Všechny cesty vedou do Santiaga

Všechny cesty vedou do Santiaga https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523900/bmid_vsechny-cesty-vedou-do-santiaga-652128e614db5.jpg 5 451 110

Už více než tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa. Přidejte se k nim a ponořte se do vyprávění plného humoru a přátelství mezi lidmi, kteří se nikdy neviděli. Dozvíte se, jak poutnictví hýbalo evropskými dějinami, a taky načerpáte tipy pro vlastní cestu. Budou se vám hodit – možná totiž zjistíte, že camino volá i vás.... celý text

zuzana4587
18.10.2023 5 z 5

Pamatuju si to živě. V roce 2014 nebo 2015 měl na moji fakultě přednášku kluk, kterého ještě tehdy moc lidí neznalo. Vyprávěl o pouti do Jeruzaléma a v úvodu zmínil i Camino. Nadchlo mě to. Dostudovala jsem, našetrila, a v 2019 se na Camino sama vydala. Nebýt Ladislava, netuším, zda bych se o Santiagu kdy dozvěděla. Takhle kniha a sama cesta jsou pro mě srdeční záležitosti. A myslím, že to řekne každý, kdo Camino absolvoval. Ano, v knize je krapet méně vtipu, než jsme u autora zvyklý, ale čtenář se dozví, proč tomu tak je. I přesto jsem se mnohokrát upřímně zasmála, vzpomínala na své putování a dojímala se. Bez váhání 5*.

Jane2016
18.10.2023 5 z 5

Ladislava Ziburu jsem poznala před pár lety na jeho přednášce, kde vyprávěl o své první cestě do Santiaga. Ještě dnes si pamatuji, jaký na mě udělal dojem jeho smysl pro humor a celková atmosféra, kterou na celé přednášce během chvíle vytvořil.

Od té doby jsem přečetla všechny jeho knihy a stal se mým oblíbeným autorem. Když jsem se tedy díky albatrosmedia dozvěděla, že mu vyšla nová kniha, těšila jsem se s čím přijde tentokrát.

Kniha vypráví o opětovném navrácení se do Santiaga. Je protkaná skvělým humorem, popisem ostatních poutníků, příběhy, ale i neveselými chvilkami. Jak jsem již psala výše, od autora jsem četla všechny knihy, ale tahle mi přišla o něco procítěnější a autor šel více do hloubky. To jsem uvítala, a proto si myslím, že tohle je zatím snad nejlepší knížka autora.

Pokud máte rádi cestopisy, tak Vám doporučuji nejen knížky Ladislava Zibury, ale i osobní navštívení jeho přednášek. Sama na ní ráda vzpomínám do dnes. A po dočtení knihy jsem se rozhodla, že na ní opět musím zajít. Takhle skvělý humor totiž musíte slyšet na vlastní uši!

Sta
16.10.2023 5 z 5

Mám rád Ziburův styl, ale tato kniha je nejpůsobivější. Tak jen tak dál "Larry".

Kokoska92
15.10.2023 5 z 5

Každý má svoje problémy, jen o nich nemluví na potkání. Často jsou závažnější než ty moje. Než se něčím začnu trápit, měl bych se zeptat sám sebe: Nezlepší se to časem? Pokud ano, stačí se těšit.

To bylo tak krásné čtení. Dojemné, vtipné, plné zajímavých informací i hlubokých myšlenek a podmětů k zamyšlení. Autor popsal svou cestu do Santiaga tak sugestivně a barvitě, že jsem si vážně připadala, jako bych camino absolvovala společně s ním. Všechny cesty vedou do Santiaga – to je za mě určitě nejlepší Ladislavova kniha!

zelda7
15.10.2023 5 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autora. V čem se odlišuje od ostatních? Určite tím, že autor, zde nechává trochu více nahlédnout do svého nitra a ukazuje i jeho hlavní pohnutky, proč se na cestu vydal, což moc oceňuji. Jít Camino je už pár let na mém listu, co bych někdy chtěla podniknout, jsem ráda, že jsem to mohla (zatím) díky knize zažít. V knize mne nejvíc vzali za srdce některé příběhy lidí, se kterými se autor na cestě setkal, ať už to byl Jim, Johanna nebo Andy, díky kterému vznikla aplikace Camino ninja...

Karol.
14.10.2023 5 z 5

Láďova nejlepší knížka

SilentWolf
10.10.2023 5 z 5

Autor mi sedí od prvního okamžiku, kdy jsem zaregistroval jeho existenci. Je mu stejně jako mě, humor máme taky skoro stejný, lidé kolem nás tím často trpí. Dokonce jsme oba dělali řidičák ve stejný rok. Jenže doposud jsem jeho personu nasával z příspěvků na sociálních sítích a sem tam nějakého rozhovoru a samozřejmě výstupu v AZ-Kvízu. Knihu jsem si plánoval koupit tak dlouho až je venku už šestá.

Nicméně jsem měl taky velké štěstí, že se Láďa občas ukázal do Rožnova pod Radhoštěm o něčem přednášet, a následně tu smůlu, že kdykoliv jsem událost zaznamenal, byl přes ní nalepen papírek "vyprodáno". Poštěstilo se až nyní, kdy se nám konečně podařilo lístky sehnat a oba jsme s ženou odcházeli naprosto nadšení Láďovým vyprávěním o Africe.

Věděl jsem, že tam bude pravděpodobně prodávat své knihy, načež jsem si takticky nevzal hotovost, abych odolal pokušení utrácet. Byli na mě však připraveni a šlo platit kartou a tak jsem si konečně pořídil nejnovější přírůstek do Ziburovic rodiny.

Nemohu tedy porovnávat s předchozí tvorbou, ale četlo se to samo. Humor se mísil s hlubokými příběhy ostatních poutníků a na závěr knížky na mě taky dolehla jakási nostalgie a divný pocit z loučení se s ostatními lidmi. Sám nemám rád, když něco končí. Stačí události jako konec studia, změna práce, odchod kolegy a vždy to nesu těžko, proto mi až na stránkách knihy došlo, jak vlastně těžké musí být chodit takovou pouť pravidelně. Tohle loučení vás čeká asi na každé z nich. Ale příběhy lidí ve vás zůstanou a díky Láďovi si o nich můžeme přečíst i my. Začež mu děkuji a plánuji dokoupit všechny jeho knihy. A už se moc těšíme na další přednášky.

Terkaodkafe
08.10.2023 5 z 5

Kniha o Svatojakubské pouti do Santiaga de Compostela je stejně jako předchozí knihy autora krásně napsaná a plná humoru. Je ovšem hloubavější a čtenářský prožitek z ní je o to silnější. Bezesporu se jedná o autorovu nejlepší knihu. Musíte ji číst pomalu s velkou pozorností, pak se vám odvděčí jedinečným čtenářským zážitkem.

Celá recenze v recenzích.

Martule44
06.10.2023 5 z 5

Když já tak ráda putuju! :-)

A taky moc ráda čtu cestopisy!
Tenhle je jedním z těch, kdy si uvědomíte kolik poznání a lidskosti vás na podobných cestách potká a jak různorodá mohou vznikat přátelství :-)
A že nezáleží na tom, odkud lidé pocházejí, protože zde je spojuje jeden jediný cíl.... Camino!

BizaL
02.10.2023 5 z 5

Autor vystihl atmosféru pouti mimořádně přesně, se všemi radostmi i starostmi.
Skvěle napsaná kniha.