Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 556 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

broskev28
01.06.2019 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila - začala jsem šokem, pokračovala hlubším ponorem všech postav a vůbec jsem netušila, jak si s tím autor dál poradí. Nebylo to špatné, ale ani strhující. Asi nejvíc mě bavily "vzdělávací" (nebo prostě jen myšlenkové) vsuvky té odporné mrchy Caldwellové na téma houba-parazit v lidských tkáních . . .

SoňkaSoník
21.05.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu uchvátila, když jsem ji dočetla, měla jsem pro ni snad jediné slov: "wau". Je na jednu stranu hrozná škoda, jak to celé dopadlo, ale jasně, jinak to nešlo, jen jsem to opravdu nečekala. Kniha byla zajímavá, napínavá a nápaditě pojatá. Na to, že je to má 5. postapo kniha, jsem si tenhle žánr opravdu oblíbila, za mě rozhodně super :-)

Ninjer
08.05.2019 3 z 5

Dopředu jsem o téhle knize nevěděl vůbec nic. Upřímně řečeno jsem si podle názvu a obálky myslel , že půjde o nějaké historické drama, třeba o vyrůstání afroamerické holčičky na jihu USA. A ona je to zombies knížka.

Začátek knihy je dost působivý. Vidíme holčičku, která sice není černoška (zajímavost: ve filmové adaptaci JE černoškou, tam si většina postav prohodila barvu kůže z nějakého důvodu, co jsem tak viděl na fotkách), ale zato má takový menší problém. Je zombíkem. Ale nějakým chytřejším zombíkem, protože přemýšlí jako normální dítě, dokonce jako nějaké vysoce inteligentní dítě. Lidští přeživší se jí ale stále bojí, a tak je držená ve speciálním vojenském zařízení, kde se k ní a dalším dětským zombíkům nechovají moc hezky. Mají však jakési školní vyučování, kde se můžou pevně přikurtováni k židlím vzdělávat.

To se děje asi prvních 100 stran a je to hodně dobrý čtení. Je to depresivní drama, kde jsou drsní vojáci, co musí dělat svou práci, a učitelé, kteří jsou vlivem zombie apokalypsy dokonce v ještě o trochu větším stresu než v současném světě.

Pak se kniha ale promění v poměrně klasickou zombie jízdu. Máme tu malou partičku přeživších, co musí někam cestovat, a kterou ohrožují jak živí mrtví tak živí živí, co jsou často větším nebezpečím než lidožravá monstra. A bohužel tahle část už není zdaleka tak dobrá. Může za to hlavně skutečnost, že postavy ve skupince nejsou příliš dobré. Chápu jejich motivace a tak, ale učitelka je příliš hysterická, což si drsný voják nechává příliš moc líbit... Vědátorka je až absurdně sadistická a sobecká a mladý voják je taky docela blbeček. Nejsou to úplně špatné postavy, často mají své světlé chvilky, ale rozhodně to nebyla skupina lidí, o které si chci číst zbylých 300 stran.

Pak je tu ještě holčička alias inteligentní zombík, což je v podstatě postava bez jakýchkoliv chyb (ehm, tedy kromě toho, že touží po tom žrát lidi), ale přiznám se, že mi byla velice sympatická po celou dobu knížky. Vlastně je pro mě tahounem celého románu, bez ní si tuhle zombiárnu ani nechci představovat.

Docela oukej zombie knížka s dobrými částmi a sympatickou zombie-holčičkou.

Šest lidí sežraných zombies z deseti.

Hels-is-unicorn
07.04.2019 4 z 5

Tahle kniha je vážně super. Zajímavý příběh, dobře vystižené charaktery a bravurně vymyšlený důvod k apokalypse. Být na místě autora, klidně bych ještě trošku přitlačila na pilu, u postapo románů hrozně cením, když mi běhá mráz po zádech, což se mi u téhle knihy bohužel až tak moc nestalo. Daleko víc prostoru bych věnovala pološílené Caldwellové a jejím výzkumům, sice by se proti pitvání dětí zaživa mohl ledaskdo vymezovat, ale bez toho by to na druhou stranu nemělo šťávu :-) Těším se, až si najdu čas na další díl (i když si myslím, že konec byl naprosto uspokojivý a dalšího dílu netřeba :-)).

