Kriminálník

Kriminálník https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144671/bmid_kriminalnik-6548dd334fe46.jpg 4 363 363

Will Trent série

Oblíbili jste si severské detektivky? Tato autorka vládne žebříčkům v severských zemích. Vlastní minulost nás vždy dostihne a zkomplikuje nám současný život. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i zvláštní agent Will Trent – a to za okolností, které by si nedokázal představit ani v nejděsivějším snu. Na začátku všeho byla vražda studentky. Proč mu ale jeho nadřízená Amanda Wagnerová brání ve vyšetřování? Will nedokáže přijít na důvod, dokud se s Amandou náhodně nesetká na chodbě opuštěného sirotčince, kam každého z nich přivedly zcela jiné důvody. Před čtyřmi desetiletími byl Willův otec odsouzen za vraždu a tato ponurá budova se stala chlapcovým domovem Amanda tenkrát právě nastoupila k policii. Mladá nezkušená vyšetřovatelka uprostřed svébytného pánského klubu, jakým tehdy atlantská policie byla, neměla vskutku snadný start. Jedním z jejích prvních případů byla brutální vražda v nejhorší čtvrti města, a Amanda se nemohla zbavit pocitu, že je jediná, komu skutečně záleží na tom, aby byl pachatel vypátrán a zatčen. A nyní jako by ten dávný případ znovu ožil Pokud chtějí Will i Amanda zabránit dalšímu krveprolití, musejí se vypořádat s démony vlastní minulosti. A času nemají nazbyt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Criminal , 2012

DericCaster
29.08.2018 4 z 5

Je fakt, že knížka je o chloupek slabší, ale nepůsobilo to na mě tak, že bych měl chuť ji odložit. Přišla mi zajímavá ta dějová linie z minulosti... Ale kdo nečetl předchozí díly bude asi zklamán mnohem více...

skyline
27.08.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, ze jsem si tento a predchozi dil pujcila v knihovne... se neda nic delat, tuhle serii potrebuji i ve sve knihovne a cist hezky od prvniho dilu. Trosku jsem se ze zacatku motala v casovych liniich a postavach, ale kdyz jsem se zorientovala, nedokazala jsem se odtrhnout.

Agatha84
06.05.2018 4 z 5

Dalo mi značnou práci zorientovat se v množství jmen a postav,ale jinak to opět nemělo chybu! :-) (otázek i zjevných nevěrohodností tam bylo vícero,ale prostě na ně zapomeňte a nechte se unášet na vlně příběhu)
A když nad tím tak uvažuji,daleko více by mě teď zajímaly osudy a případy Amandy s Evelyn,nežli Willa.

Hana62
15.04.2018 4 z 5

Četla jsem jen tento díl, ale určitě předcházející díly nebudu shánět. Kniha byla zajímavá časovými skoky, nerušilo to linku děje. Za mě 4 *.

Synysterka
28.02.2018

Bylo fajn sledovat, jak to všechno vlastně tenkrát bylo, opět skvělá kniha.

petra4080
14.02.2018 4 z 5

Je pravda, že je zezačátku docela těžké vyznat se v tom, kdo je kdo, ale později jsem se úspěšně zorientovala :-) Velmi mě bavilo prolínání minulosti a současnosti, dozvěděla jsem se tak hodně o minulosti postav, které znám již z předchozí série, především o Amandě, pěkně se vyjasnil její vztah s Willem. Zpětně je vidět, jak má autorka od začátku všechno perfektně promyšlené. Najednou mi dávají smysl různá Amandina rozhodnutí a její cynismus.

Kaleigh
13.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Ačkoli jsem nečetla všechny díly Willa Trenta, nebyl problém se zorientovat v postavách. Prolínání minulosti a přítomnosti byl autorčin dobrý nápad. Člověk tak pochopil spoustu věcí kolem hlavních postav a jejich povah. V této knize je všechno...láska, nenávist, posedlost, nenasytnost, předsudky (ano, předsudky vůči ženám, které panovaly (a panují stále, ale lépe se to skrývá) v poměrně nedávné době, 70. léta nejsou až tak vzdálená minulost. No nic. Knížka stojí za přečtení.

