Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516135/bmid_vzpominky-na-nej-fEb-516135.jpeg 5 1043 1043

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

lištička123
02.02.2024 5 z 5

Jsou knížky, které prostě přečtěte jedním dechem. A toto je jedna z nich.

VěraČamková
01.02.2024 5 z 5

Zajímavý, nevšední příběh o jedné jediné chvíli, která dokázala převrátit tolik životů naruby. Těšila jsem se na každou další stránku, proplakala jsem se až na konec a nemůžu jinak, než udělit pět hvězdiček. Protože autorka na příběhu dokonale vystihla fakt, že nic není jen černé nebo bílé a že je třeba v životě odpouštět.

adevis
01.02.2024 4 z 5

Hlavní hrdinka Kenna se po pěti letech vrací do města, kde došlo k tragickému omylu, který ji dostal do vězení. Doufá, že se setká se svou malou dcerkou Diem, ale nikdo nevěří, že se změnila. Jediný, u kterého nachází útěchu a důvěru je Ledger, majitel místního baru. Svou blízkost musí ale tajit, protože by to mohlo ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Podaří se Kenně najít způsob, jak napravit chyby a vybudovat lepší budoucnost?

Do knihy jsem se neuvěřitelně začetla a utíkala k ní v době učení. A jak u to s knihami od Colleen mám, měla jsem ji přečtenou za tři dny.
Návrat Kenny do města, její touha po objetí své dcery. Její vytrvalost. Rány, které dostávala. Všechno mě to dojímalo přesně tak, jak jsem čekala. Osudné setkání s Ledgerem. Dopisy. Všechno do sebe zapadalo.
A panebože - ten konec, Colleen je oprávněně jedna z nejlepších autorek. Za mě ale pořád vede Námi to končí, protože k ní mám osobní vazbu a miliardu vzpomínek na období, kdy jsem ji četla :)

“Někdy se dá leccos odpustit, ale jisté činy jsou tak bolestné, že vzpomínka na ně dokáže lidi drtit ještě po letech.

laura
29.01.2024 5 z 5

Štěstí není něco trvalého, čeho v životě dosáhneme - je to prostě jen něco, co se tu a tam objeví. Někdy v miniaturních dávkách, které ale stačí na to, aby nás udržely na nohou...

Kdysi se milovali. Pak však zavinila jeho smrt. A nikdy si to neodpustila...

Příběh o lásce, vině a trestu. O osamění, bolesti a trýzni. O výčitkách svědomí, křehké naději, zklamání i odpuštění. Příběh o životě, smrti, ztrátě i víře.

Kdysi se neznali. Teď je to žena, která zavinila smrt jeho nejlepšího přítele. Odpustí jí někdy?

Velmi čtivé, velmi bolavé, velmi emotivní. Ale - naprosto SKVĚLÉ!!!

Mistrně vystavěný příběh o útěcích, návratech, touze po rozhřešení a mnoha tvářích lásky. Romantické, snivé, něžné i kruté.

Milý Scotty...

ReziEngli
25.01.2024 5 z 5

Nečetla jsem toho od Colleen moc, jen pár knih, ale musím říct, že Vzpomínky na něj mi přišly zatím jako nejlepší kniha od ní. Ačkoliv jsem byla zhruba do poloviny knihy rozpačitá z Ledgera a úplně jsem mu nevěřila, že to s Kennou myslí vážně a spíš jsem tak nějak předpokládala, že to dělá jen aby se jí pomstil za Scottyho smrt, postupem času jsem poznala, že jsem se v něm hrozně mýlila. No a konec knihy, tak tam i pár slziček ukáplo. Krásná kniha, hodně smutná vlastně, hodně depresivní, ale s dobrým koncem. A jak autorka píše v doslovu, líbí se mi že to není situované do konkrétního místa. Vlastně v celé knize nenajdete název města. Colleen v doslovu píše, že to udělala záměrně, protože holek a žen jako je Kenna, chodí po světě spoustu.

Krásná kniha, moc doporučuji a zařazuji na seznam TOP knih!

michaela5515
19.01.2024 5 z 5

Tuto knihu od CoHo jsem poměrně dlouho odkládala na neurčito. Ve finále jsem ji přečetla za jeden den. A na jejím konci jsem plakala. Ostatně jako nejspíš u všech jejích knih.

