Vypůjčený život

Vypůjčený život https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447595/bmid_vypujceny-zivot-2Xj-447595.jpg 4 85 85

Romantická komedie pro fanoušky oblíbeného filmu Prázdniny. Dvě kamarádky z dob studií na univerzitě, Lena Browderová a Olivia Westcoatová, se po třiceti letech náhodně setkávají na nečekané křižovatce: v letištním salonku v Atlantě. Obě mají pocit, že se jejich život dostal do slepé uličky, a jsou odhodlané začít znovu a jinak. Lena je na útěku z domova před mužem, který ji tyranizuje, i před svou nevděčnou a nesoběstačnou dospělou dcerou. Olivia ani po dvou letech nemůže zapomenout na bývalého manžela, a navíc se ve své kariéře ocitla úplně jinde, než by chtěla. Obě touží nechat minulost daleko za sebou a začít znovu. Euforicky si připijí na nový začátek, který začíná spontánním rozhodnutím. Dohodnou se, že si na měsíc znovuobjevování vymění bydlení. Lena bude bydlet v Oliviině moderním bytě v Charlestonu a Olivia na oplátku v Lenině opuštěné chatě u řeky ve Virginii. Dvě dokonalá místa k úniku. Třicet dnů na to začít znovu. Následující měsíc poskytne oběma příležitost ohlédnout se za svým životem, přehodnotit své postoje a otevřít se novým příležitostem. S novou perspektivou a oživením starého přátelství Lena s Olivií nejen nacházejí své vášně, ale znovuobjevují sebe samé a získávají zpět to, co ztratily. A když se na obzoru objeví nečekaná romance a možnost vydat se v kariéře úplně novým směrem, nastává čas sebrat odvahu a riskovat. Aby opravdu dostaly druhou šanci, budou pro to obě muset něco udělat, leccos přehodnotit a mnohé změnit. Budou mít nakonec život, o jakém sní?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Life on Loan , 2019

ZuKo
07.10.2020 3 z 5

Takova jednohubka jak je tady zmíněno. Občas jsem při čtení měla pocit, že čtu knihu pro mládež. Ty dialogy mi nějak neseděly pro lidi ve věku hlavních hrdinů.

stesti.s.knihou
21.09.2020 4 z 5

Hlavními hrdinkami jsou dvě ženy, každá z nich je jistým způsobem nespokojená se svým současným životem. Lena žije v nešťastném manželství - manžel ji neustále ponižuje a chová se k ní jako ke služce, skutečnosti nepřidává ani rozmazlená dcera, která je dávno po škole, ale nechce si hledat práci a nechává se živit svými rodiči. Druhou ženou je Olivia, která je dva roky po rozvodu, stále však není vypořádána s tím, co se stalo, a realitě se snaží unikat pomocí práce na blogu. Obě tyto ženy se setkávají na letišti při útěku ze svého stereotypního života, shodou okolností ani jedna z nich nemá plán, co bude dělat dál. Domluví se tedy, že si na měsíc vymění své životy - jedna z nich má malebnou chatu uprostřed lesů blízko jezera, druhá moderní byt v centru přímořského letoviska.
Sami už si asi dovedete představit, že se zde začínají odehrávat dva nové příběhy odvážných žen, které se i po padesátce rozhodly kompletně změnit svůj nespokojený život a začít znovu. Probíhá zde samozřejmě milostný románek, přece jen je to Edice Sedmilásky :) Ale kniha jako celek mne bavila. Není to žádná velká literatura, nenaleznete zde žádný přesah či myšlenku, která by ve vás rezonovala, ale jako další z letních odpočinkových příběhů je to velmi příjemná četba :)

