Lekce lásky

Lekce lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9567/bmid_with-this-ring-series-lekce-lasky-Hrt-9567.jpg 4 199 199

S tímto prstenem série

Guvernantka nesmí nikdy zůstat o samotě s mužem. Sebemenší náznak skandálního chování by nenapravitelně poškodil její pověst. Nikdy nesmí dát najevo své city. Bez ohledu na to, jak silné je pokušení ze strany zaměstnavatele. Guvernantka nesmí pochybovat o správnosti příkazů, které jí byly zadány. I když po ní chce, aby upřednostnila touhu před důstojností? A především se za žádných okolností nesmí zamilovat do člověka, který má vyšší společenské postavení než ona. A už vůbec ne do proslulého londýnského prostopášníka, i když se jí při jeho polibcích podlamují kolena... Alexandra Gallantová je velmi dobrá guvernantka. Nebýt nešťastné události, která ji potkala v předchozí rodině, nikdy by se nenechala zaměstnat u Luciena Balfoura, ďábelsky přitažlivého hraběte s ďábelskou pověstí. Lucien si Alexandru najal, aby zasvětila jeho sestřenici do pravidel společenského chování, ale jeho svůdná slůvka a vášnivé polibky naznačují, že má v plánu i něco jiného... To se ovšem nikdy nestane. Lucien je možná odhodlán vzdělat Alexandru na poli milostného umění, ale ona je rozhodnuta udělit mu lekci lásky...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Reforming A Rake , 2004

havrmoni
19.09.2017 5 z 5

Četla jsem jí podruhé po dvou letech a bavila jsem se snad ještě víc. Jen tvrdohlavost hrdinky mi trochu vadila.

laura
06.09.2017 5 z 5

Ačkoli téměř všechny komentáře nejsou tak příznivé jako u dalšího dílu (Půlnoční setkání), mě tahle kniha bavila víc než 2 díl... Hlavně tím, jak byla vtipná, nebo spíš jak vtipné komentáře a sarkastické poznámky trousil Lucien Balfour :)
"Ještě jsem kvůli nikomu neztratila rozum..." - "Nemůže ztratit něco, co nevlastníte..."
Nebo: "Co se děje? Skoro to vypadá, jako by mě někdo unášel?" - "Takové štěstí bohužel nemáme...."
Prostě, romance okořeněná skvělým humorem autorky, kterou právě z tohoto důvodu mám ráda. Některé její knihy jsou horší, a některé lepší. Tahle patří rozhodně k těm lepším...

pikacka
20.07.2016 5 z 5

pěkný romantický příběh ze zajímavým dějem. Kniha se dobře čte a určitě doporučuji přečtení

Ewik
09.05.2016 5 z 5

Tuhle knihu mám moc ráda. Sama ani nevím, co mě na ní tak okouzlilo. Možná to byl Lucien Balfour - arogantní, samolibý, sebejistý šlechtic s úžasně jízlivým a břitkým smyslem pro humor a velmi silnou averzí vůči příbuzným.
Kniha je úžasně čtivá, romantická, plná vtipných dialogů (ale i monologů) a hlavně sexy.
Přiznám se, že kdykoliv ji v knihovně vidím volnou, hned po ní sáhnu.

kenyska
15.04.2016 4 z 5

Začiatok skvělý! Lord je velmi vtipný, konec příšerný, uz přehnaný a neuveriteľný.

Etule
25.02.2016 4 z 5

Pro mě první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Jak zmiňuje zp87, hrdina byl úžasný a člověk se díky němu rozhodně nenudil. :) Jeho sestřenice, kterou měla Alexandra učit mi ale vyloženě nesedla. Tak ukňouranou osobu bych s největší pravděpodobností do pár hodin prostě uškrtila. Nedivím se, že ji Lucien nemohl vystát. ;)
Jediné co mě mrzí je, že autorka nenapsala, jak Alexandra reagovala na obrazy, které pro ni koupil.

kacaaba
19.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jen souhlasím s tím, že byla zbytečně moc paličatá a škoda, že tam nebyla svatba a přijetí společnosti než ty žabomyší války.

zp87
07.01.2015 5 z 5

Hlavní hrdina mě velmi bavil, byl to sice "parchant" - samozřejmě ne v tehdejším slova smyslu - arogantní, svéhlavý, drsný šlechtic se sklonem podmanit si koho se mu zachce (pokud daná dáma nestihne předtím padnout do mdlob) - ano, v tomto smyslu mu ženy padaly ke kotníkům :)
Ale tento druh hlavních hrdinů je přesně podle mého gusta... Baví mě.
Naproti tomu - hlavní hdrinka byla až moc tvrdohlavá a neústupná... až jsem se divila, že s ní má Lucien tolik trpělivosti. Já bych se na ni - být jím - už dávno vykašlala. Alexandra mě tedy nebavila ani trochu. Ale naštěstí její stranu trochu napravoval Shakespeare :)
A i přes urputnou snahu autorky - mladá dáma Rose, Alexandřina svěřenkyně, sedmnáctiletá husička (jakože sladce naivní), mi přišla dost nesympatická. Vůbec mi nesedla.
SPOILER - Jsem ráda, že svého partnera už našla a nebude jí věnován další díl.

Příběh mě moc bavil - ale konec to téměř pokazil. Zvažovala jsem i stáhnutí jedné hvězdičky, naštěstí to ale autorka zachránila.
SPOILER!!! - Lucienův nápad sebrat svým budoucím potomkům dědičný titul, jen aby získal Alexandru (aby si nemyslela, že ji chce jen kvůli plození dědice) - co to sakra?! To jako fakt? To by mu jistě jeho syn velmi poděkoval, kdyby zjistil, že tatínek prostě aby sbalil maminku, předal jen tak titul hraběte jeho bratránkovi - ach jo... (a navíc budoucímu vnukovi madam Fiony)...
Tak (s prominutím) blbý nápad jsem v historické romanci snad ještě nečetla - vzít svým budoucím potomkům titul hraběte a předat ho na stříbrném podnose svému synovci z druhého kolene... Nepřišlo mi to ani jako romantické gesto - spíš jako gesto naprostého šílenství.

Kamiliana
08.09.2014 3 z 5

Místy celkem vtipná romance, která ale (pro mě) ztrácela tah. Vadil mi nepovedený překlad plný klišé a nečesky znějících frází. Editorsky nebyla dobře odvedená práce ani, co se týče odstavců, které splývaly v místech, kde měl být předěl.

liletka_a
24.04.2013 3 z 5

Celkem milý a čtivý příběh, ale mě osobně moc neuchvátil, byla tam sice občas nějaká ta zabávná scéna, ale dějem jsem pohlcená nebyla, nemohla jsem se do něj pořádně dostat. ;)

marijko
05.09.2012 5 z 5

Myslím, že i když jsou si knihy o lásce a "napraveném" bohatém šlechtici podobné, záleží na autorce, jak zaujme a pokud nás děj pohltí, je to o to lepší.

Nerissa
03.09.2011 3 z 5

V podstatě jednoduchý příběh o polepšeném hraběti, který se zamiluje do chudé guvernantky... Ale také celkem vtipně vyprávěný:
"A slečna Brookhollowová tvrdila, že jsou pro mě přesně to pravé!"
"Kdo je Slečna Brookhollowová?"
"Rosina Guvernantka. měla vynikající doporučení."
"To by mě zajímalo od koho - snad ne od cirkusáků?"
"Mami!"
"Dobrý bože," zamumlal...
Jen konec opět přináší až trapné klišé...