Vůně života

Vůně v našich životech jsou proměnlivé jako den střídající se s nocí. Zároveň mají v sobě cosi krásně neměnného. Vůni domova a lásky. Téměř všechny po ní toužíme. Po jistotě, která nás zahřeje a poskytne pocit bezpečí. Která nám dovolí dýchat a plnit si sny, menší či větší životní plány. Magda a Lenka, hrdinky příběhu, nejsou výjimkou. Touží po jistotě a lásce jako milióny jiných žen na celém světě. Jiné je to s Alicí. Snívá o práci v zahraničí, o svobodě a manžela ani děti k svému štěstí nepotřebuje. No možná je to celkem jinak...

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302749/vune-zivota-cOx-302749.jpg 3.866
Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Noxi
Počet stran:208
Překlad:Drahomíra Smutná
Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-8111-380-2

josska

Od autorky mám přečtené skoro všechno,tak jsem se ni těšila a byla jsem trochu zklamaná,ten konec to trochu vylepšil ale četla jsem lepší

bookcase

Taková příjemná oddechovka, když potřebujete vypnout. Nic náročného, přesto ze života, i když teď se mi to ke konci zdálo trošku přitažené za vlasy.

Leniiis

Tuto spisovatelku mám ráda, nicméně kdyby tady v tom případě byla kniha o pár stran delší, byla bych radši. Konec shrnutý nějak rychle, dá se říct, že postava Lenky se vůbec nijak nevyvíjela a přišla mi tam zbytečná.

VladkaBU

... příjemná čtivá oddychovka, konec předvídatelný. Co mi ale vadilo, byly překlepy. A nebylo jich málo

gargamelka

Knížka, která je propojena osudy jednotlivých hrdinek. V průběhu děje se jejich příběhy -kamarádství propletou. Každá má své touhy a sny. Jedna touží po dítěti, je vynikající kuchařkou, většinou její muž nemá pochopení pro její harmonogram (nepravidelná pracovní doba) a do jejího osudu přibude postava fotografa díky kterému pochopí, že vždy dělala ústupky a manželovi se podřizovala... Hrdinka Alice toužící po práci ve vysněné Barceloně, sen se plní, ale nepočítá s rozpadem vztahu o kterém si myslela, že je jen přestupní stanicí do zahraničí a s dítětem, které by jedna chtěla a pro druhou je komplikací.
Knížka se čte pohodově, nenáročná oddychovka :)

EvikU.

Kniha se mi líbila jako ostatní její knihy. Nevím co víc napsat. Tuto autorku doporučuji.

zaranda

Byla to moje první knížka této autorky a nejspíše nezůstane poslední. Je jako stvořená pro příjemné nenáročné chvíle s šálkem kávy, i když hlavní dějová linka není úplně pozitivní.

agatha2

Nemám co vytknout, autorka je má oblíbená, mám doma všechny její knihy, jedná se opět o milou oddechovku, u které si vyčistím hlavu.

popeluška

Kniha se mi moc líbila jako všechny od mojí oblíbené autorky. Krásná, pohodová knížka....co víc si přát :-)

Sandruš

Líbila se mi, určitě stojí za přečtení.

ave55

Při čtení jsem kilo přibrala, protože při každém vaření nového receptu jsem letěla do ledničky pro něco dobrého. Kniha nebyla špatná, lepší průměr.

mariva

Současný příběh působící docela reálně, stejně jako většina autorčiných knih. Dobře se čte a člověk má chvílemi (z pozice staršího) chuť poradit hrdinkám, jak by se měly zachovat. Ale o tom je život, každý si své zkušenosti musí prožít sám.

Pavouček2

Pěkné čtení, jako vždy, jen mi to také přišlo urychleně napsané..

sabca

Další z knížek mé oblíbené spisovatelky. Četla se pěkně. Příběh Magdy, které se rozpadá manželstsví, protože nemůže mít děti a manžel nesouhlasí s adopcí a její kamarádky, která má děti 4. Čtivé - doporučuji.

Peace
14.12.2016

"Láska nemusí trvat věčně. Láska není otázkou rozhodnutí ani slibu, o lásce rozhoduje srdce ... a tomu nikdo neporučí. Je tvrdohlavé a úplně ignoruje rozum či cokoliv jiného."

Další z řady autorčiných oddechovek - nic více ani méně, prostě její klasika ;o) Na jedno přečtení fajn, ale podruhé bych se ke knize nejspíše nevrátila.

Aneleh
09.12.2016

Životy Lenky, Magdy a Alice se napínavě prolínají a zajímavě vyvíjejí. Závěr je tak neočekávaný, že vyrazí dech. V této další knize mojí oblíbené autorky už navíc hlavní hrdinky nepotřebují k řešení svých problémů cigarety, což se mi také líbilo, a proto dávám opět všechny hvězdičky :-).

Ywonek
03.12.2016

Tak nevim co bych rekla. Vasilkovou miluju a jeji knizky beru jako super oddechovky. Tato knizka mi prisla jako rychlokvaska, jakoby rychle potrebovala napsat novou knihu , tak ji teda napsala. Tema by mohlo byt zajimave, ale tentokrat me kniha zklamala a nic ve me nenechala. Skoda

zdehan
21.11.2016

Kniha přečtena za jeden den moc se mi líbila mužu doporučit

Danago
10.11.2016

Knížku sem přečetla za jeden večer. Příběh byl dost smutný. Konec mě hodně zasáhl.

Ewinky
17.07.2016

Knihy autorky se mi obvykle líbí, ale toto byl nějaký omyl. Všechno se tak nějak opakovalo a ten divný, nedořešený konec, ten to akorát dorazil.

dencuska
29.12.2015

Napriek dosť rozsiahlej kritike, ktorú som na internete čítala, mne sa táto knižka vcelku páčila :) Bola to moja druhá kniha od tejto autorky, nemala som nejaké veľké očakávania, knihu som vzala do rúk z dôvodu, že som si chcela prečítať niečo nenáročné, oddychové a zo života. Tieto atribúty kniha splnila, takže ju hodnotím ako nadpriemer. Jediné, čo mi časom už trošku vadilo, boli neustále rovnaké myšlienky, ktoré sa krútili okolo toho, ako hlavná hrdinka túži po dieťati. Koniec bol pre mňa dojímavý, myslím, že v konečnom dôsledku ide o knihu zo života. Ja som sklamaná nebola :)