Jarmila97
27.03.2019 2 z 5

Už jsem četla lepší knihy tahle nebyla špatná ale chybělo mi tam větší drama a více napětí jinak fajn kniha.Konec mě hodně překvapil byl nečekaný :)

Adellll
18.03.2019 5 z 5

Skvělé scifi. Prostředí pro tento typ knížek dost typické: smrtící virus, který ohrožuje lidstvo. To už tu bylo mockrát. Ale takhle dobré podání jsem ještě nečetla (tolik mě osobně neuchvátilo ani Metro 2033, které taky pojednává o tomto tématu, i když je to samozřejmě hodně odlišný)... Krásně propracované postavy (nebála bych se v některých případech srovnávat s Mistrem Kingem). Konec je takový dost zajímavý: pořád se nemůžu rozhodnout jestli to byl dobrý nebo špatný konec :D.

tanuki
14.03.2019 5 z 5

Nechal jsem se strhnout, jako už dlouho ne. Kulisy příběhu jsou pro žánr standardní - jakýsi virus se vymkne kontrole, z celého lidstva se stanou zombíci, pár přeživších se snaží zachránit. Takže poměrně fádní a předvídatelné. Všechno ostatní je však již mnohem originálnější a především napsané živě, uvěřitelně a svižně. Má to spád, má to napětí, má to záhadu. Navíc zase jednou uspokojivý konec, který není ani příliš otevřený, ani do ztracena, ale ctí linii vyprávění a dovede ji do smysluplného vyústění.

ThePeace135
10.03.2019 4 z 5

Tohle bylo celé takové zvláštní. Knihy tohoto žánru povětšinou nečtu, no vlastně prakticky vůbec, ale bylo potřeba něco přečíst v rámci čtenářské výzvy a tohle vypadalo celkem obstojně. Ani jsem nečekala, že mě to přes počáteční, neříkala bych tomu hned odpor, možná spíš jen nechuť, tolik zaujme... Že si budu přát, aby to ještě neskončilo... A konec dechberoucí. I když někteří píšou, že se tam vlastně nic moc nedělo, možná ne, možná, že po počátečním přepadení a útěku z vojenské základny akce trochu pokulhávala, ale nemyslím si, že by to příběhu nějak uškodilo. Naopak, byl prostor pro to, vše důkladně rozebrat, vylíčit, popsat... Ukázat, že žádná z postav není černobílá, že každý nese určité tajemství nebo podíl viny... Snad jen s výjimkou Melanie.... Jen ten film, co jsem si pustila poté mě teda moc nenadchl, a raději jsem si uchovala postavy v paměti takové, jaké jsem si je během čtení představovala.

JosefKomensky
21.02.2019 4 z 5

Uzasne napsana napinava kniha. Dej mi ze zacatku pripadal hodne jako ten fil 48 hodin pote, ktery se take odehrava ve Velke Britanii. Uzasne vypsane charaktery, z nichz az na vyjimku Melanie neni ani jeden z nich nevinny. Precetl sem tu knihu behem par dni a nemohl sem se od ni odtrhnout. Je tam spousta narazek na strare recke myty a baje a v posledni chvili se stava Melanie doslova a do pismene onou bajnou Pandorou . Jedine co mi tam tak trosku nesedelo a pripadalo mi jako takovy ten Deux ex Machna bylo nahle objeveni Rosie - kdese vzal tu se v zal stoji kdesi u prostred Londyna 20 let !!! obrovsky tyrak narvany az k prasknuti zbranemi, aparaturou a vsim moznym ktery nikdy nikdo nebyl schopny najit ani se do nej dostat Jinak znovu kniha je uzasna a snad bude jednou I pokracovani.

Hanjimka
11.02.2019 5 z 5

Super fantasy, držela mě od začátku do konce.

monica322
09.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala od své paní učitelky na češtinu k mému odchodu na jinou školu a opravdu mě tím moc potěšila. Dobře ví, že ráda čtu a proto mi tuto knihu věnovala. Co k ní říct .... SKVĚLÁ, OHROMUJÍCÍ. Nikdy jsem nic takového nečetla. Jsem zvyklá na zamilované romány a knihy pro mládež, ale v životě jsem neokusila thriller, horor nebo postapokalyptický román. V této knize bych vyzdvihla skoro všechno. Děj mi přišel vcelku napínavý, strašidelný a někdy i vtipný. Líbily se mi skvěle propracované postavy a to napětí, které z toho jen sršelo. Krve tam nebylo málo, ale vlastně mi to ani nevadilo. Rozhodně doporučuji !