ZuK1
16.12.2017 3 z 5

Kriminálník mě ze všech šesti dosud přečtených dílů série zaujal určitě nejméně. První půlkou knížky jsem se doslova prokousávala a zachránila ji trošku až závěrečná část. Samozřejmě jsem byla zvědavá na vyvíjející se vztahy hlavních hrdinů, dozvěděli jsme se také nové, zajímavé informace z minulosti Willa, Amandy i Evelyn. Každopádně si ale teď dám od Karin chvilku pauzu, i když k posledním dvěma dílům série se ještě určitě vrátím.

aralka
14.12.2017 2 z 5

Takže tímto jsem s paní Slaughter skončila :-( nikdy nenechávám knihu nedočtenou, ale u této jsem měla sto chutí to udělat, bohužel dočetla... tím jsem se jenom utvrdila v tom, že tato kniha je překombinovaná smršť neuvěřitelných fantasmagorických dějů, nezvládnuté prolínání přítomnosti s minulostí, rozmělnění podstaty příběhu tolika vedlejšími postavami, u kterých nevíte, že jsou vedlejší, taky knize nepřidalo nic pozitivního, celkově bych čtení této knihy hodnotila jako naprosto ztracený čas, ani nemůžu říct, že bych si u té četby zarelaxovala a odpočinula... nedivím se, že tu je tolik lidí, kdo knihu nabízí v bazaru k prodeji :-) řadím se do fronty :-)

Bustedka
02.11.2017 3 z 5

Neskutečně pomalý rozjezd, který zbytečně škodí. V polovině knihy jsem vlastně moc nevěděla co se řeší. Ovšem poslední stránky mě vtáhly do děje a já nemohla odtrhnout oči. Postav bylo víc než dost, navíc jejich jména tak obyčejná, že jsem se vždycky musela zastavit a uvědomit si kdo je vlastně kdo. Prolínání minulostí, budoucnosti, pohled jiné postavy.. ten námět nebyl vůbec špatný, jen si myslím, že nebyl úplně dobře uchopeny. A trochu jsem se také pozastavovala nad popisem těch činů. Pozor spoiler - ať mi nikdo neříká, že devět měsíců je někdo prisity k posteli, má prisitou pusu a oči a porodi zdravé krásne dítě, které se hned usmívá na své zachrankyne. To je blbost.

teniska_rotter
03.09.2017

Možná zbytečně moc postav, především zezačátku jsem měla problém si je pamatovat. Celkem mě ale bavilo prolínání minulosti a současnosti. Moc překvapivých zvratů v knize nebylo. Zkrátka neurazí, nenadchne.

fis.rena
01.09.2017 2 z 5

Tak co říct...mně prostě Karin a její roztahané psaní nijak neoslovilo. Problémy se zapamatováním postav a orientací v ději jsem teda nezaznamenala,vše bylo ok,ale proč se začne něco dít až na posledních stránkách knihy? Nebaví mě to,nemá to náboj pro udržení čtenáře v pozoru. Četla jsem dvě knihy s Trentem a úplně to stačí. Škoda...

Lotka
05.07.2017 3 z 5

Postav jako na orloji, ale ke konci se to vyjasnilo.

NADEI
17.06.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku problém , abych se neztrácela v postavách, ale jak stránky ubíhaly,najednou jsem zjistila, že knížku úplně hltám. Opět od Karin úžasné čtení i se svou brutalitou a skvělým závěrem.

edisek83
01.06.2017 4 z 5

Začátek mě moc nebavil, pletly se mi postavy, ale konec byl překvapivý :-)

miruska1
11.05.2017 5 z 5

moja prva kniha od tejto autorky. Začiatok sa mi nezdal moc zaujimavy a stracala som sa v menach. Ale až som sa začitala bolo to fakt zaujimave,napinave a prekvapivy zaver. Určite to nieje posledna kniha od tejto autorky ktoru si prečitam....

strippedd
15.03.2017 3 z 5

Karin zboznuju, ale přídavam se k většině, že tenhle příběh nemůžu zařadit mezi top. Ukrutnosti bylo jako vždy dost, ale zdlouhavé skoky do minulosti mě chvílemi nudili. Někdy jsem se ztrácela ve jménech. Famózní konec vše zachránil, ale nebýt toho tak nevím nevím.

AndreaH
08.03.2017 5 z 5

Karin to má vše úžasně promyšlené a neustále dokáže překvapovat. Píše svižným stylem bez zbytečných popisů, které nenudí.

KaiShun
04.03.2017 4 z 5

Kniha spise ze serie Amanda nez Will Trent. Mene nekdy zname vice.

Aymira
13.09.2016 5 z 5

Nikdy bych nepomyslela, že se mužu zamilovat do literární postavy :-) Ale ja Willa prostě žeru! Kvůli němu hltam slovo od slova, řádek po řádku, kapitolu za kapitolou.

V teto knize se konecne dovídáme, jak to vše začalo. Kdo byli Willovi rodiče a proc je Amanda takova jaka je. Pronikneme do 70. let, kdy americký Jih nadrazoval bílé nad černé a muže nad ženy a kdy bylo normální hlásit se otevřene ke Kukluxklanu.

Prolínání dvou časových rovin vyprávění je pro me vždy příjemným zpestřením při čtení. Sice zde je po celou dobu jasne, po kom se pátrá, ale přesto jsem si tuto knihu moc uzila.

Karin Slaughter
americká, 1971