Kenna je opravdu hrdinka, která má od začátku moje sympatie. I když to vypadá všelijak. Ledger je možná ještě větší hrdina. Kniha je plná lásky, výčitek, odpuštění a znova lásky. Za mě velice povedená.

Ka-čí
18.01.2024 5 z 5

Colleen jsem poměrně dlouho odkládala a teď trochu lituji..je to od ní druhá kniha která mi prošla rukama a rozhodně nezklamala.Kniha ve mě vyvolala hodně vzpomínek a jelikož se do děje vždy hodně vžiju,tak mi i zvlhlo oko. Hezký příběh...mírně předvídatelný ale velice čtivý,děj krásně ubíhal a popravdě jsem se nemohla odtrhnout... musela jsem nutně vědět co se stane dál a jak vše dopadne....prostě musela... =D určitě zařadím mezi oblíbené

ElikaS
17.01.2024 4 z 5

Colleen zbožňuji a proto mám pro ni laťku hodně vysoko a tentokrát jsem byla bohužel trošku zklamaná.
Asi takhle knížka je taková, jakou od Hoover čekáte, romantická linky, silný příběh, srdceryvné scény ( za mě úplně nejlepší a nejsilnější byla ta, kde Kenna shrnula myšlenky, které musela mít matka Scottyho. To bylo hodně působivé a silné).
Jenže pak nastává to ale. Osobně jsem měla problém ztotožnit se s hlavní hrdinkou a nějak výrazněji s ní soucit. V těchto případech jsem bohužel nekompromisní a i když chápu, že celá situace pro ni nebyla lehká, tak si za ni prostě mohla sama.
Ač je to pro mne netypické, myslím, že konec měl být trošku jiný. A když už tak více pozvolný, takhle byl pro mě trochu nepochopitelný.

hankapimi
15.01.2024 4 z 5

Paní autorka má dar nejenom skvěle příběh o lásce vyprávět, ale předkládá nám nevyřčené myšlenky a pochybnosti všech hlavních aktérů. Jedna tragická chyba poznamená celé okolí na mnoho let. C.Hoover donutí čtenáře přemýšlet, jak by se zachoval on a jestli patří k odpouštěcím typům. Někdo odpustí a najde tak klid v duši, někdo bere odpuštění jako zradu. Je těžké odpustit ostatním, ale nejtěžší je odpustit sobě. Kenna musela ujít dlouhou cestu, než se jí to podařilo. Paní autorka ze mě vyždímala slušnou dávku emocí, leč o tom optimistickém rychlém obratu na konci příběhu by se dalo polemizovat. Nicméně konec dobrý, všechno dobré. Určitě doporučuji k přečtení.

Edona
11.01.2024 4 z 5

Dojemný příběh o lásce, ztrátě, vině a odpuštění. Kniha je velmi čtivá, v závěru emotivní. Doporučuji.

vladimir5170
06.01.2024 5 z 5

Ale jó. Chytlavě napsané. Ždíme emoce už v půlce knihy. Směřované na sentimentální čtenářky závislé na dojemných příbězích. Každá z nich by dala 5*. Nejsem z této množiny čtenářek. Dávám 6* ;-).

studentice
06.01.2024 3 z 5

Červená knihovna, ale bavilo mě to. Hlavní postavy byly sympatické a i když byl konec stěží uvěřitelný, tak jsem si knihu moc ráda přečetla.

Zuzanka45
03.01.2024 5 z 5

Já popravdě nevím, co napsat. To bylo tak bolestivě nádherné čtení. Už od začátku byl příběh tak promyšlený, zamotaný a tak čtivý, že se kniha nedala odložit. Prostě jsem musela vědět, jak to všechno dopadne. Se všemi postavami jsem soucítila a rozuměla jsem jejich bolesti i chování. Dopisy pro Scottyho byly úžasné. Knize bych nic nevyčetla. Colleen mě opět dohnala k slzám. Troufám si říct, že toto je zatím má nejoblíbenější kniha od autorky.

margitka13
02.01.2024

O tejto autorke netreba povedať nič, každý kto prečítal od nej čo i len jeden príbeh to pochopí. Nálož emócií čo dodáva príbehom je neuveriteľná.
Pri tejto knihe som nejedenkrát plakala. Prežiť niečo také ako Kenna.. panebože. Toľko sily a sebazaprenia čo mala v sebe. Jej terapia dopismi ma chytila za srdce a mačkala ho a mačkala....
V tomto príbehu na vlastnú kožu prežijete všetko čo ona, takže moja rada, niekde sa zavrite, pretože z vás potečú vodopády smútiacich ale aj očistných sĺz.