Záhadný
01.01.2019 5 z 5

I když se o knize mluví jako o brutálním a krvavém hororu, jedná se ve skutečnosti o inteligentní román s výborně fungujícím příběhem, který vás vtáhne již od začátku a pustí až na konci. Hovorový styl psaní knize svědčí a obsahuje občas zajímavé myšlenky. Jediné, co jsem moc nepochopil, tak proč Host v anotaci prozrazuje děj. Vzhledem k tomu, že trvá zhruba třetinu knihy, než se hlavní protagonisté dostanou ze základny, jistě by bylo napínavější, kdyby čtenář nevěděl, kdo se zachrání a kdo ne.

jana3526
04.12.2018 3 z 5

Z knihy mám vážně roztodivné pocity. Moc se tam toho vlastně nestalo, sem tam nějaká akce, vyvrcholení pochybné. Ještě jsem se nerozhodla, jestli se mi kniha líbila nebo ne.

martin2250
08.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha s posláním na konci.

harena
25.10.2018 5 z 5

Skvělé, jedna z nejlepších fantasy. Četla jsem a četla, nejedla, nepila, nevařila a jen užívala čtení. Pěkná post-apokalyptická skoro pohádka pro dospělé. Za všechno může houba ophiocordyceps, která napadá lidský mozek, ovlivňuje chování člověka, až nad ním získá jednoznačné vedení. Zoombie tématiku nemusím, ale tato je dobře zpracovaná, proč a jak se vše stalo a proč se to děje je vysvětleno, což většinou u těchto témat nebývá. Velice čtivě napsané, žádná hluchá místa. Díky hodnocení tady v DK mě neodradilo téma hladovců a jsem moc ráda, že mě tato kniha neminula. M.j. z wikipedie jsem se dozvěděla, že tato houba skutečně existuje, říká se jí zoombie houba a tento parazit napadá mravence stejně, jako v této knize napadá člověka. Cordyceps jako potravinový doplněk jsem hodila do koše :)))) Takže děkuji čtenářům, tleskám a opravdu doporučuji!

slawa.cap
28.09.2018 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zombie horor, kde ani jednou nepadne slovo zombie a není to ani moc strašidelné. Musím říct, že seržant Parks i slečna Justinová mi byli od začátku sympatičtí, o zbytku týmu se to říct asi nedá. Postava Melanie mohla být využita trochu akčněji, ale to by asi do pojetí příběhu úplně nepasovalo.

obrobr
09.09.2018 5 z 5

Vynikající kniha , napínavá zombiáda

Layyen
30.08.2018 5 z 5

Za ten konec a nejen za nej 5* maloktera knizka konci jinak nez obyc. happy endem kdy jsou zombie porazeny a tady to je proste jinak, celkem jsem se do pribehu vzil a za dve odpoledne byl pryc..

Lea
16.08.2018 5 z 5

U příležitosti vydání Chlapce na mostě jsem si všimla, že Všemi dary obdarovaná ode mne ještě nedostala komentář :)
Hmm. Kolem knížky jsem nějaký čas kroužila, protože se mi nepozdávala obálka a říkala jsem si, že ten název maskuje něco hrozně plytkého uvnitř. Pak mi ji ale pár přátel, recenzentů, doporučilo a vtom byla e-kniha ke všemu ve slevě, tak jsem se do ní pustila. Četla jsem ji pomalu dnem i nocí (no jo, jsem zkrátka pomalejší čtenář) a někde mezitím jsem se dostala do knihkupectví... a dočetla ji v tištěné formě, protože jsem se prostě těšila, až ji budu půjčovat lidem okolo sebe.
Jak já zombie ze všech hororových postav snáším asi nejhůř, tak zde mi díky propracovanému ústřednímu ději sedly do noty. Při čtení jsem dokonce po očku pomrkávala na Google maps, kde se nachází tábor, kudy vedou hlídky a kde jsou nebezpečné zóny, kam mají přeživší dojít a přes co je trasa povede. V tomhle případě díky autorovi za dokonale zpracované "reálie".
A nejen tím to bude, že se mi příběh tak líbil. Je to právě tou přidanou hodnotou - dívkou, která je napůl dravec bez svědomí a napůl malá holka, která chce to, co všechny děti chtějí.
Plusové body přidávám za ten konec, který mě správně dojal i namíchnul zároveň, a těším se na Chlapce.

koubin007
11.08.2018 4 z 5

zcela se priklanim ke komentari =tsal=, je to tak nejak vsehochut, kokteil s docela slusnou atmosferou, napadem, psychologii postav a dejem. Ale proste tomu neco malinko chybi. At si kazdy udela nazor sam, tenhle unikovej zanr me proste bavi a bavit me bude i dal, ale Melanie me brala dokud byla na zakladne privazana k zidli a hrala si s vlastnima myslenkama, po prepadni zakladny uz se jednalo o klasickou klise post apo honicku utekacku ve stylu 28 dni pote, jenze psanou jakoby pro deti, takze zadny nervy, strach ani ultra violence.
Osobne ale mnohem lepsi nez treba Mycelium to byla uplna brecka pro deticky z panelaku.
Z tohodle zanru bych ale mnohem radsi sahnul po necem jako Silo, nebo Metro 2033. Den Trifidu je neprekonatelny, ale pro mnohe uz zastaraly.