Den draka

Den draka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399/bmid_den-draka-UG3-399.jpg 4 575 52

WarCraft série

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WARCRAFT Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Day of the Dragon , 2001

Matt Baker
16.03.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh z již tak velmi rozsáhlého světa Warcraftu. Jsem velmi spokojen jako čtenář fantasy literatury, tak i jako velký fanoušek a dlouholetý hráč her z prostředí Warcraftu. Vřele doporučuji i ostatním fanouškům.

Ropušák
08.03.2015 4 z 5

Jako fanoušek světa Warcraft jsem už od malička, a tak jsem se rozhodl místo hraní vzít do rukou i knižní verze těchto příběhů. Proto, že všechno rád beru popořadě, tak jsem začal hned prvním dílem. Musím říct, že se to s příběhem ze hry krásně doplňuje a některé informace a různé zápletky by mi chyběli nebýt těchto knih. Rozhodně doporučuji :)

Tomlord Mighty
21.12.2014 5 z 5

Čtivá,zábavná,odpočinková kniha ze zajímavého světa,kterého si užívám už od warcraftu 3:Reign of Chaos.
Deathwing a všech pět dračích elementů mě vždy zajímalo a tady jsem si jich užil dost :)
Přečteno jedním dechem a těším se na další knihy od autora.

Schullerka
25.11.2014 4 z 5

Příběh mě moc bavil. :) Moc se mi líbilo vylíčení vztahů mezi různými rasami (i mezi trpaslíky navzájem) a i přístup ostatních vůči mágům. Popis dračích aspektů byl také moc pěkný. :) Jsou fajn i poznámky pod čarou. :)

Jediné co mi vadilo bylo to, že příběh byl vykládán z mnoha pohledů a na začátku to bylo takové matoucí. Myslím že by bohatě stačili 2-3 úhly pohledu. :) A možná byly některé pasáže až moc roztahané a daly se zkrátit a naopak jiné zase prodloužit jako například bitva na konci a celkový závěr knihy. :)

Myslím si, že knížka se dá s klidem číst i když nejste zažraný hráč Warcraftu i Wow. Pokud vás nemrzí, že neznáte podrobnosti o postavách, můžete to brát jako nějaký další fantasy příběh. :) Wow hraju a příběh warcraftu znám, ale i tak si nemyslím, že neznalost je nějakou nevýhodou. :) Ale to už je věc názoru. :)

Night
01.10.2014 3 z 5

Osobně mám dračí aspekty s hordou nejvíce rád a proto se to těžko hodnotí, ale byl jsem překvapen, když hlavní bitva, kde ke všemu došlo, byla shrnuta do pár stránek a to bohužel těch skoro posledních. Více bych uvítal doplnění, jak to se všemi hlavními hrdiny dopadlo, i když jako bývalí hráč World of Warcraftu to vím. Nedoporučoval bych to čtenářům, kteří s Warcraftem začínají.

Covenant
15.07.2014 3 z 5

Ke knize jsem přistupoval skepticky, ale ukázalo se, že je dobrá. Snad ničím nevybočuje z formátu fantasy ságy, takže vás nic nepřekvapí. Mág Rhonin (hl. postava) se vydá na výpravu s bojovnou elfkou, přidá se k nim trpaslík (létající na Gryfu), potom i na chvíli Glum, pardon goblin a za záporňáky tu jsou samozřejmě Orci, kteří mají jako hlavní bojovou sílu draky, které si krutě podmaňují. Druhá dějová linka, se zabývá Gandalfem, nebo jak se jmenuje ten důležitej mág a to mě nějak nebralo (i když to jako bylo důležitý). Na druhou stranu, vykonstruovat příběh na základě nějaké hry.....tak myslím, že to dopadlo velice dobře. Ale jak jsem psal, je to prostě průměr. Neurazí, ale uvažování o tom, že bych se k tomu někdy vrátil, nepřichází v úvahu.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Jak vidím nejsem sám kdo tuhle knížku měl jako první WarCraft. Musím říct že mě "vzala" hnedka od začátku a rád ji čtu znovu a znovu

Ardein
11.02.2014 4 z 5

Moje první Warcraft knížka, kterou jsem sháněl strašně dlouho, protože byla po nějakou dobu vyprodaná. Po přečtení musím říct, že za tu námahu opravdu stála. Richard A. Knaak ukazuje, že příběhy o hrdinství prostě psát umí. Příběh se zabývá čarodějem Rhoninem, který zde má ještě daleko do velmistra, jak ho známe z herní předlohy WoW. Ten se vydává z pověření rady Starších jeho řádu na strastiplnou cestu za odhalením tajemství, které ukrývá orčí pevnost Khaz Modan. Orkové z hory mají zotročenou rudou dračí letku, což nevěstí vůbec nic dobrého. Naštěstí nestojí proti této výzvě sám, když ho po celou dobu doprovází elfka Vereesa a podporuje tajemný čaroděj Krasus. Budou však jejich síly stačit na poražení zla mnohem mocnějšího a staršího než jsou oni?

Znalost světa Warcraftu je určitě plus pro čtení této knihy. Když tak čtu ostatní komentáře pode mnou, tak musím říct, že je kniha nedoceněná. Na ubohé dvě hvězdy to opravdu není. Čtyři jsou pro fandy Warcraftu, tři odpovídají pro nehráče. :)

lysada
15.09.2013

Kniha je super... nevim proc vam to vadi, tak je nectete...

Ereniss
10.11.2012 3 z 5

Na oddech dobré, ale nic světoborného.

Brozik
05.02.2012 2 z 5

Moc mě to nepotěšilo, čekal jsem do té knihy trochu více. Kdybych nikdy nehrál hru, tak bych to hned odložil zase do poličky.

Vojta
22.04.2011 3 z 5

Celý příběh bohatě stačí pro účely počítačové hry, ale jako samostatná kniha to není nic moc extra. Je to sice všechno celkem umně sepsáno, ale vůbec nic nového to nepřináší, naopak vykrádá všechno možné, jak už je u fantasy zvykem. Kdyby tam nebyl ten velký nápis Warcraft® tak si to nikdo nekoupí ani nepřečte. I já jsem si to přečetl jenom z toho důvodu, že tam byl ten nápis a taky proto, že jsem si chtěl přečíst nějakou oddychovku. Účel byl splněn, já jsem si čtenářsky oddychl a teď hurá na Nietscheho a Dostojevského :-).