterými bych jinde měla problém, ale četla jsem to onehdy po delší době zase znovu a ne - vůbec to není špatné. Chce to jenom trochu nadhledu, to je vše.

Snad bych za normálních okolností dala čtyři hvězdy, ale za ty recenze ve Splatterhousu a Jeho očí žár nemůžu jinak. Zajímavé je, že tohle je jedna z věcí, které bych třeba u Kotlety asi nedala, ale když to dělá Kopřiva, tak to má styl...

saman001
26.02.2018 4 z 5

Miluju knížky, ze kterých po zmáčknutí vytéká mezi stránkami krev a ještě se u toho pobavím - je to nejlepší relax:-) Ale co mi vrtá hlavou, že se sejdou v české literatuře tři hodně podobná K - Kulhánek, Kopřiva a Kyša - Kotleta. Jestli za tím nejsou nějaké tajuplné, spiknutíchtivé mocnosti:-)

TonyStarkless
07.12.2017 4 z 5

Tomuhle chlapíkovi bych všem doporučovala dlouhým obloukem se mu vyhnout. A to opravdu dlouhatánským obloukem. Úplně nejlepší by bylo, vůbec ho nepotkat. Protože i návštěva hajzlíků vám může být osudnou a fakt, že ho máte prťavýho, je vám úplně na prd. Kellera nasere opravdu cokoliv. Možná to bude zrovna tohle, že jste takovej ubožák a s takovou titěrností mezi nohama je zbytečný zabírat místo na zemi a dejchat vzduch. Sperma je u něj stejně nebezpečné, jako střelné zbraně. Efektivní a rychlé a ještě se u toho cítíte příjemně. Neodolatelný zabiják, který by dokázal sejmout i elektrické křeslo, kdyby si s ním dalo čajový dýchánek. Hledáte-li jak někoho zabít, dostanete ohromnou dávku různorodých mutací. Chcete-li vědět, jak umlátit hrobníka lopatou, kterou na vás sype hlínu ve vlastním hrobě, je to kniha právě pro vás. Jako většině se mi do rukou dostala napřed kniha Asfalt a byla jsem jí unešená. Vtipem, neodolatelnou češtinou a hláškami. Nebyla jsem zklamaná, kniha měla spád a šlehy pálivých „kopřiv“ ve mně zanechaly stopy. Určitě příště zohnu hřbet do spodních polic knihovny, abych si od tohoto báječného autora zase něco půjčila.

hnusák
25.04.2017 2 z 5

Ačkoli mám Kopřivu hodně rád a jeho knihy jsou vysoko na mé pomyslné laťce, tuto jsem se sebezapřením dolouskal asi do jedné třetiny. Pak jsem ji nadobro odložil ad acta.

Janadvorackova
06.03.2017 3 z 5

Bavilo mě to tak do poloviny. Hezky to odsýpalo, hlášky mi sedly, představivost pracovala a celé to navozovalo spíš pocit odpočinku.
Vlastně docela divný postřeh, když tolik lidí umřelo -:))).

Tamten
05.03.2017 1 z 5

Ač mám jinak cool zabijárny poměrně rád, tohle mi přišlo špatné. Psychopatický zabiják, který nijak neuvažuje, všechno rozstřílí a nic ho nezlikviduje byl na mě moc, ve dvou třetinách jsem to vzdal.

SiuxBeast
01.02.2017 5 z 5

No krvák jak má bejt ale bavilo mě to i když pro spoustu lidí to bude neskutečně brutální :) A asi mě to bavilo víc neš Asfalt který jsem četl na doporučení jako první...

lyriq
05.10.2016 4 z 5

Krvák plný hlášek, četl jsem po legendárním Asfaltu, takže dojmy trošku slabší, ale pořád velice zábavná brakovka, natož prvotina. :)

Holister
20.09.2016 5 z 5

Jestli má někdo rád šťavnaté líčení všeho toho zabíjení, přijde si rozhodně na své. Lepší, než sledovat i ten nejzdařilejší gore horor.

Skip
15.09.2016 4 z 5

Je to o tom, jak elitní vyhlazovač zabíjí nejprve při plnění tajné mise a později kvůli záchraně svého života. A že to tam teda autor s gustem popisuje všechny ty proudy krve, ustřelené hlavy, zdevastovaná těla atd. V textu se objevují i velmi dobré hlášky. Tahle kombinace sci-fi a thrilleru je v podstatě brak, ale není brak jako brak. Tenhle mě dost bavil.

marlowe
07.09.2016 2 z 5

U Štěpána Kopřivy postupuji (zcela nezáměrně) proti toku času: Nejdřív se mi do ruky dostala jeho loňská novinka, realistická a naprosto skvělá Rychlopalba, po ní "brutálně (a brilantně) poetický" Asfalt – a teď, do třetice všeho dobrého a zlého, neučesané a nechutné Zabíjení – z téhle trojice kousek datem svého vzniku nejstarší a také suverénně nejslabší.

Knížka si rozhodně nějaký hlubší rozbor nezaslouží, tak to vezmu z jedné vody šup na plot: Relativně solidní jazyk (byť ve srovnání s Asfaltem hudlařina), relativně zajímavý námět – a všechno ostatní už potom jen hluboko pod čarou ponoru: příběh postavený na "absenci lidskosti", odosobněný hrdina s vysoce záporným charismatem, záplava postpubertálních nechutností ("holubí nádivka" z nosu, ukousnutého hlavě, která prolétla předním sklem auta).

Ty dvě hvězdičky za "stylistickou nadprůměrnost" a za pár trefných přirovnání (Vzduch byl chladný jako rozvodové řízení s pedofilem. /…/ Pohled, který na mě vrhla, byl schopen vyhladit kompletní králičí populaci Austrálie.).

30%

RaSu
26.04.2016 2 z 5

Bohužel nemohu hodnotit kladně. Sotva jsem knihu začal nějak mne nechytla a do pokračování jsem se nutit nechtěl. Ještě jsem po této knize dal možnost Asfaltu, aby napravil můj názor na autora. Ale opět bez úspěchu a už nic dalšího zkoušet nebudu. Přeju autorovi více pozitivních čtenářů.

ber-tram
01.04.2016 4 z 5

Velkokapacitní jatka v režii průstřelného a pracovitého nezmara jsou v jádru poučnou humoreskou na téma jak přežít sám sebe. A ideální průpravou k bezkonkurenčnímu Kopřivovu Asfaltu. 25/08

vorenus
25.09.2015 3 z 5

Možná kdybych nečetl Kotletu a Žambocha, tak bych byl možná trošku spokojen. Ale takhle to pro mne bylo velké zklamání. Moje první kniha od autora a nevím, jestli nebude i poslední. Těžko říct, jestli jsem sáhl po nejslabším titulu a nebo jestli je autorova tvorba celá taková.
Celkové hodnocení 50%.

Bediczek
30.08.2015 4 z 5

Koprivu mam radsi nez Kulhanka, Zambocha i Kotletu dohromady, tohle se ale misty az moc podobalo onem trem autorum (hrdina uz je skoro dead, tak ze by to nikdo neprezil a pak si neco pichne a rozseka 30 komandosu), ale cte se to dobre, autor si nebere servitky a to je prijemne, misty je to fakt narez :-).

Štěpán Kopřiva
česká, 1971