Z deníku kocoura Modroočka

Z deníku kocoura Modroočka
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26230/z-deniku-kocoura-modroocka-26230.jpg 5 1120 1120

Hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se „svým člověkem“ od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťátek. Modroočkův deník nám prozradí, kdo je Zelenoočka, Bělovous Zrzunda, Kiki a co se od nich kocourek naučil. Modroočkovy příhody pobaví a rozveselí, a navíc leccos zajímavého vypoví o vlastnostech a zvycích různých zvířátek. Mnohé z nich děti již znají z rozhlasu i televize.... celý text

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Děti předškolního věku kniha už dokáže zaujmout. Přesně tou dobou zaujala mě. Minulý měsíc jsem si knihu vzala po těch několika letech do ruky a přečetla. Krásné čtení. Už se těším, až budu jednou číst svým dětem.

kristeen
05.11.2016 4 z 5

Skvělé...jako vždycky:)

teer.h
01.08.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství :-) Až budu mít chvíli čas, tak si ji po těch letech ráda přečtu, stále ji mam doma :-)

Lucissia
19.07.2016 5 z 5

Tak jsme ji se synem dnes dorazili. Asi jsem ji měla začít číst později, některé pasáže ho ještě v jeho čtyřapůl letech nebavily a dost toho nepochopil, takže se pořád ptal... Což je sice na jednu stranu fajn, ale na druhou jsme ji četli opravdu dlouho, takže jsme trošku zapomněli začátek. Jinak knížku můžu doporučit a určitě se k ní za pár let vrátíme. :-)

Jeanie
24.06.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka z dětství :-)

Damato
09.06.2016 5 z 5

Četla mi ji mamka , když jsem byla malá a já s oblibou používala větu: ...ještě nespím, ještě jednu kapitolu, prosím....", po letech jsem ji před spaním četla svým dětem a taky jsem ve spěchu často schválně+ přeslechla větu..." ještě jednu kapitolu....." po dalších letech jsem se dopracovala k vděčné roli babičky, která bez jakéhokoli spěchu a stresu sedí v křesle, brýle na očích a čte vnučkám před spaním A vůbec mě neudivuje a nerozčiluje - tak jak kdysi, když jsem ji četla svým dětem -věta: " ještě jednu kapitolu, prosím, pak už budeme spát..."Krásná, milá knížka, děti u ní v klidu a v pohodě usínají

Briv
06.06.2016 5 z 5

Moc krásná, mám ji ráda - pohladí po duši. názvy kapitol jsou pěkně originální. Hlášky kocoura Modroočka taky stojí za to. A až teď po letech, když vlastníme kocourka (zrzavého), vidím, jak pěkně popisuje pohled kocoura na život:)

Milla
16.05.2016 5 z 5

Cetla jsem dceri a knizka je proste nadherna.

Ali71
30.03.2016 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem měla ráda jako malá. Teď ji čtu svým dětem, ´které ji poslouchají se zaujetím a těší se na další kapitolu. Pěkné povídání o tom, jak se mohou cítit zvířátka ve vztahu k lidem i k jiným zvířatům a jak pro nás běžné věci - autobus, auto, může u nich vyvolávat různé nápady. Pěkné ilustrace. Doporučuji přečíst nejen kvůli dětem.

JAnD
23.02.2016 5 z 5

Krásné čtení dětem před spaním. A ne, že budete usínat bečky! :-)

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Dětská klasika. Každé dítě by mělo znát. Máme doma i kazetu. Jsou na ní k tomu náké písničky, když mi bylo pet tak sem na ně velice zvesela tančil. :-)

knedlik
04.02.2016

K Modroočkovi jsem se vrátila díky čtenářské výzvě a díky za to! Ať už tady remcalové nadávají jak chtějí, že je to zbytečné a že si snad umí rozhodnout, co chtějí a nechtějí číst... jsou prostě knihy, ke kterým vás nenapadne se jen tak vrátit, když vyloženě nemáte důvod. Ale když už to uděláte, může to být opravdu milý zážitek - jako třeba v tomto případě.

Úžasné a milé vyprávění Josefa Koláře o poznávání života kotětem Modroočkem s ilustracemi Heleny Zmatlíkové, mi prozářilo den :-) Nehledě na to, jak si člověk sentimentálně zavzpomíná, jak ji četl jako svoji "opravdovou první knížku" hned po Slabikáři...

pozn.: Ideální číst se svým čtyřnožcem někde po boku :-))

hrosik3
10.01.2016 5 z 5

Bezva čtení pro děti před spaním.

Jessica007
22.09.2015 5 z 5

Mile a krásně napsaná knížka s krásnými obrázky Heleny Zmatlíkové. Knížka z mého dětství, měla jsem ji moc ráda a nezapomněla na ni, pak jsem ji ještě četla dceři. Moc pěkná knížka pro děti.

TaLu
11.09.2015 5 z 5

Knížka z mého dětství, i z doby kdy naše děti byly malé. Tedy dávná kniha.
Přesto mám vždy radost, když po ní v knihovně sáhne další malé dítě a tím se znovu a znovu vytváří ten svět vzpomínek, člověků a koťat

janasim
16.08.2015 5 z 5

Milá knížka, kterou si určitě se svými dětmi přečtěte. Vyprávění malého koťátka vás pohladí a děti pobaví.

Spajdy
12.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého mládí, které určitě zčásti vděčím za to, že se ze mě stal "kočičí" člověk. ^^

hojchna
17.07.2015 5 z 5

Velice milá knížka. jako malá jsem ji četla několikrát a ještě se k ní určitě vrátím, spolu se synem :)

Merynkaw
11.07.2015 5 z 5

Děti velmi bavila, určitě se k ní vrátíme.

mulderka
18.04.2015 5 z 5

Moje knížka z nejmilovanějších ... a na salátovém vydání, které vlastním, je to znát :-) teď z ní čtu svým dětem a ty už se moc těší, až budeme mít kočičku :-)