lidina
20.09.2020 3 z 5

Letni cteni

anet.myblog
13.09.2020 3 z 5

Nad další knihou z edice Sedmilásky jsem trošku váhala, ale nakonec jsem do ní šla. S nízkým očekáváním. Styl psaní autorky mi vyhovoval, byl jednoduchý a čtivý takže se četl dobře. Problém jsem ale měla s věkem hlavních postav. Hlavním hrdinkám Leně a Olivii už totiž bylo přes 55 let. Lidé v tomhle věku mají dost odlišné problémy než my, teenageři. Takže to je vlastně to jediné, proč snižuju svoje hodnocení. Nedokázala jsem se do postav tak dobře vžít a pochopit jejich problémy. V knize se střídají kapitoly z pohledu tří hlavních postav, což se mi líbilo, protože mám ráda, když si můžu přečíst pohledy od více postav. Knihu bych ale moc doporučila všem, co čtou ženské romány se staršími hrdiny. Navíc má krásnou obálku.

pip11
10.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si moc příjemně užila. Příběh Leny a Olivie, dvou padesátnic, které hledají nový směr svých životů a při náhodném setkání si vymění bydlení, aby mohly najít samy sebe. Celý měsíc chtějí hledat své ‚já‘, a snaží se vyřešit své neuspokojivé životy. Komedie to určitě nebyla, spíše milý a laskavý příběh, který se skvěle četl. Je to velmi povzbudivý román o druhých šancích a doufám, že od autorky vyjdou další knihy.

Blaufik
07.09.2020 4 z 5

Tato sedmiláska se jistě řadí k těm lepším. Byla milá, uvěřitelná, romantická, silná a kouzelná. Takový perfektní mix, který jistě potěší každou zralou ženu a ukáže jí, že na životní změnu není nikdy příliš pozdě.

Mermaida
31.08.2020 4 z 5

Na knihu mě nalákal pod titulek, že se jedná o romantickou komedii na bázi filmu Prázdniny (r. 2006), který miluji. A to byl hlavní důvod, proč jsem do knihy šla. Musím přiznat, že z počátku jsem knihu a film hodně srovnávala, a díky tomu, se mi kniha úplně nezamlouvala - hlavním důvodem bylo to, že mne zaskočil věk hlavních představitelek, které si na měsíc vymění svá bydlení. Ačkoliv jsem původně byla nemile překvapená, nakonec musím uznat, že to byl čtenářský balzám. Obě představitelky si díky výměně bytů uvědomily, co chtějí ve svém životě do budoucna změnit a také jsme mohli sledovat románek jedné z nich. Na odpočinkovou četbu je to rozhodně skvělá volba. Kniha se četla opravdu lehce - nešlo pouze o klasickou romanci, což jsem nakonec uvítala.

book_loverka_
27.08.2020

Tahle 7láska mě mile překvapila! Hlavně se mi líbil nápad, že si hlavní postavy vymění bydliště na měsíc. Děj rychle utíkal, líbilo se mi prostředí chaty u řeky a hlavní postavy byly taky celkem sympatické. Ale souhlasím s tím, že je to spíš pro ženy, protože se tam řeší jiné problémy než máme my teenageři - ženy kolem 50 tam totiž hledají samy sebe, řeší problémy s rodinou, manželem a tak. Ale četlo se mi to fakt rychle, nemusela jsem u toho vůbec přemýšlet a byla to fajn oddechovka. Doporučuju pro ženy třeba na dovolenou.

Knižní střípky
24.08.2020 4 z 5

V prvé řadě bych ráda řekla, že já jsem knihu nevnímala jako romantickou komedii, podobnost se známým filmem vidím čistě a pouze ve výměně obydlí. Je to román o zralých ženách, které nejsou spokojené se svým dosavadním životem a doufají, že by mohly nalézt odpověď na to, co změnit. Lena i Olivia mi byly moc sympatické a fandila jsem jim. Bylo to moc milé a a místy i dojemné čtení. Knihu bych doporučovala ženám, které již mají něco za sebou, myslím si, že například dvacetileté ženy by tato kniha až tak moc neoslovila, ale mohu se samozřejmě plést. Tato kniha je o tom, že i ve zralém věku se nemusí na život rezignovat, že i po padesátce Vás může čekat něco hezkého a rozhodně se ještě nehodíte do starého železa. Buďme odvážné, nebojme se změn, i když mohou jít proti proudu a proti léty zažitým zvyklostem, čas na změnu je kdykoliv.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

