Trieste Centrale

Trieste Centrale https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495419/bmid_trieste-centrale-za7-495419.jpg 4 90 90

Trieste Centrale je malou odbočkou velkého románu Winterbergova poslední cesta. Pan Winterberg cestuje ze Západního Berlína do italského Terstu. Chce, aby jeho žena byla šťastná. Železná opona mezi evropskými zeměmi stále pevně stojí, ale něco takového jej nemůže rozhodit. Jede samozřejmě vlakem, protože železnice překolejí všechno: Alpy, hranice, jenom ne smrt.... celý text

Novely Literatura česká
Vydáno: , Labyrint

Trieste Centrale , 2022

janamaluveckova
23.08.2022 2 z 5

Nebýt ilustrací, není to kniha, jen pár odstavců, co vypadly při redakci minulé knihy. Bonus pro čtenáře Winterberga; nic víc.

Šebestová3
23.08.2022 5 z 5

Krásné, krásné...

Kristuflina
18.08.2022 5 z 5

Úžasná jednohubka s překrásnými ilustracemi.

petrarka72
25.07.2022 5 z 5

Kouzelné. "Smutné, smutné." A ilustrace úžasně atmosférotvorné.

Ladis777
12.07.2022 4 z 5

Jestli mi to něco připomínalo, je to Kolář. Přečetl jsem u kafe dneska odpoledne a docela spokojený jsem, konečně něco víc náznakového a nepřímého, než co jsem měl v poslední době v ruce.

Standa24
29.06.2022 5 z 5

Jak by řekl Winterberg: "Krásné, krásné, ale krátké, krátké." PS: Ilustrace této povídky, jsou také mimořádně vydařené.

iceVS
16.06.2022 5 z 5

Taková příjemná vančurovsko-warholská desetiminutovka :-)

koppy
08.06.2022 4 z 5

Milý, tenký doplněk Winterbergovy poslední cesty. Několik malých stránek proložených navíc zajímavými ilustracemi opět připomene typickou mluvu Wenzela Winterberga, překolejení Alp a něco z historie. Román mě velmi oslovil, takže tato knížečka byla skoro povinnost, na kterou jsem se moc těšila a užila si ji za jeden večer.

Yardak
04.06.2022 5 z 5

Milá jednohubka k románu Winterbergova poslední cesta. Alespoň mám další důvod k návštěvě přístavního města Terst :-). Formát knihy ideální do vlaku :o) a přiznám se, že si umím představit i třeba další dva tři podobné doplňky k Winterbergovu příběhu.