1casper
02.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla pořádná nálož emocí.
"Milý Scotty...."
Pár knih od téhle autorky jsem četla už před časem a zapomněla jsem, jak sugestivně umí psát.
Děj vás vtáhne tak, že máte pocit, že na postavy koukáte přes plot a jste skoro součástí děje.
Moc hezký příběh.
Jen bych vytkla ten jakoby useknutý konec. Ale nevadí....

Knihu doporučuji, sama se k ní někdy vrátím.
Ale určitě ne na dovolenou nebo na pláž, budete brečet. Hodně brečet. :-)

Librorumistka
30.12.2023 5 z 5

Tato kniha se stala mojí novou oblíbenou knihou od Colleen Hoover. Kniha je samozřejmě skvěle napsaná a čtivá, má také velice dobrou zápletku a během čtení jsem se rozhodně nenudila. Zároveň jsou zde velmi realisticky vykreslené postavy, do kterých jsem se dokázala vcítit. Kniha také zpracovala téma, které se v literatuře běžně nevidí a povedlo se jí to bravurně. Avšak největší gró knihy tkví podle mě v tom, že není černobílá. Čtenář je na obou stranách, chápe motivace všech postav a já jsem dokonce měla vnitřní dilema ohledně toho, komu “fandím. Samotný konec je potom naprosto trefný a byla to pro mě taková třešnička na dortu. Za mě rozhodně ano!

Silwinka87
30.12.2023 4 z 5

Zajímavé a dobře zpracované téma. Je to úplná bouře emocí, která je vykreslená velmi reálně. Všechny postavy mi byly sympatické a každá měla v knížce své místo i kus své pravdy. Měla jsem z toho trochu strach, ale byla jsem mile překvapená.

janca.hl
27.12.2023 5 z 5

Pod krásnou romantickou obálkou opět s hlubším významem se skrývá křehký příběh. Je to knížka s hodně citlivým tématem. Rozhodně si nedokážu představit knížku číst, když bych měla děti, takhle v relativně mladém věku (16) jsem si to tak nepřipouštěla k sobě, ale i tak jako pro ženu pro mě byla náročná a hodně jsem jí oplakala. Colleen bych tady mohla vychvalovat, což by si bezpochyby zasloužila, ale ten, kdo už zná její styl psaní, tak ví, že je bombastický. Od knihy se prostě nemůžete odtrhnout, hltáte její stránky a nemůžete přestat, když nečtete, přemýšlíte nad ní.

Děj byl velice povedený, fakt vás do toho spisovatelka strašně hezky zavede. Víc už vám neřeknu, musíte si to přečíst sami. A uvidíte, jestli se Kenna bude muset odstěhovat zpátky, nebo si najde cestu k její dceři a rodině. DOPORUČUJU! Za mě zatím nejlepší knížka od Colleen hned za odvrácenou tváří lásky.

piskotjanicka
23.12.2023 5 z 5

Tak tato kniha je opravdu emocionální síla. Je to má první kniha od této autorky a rozhodně né poslední. Příběh o kterém kniha vyprávý je celkově šíleně smutný, ale bohužel se to stává dost často. Nikdo nevíme jak by jsme se na místě Kenny zachovali my a ne vždy je vše takové jak to naprvní pohled vypadá. Někdy mají naše činy různý výklad pro okolý. Porozumět druhým je někdy moc složité a odpustit ještě více. Dokáže Kenna vše zvládnout????
No probrečela jsem půlku knihy varování pro slabé povahy nečtěte knihu na veřejnosti :-)

Ešína
23.12.2023 5 z 5

Tenhle příběh se smutným tématem byl hezký. Jako u jiných knih od Colleen jsem i tady měla párkrát nakrajíčku. Dopisy věnované Scottymu byl skvělý nápad.