TheMelorry
23.08.2020 5 z 5

Romantický příběh o dvou ženách, které se rozhodnou najít sebe sama a to trochu netradičním způsobem - výměnou domů, dává čtenáři přesně to, co slibuje. Romantickou linku, uvěřitelné příběhy ze života a krásné prostředí. Oběma hlavní hrdinky jsou sympatické, něco si prožily a teď, když mají možnost nalézt lepší život, nelze jinak, než jim fandit. Obě je kolem 50 let, což nebývá v románech obvyklé. Podle mě je to ale skvělé, že kniha ukazuje i osoby, které mají něco prožitého a přesto mohou nalézt nový smysl života, nebo lásku na těch nejméně očekávaných místech a stále si plnit sny.
Kniha se velmi dobře čte, autorčin styl je příjemný, svižný a čtivý. Pro mě je to zatím jedna z nejlepších knih z edice 7lásky.

MartinaF
20.08.2020 5 z 5

Tahle knižní edice je vážně skvělá a mě baví číst. Obě hlavní hrdinky mi byly sympatické a blízké, každá ovšem jiným způsobem a já jsem oběma držela pěsti, ať jsou ve svém životě opět šťastné...

Medvědářka
12.08.2020 5 z 5

Vypůjčený život je přesně takový, jaký jsem čekala. Měla jsem sama před sebou rozhodnutí, které nebylo jednoduché a tak kniha byla pro mě dobrou terapií. Chápala jsem rozhodnutí obou našich hrdinek, kdy mi každá byla blízká něčím jiným, i když víc jsem tíhla k Leně.
Celé to bylo laskavé a dojemné. Některá rozhodnutí bývají hodně těžká a chtějí odstup, aby se pak člověk mohl zamyslet, jestl se opravdu rozhodl správně. Ne vždy jsou naše kroky tím správným směrem a člověk si to uvědomí až později. Stejně tak to bylo i zde.
Ne, nečekejte záchvaty smíchu, ale spíše jemné pousmání.Chápete, proč to ty dvě udělali a víte, že jejich cesty budou nakonec dobré na konci. Jenže i k tomu konci se musí dojít přes překážky. Ostatně tak je to i ve skutečném životě.

Danago
09.08.2020 5 z 5

Tak podle mě to zase nějaká přeslazená a romantická knížka vůbec není. Ani romantickou komedii, jak slibuje obálka, nečekejte.
Ano je to příběh dvou zralých žen padesátnic, které si na měsíc prohodí bydlení. Každá potřebuje z nějakého důvodu velkou změnu. Děj se krásně plynule rozjíždí od pomalejšího tempa až po překvapivé zvraty. Příběh si udržuje přesně takové tempo, jak má být, člověk se nenudí ani chviličku.
Mně tato knížka sedla do nálady a velice příjemně překvapila. Po dočtení ve mě zůstal krásný pocit, který jsem si dlouho hýčkala ve svém nitru.
Konečně kniha, která není jen o mladých holkách, či ženách s malými dětmi. Konečně se někdo odvážil napsat milý příběh o tom, že v padesáti život zdaleka nekončí a není pozdě na třeba i radikální změny. Jsem jednoznačně cílová skupina.
Ano je zde láska, je zde i klišé, ale to vůbec příběhu neubíralo na poutavosti, čtivosti a věrohodnosti. Já jsem si čtení moc užívala.

Imor
03.08.2020 3 z 5

Kniha pro nenáročné čtenáře - takový sáček sladkostí, který si vezmete v létě k vodě.

romantika

Autorovy knížky