Vypadni z mýho života!

Vypadni z mýho života! https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215630/vypadni-z-myho-zivota-215630.gif 3 115 24

Příběh Evy Stránské, romanticky založené intelektuálky, která se nedokáže vyrovnat se svým manželstvím, s tím, že její muž není typem hrdiny, jakého si v mládi vysnila. Útěchu hledá v nočním psaní a ve snění o svém imaginárním ideálu. Autobiografické vyprávění střídá žánry i časové roviny.

menalinda
20.11.2016 2 z 5

Otevřená zpověď paní Davouze,která si získává sympatie na rozdíl od pana tehdejšího manžela.Klobouk dolů a hodně štěstí v novém manželství.

ajla5
26.06.2016 2 z 5

Příběh o velkém štěstí.

bookcase
10.02.2016 4 z 5

Zajímavé čtení ze života Marty Davouze. Líčí svůj někdy docela nelehký život po boku svého manžela, popisuje své sny a touhy. Odmala byla velká čtenářka a je to znát i v knize.

Tiffany
12.11.2015 4 z 5

Zatím, co "Dům v Bretani" se nesl v humorném duchu a z příběhů dýchal optimismus, tady to bylo naopak. Normalizační chandra a marast, na mě zapůsobila na 100% , stejně, jako smutek z letitého vztahu dvou lidí protichůdných povah , plného nepochopení a osamělosti. Myslím, že v tomto příběhu, se najde spousta partnerů, resp. žen. Místy jsem se v surrealistických myšlenkách autorky ztrácela, ale to byl spíš můj handicap. Mám za to, že knížka je z těch, které člověk za život otevře vícekrát a pokaždé si odnese něco jiného, něco nového. 4 hvězdičky v podstatě jen za ten nekončený smutek. A pro mě navíc plus za to, že jsem se poučila , co je to "zlatý řez" . Paní Marta je v mých očích velmi vitální, inteligentní a sofistikovaná žena. Prostě, nikdy není pozdě a já držím palce ! :)

autobiografie

Marta Valatová (p)
česká, 1945 - 2018
2016  76%Loď v Bretani
2013  68%Dům v Bretani
2015  66%Vypadni z mýho života!
2017  85%Celej Franz!
2014  59%Zrcadlení

Kniha Vypadni z mýho života! je v