Všechna pravda, co je ve mně

Všechna pravda, co je ve mně https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188776/bmid_vsechna-pravda-co-je-ve-mne-AnH-188776.jpg 4 128 44

Judith vyrostla v Roswellské osadě, která se řídí přísnými zákony a zvyklostmi. Před čtyřmi lety ona a její nejlepší přítelkyně zmizely. Před dvěma lety se vrátila jen Judith, sama, nenáviděná a přehlížená těmi, kteří byli kdysi jejími přáteli a rodinou. Judith o svém zmizení nemůže promluvit. Žije jako duch ve vlastním domě a mlčky svěřuje své myšlenky a touhy Lucasovi, kterého miluje celý život. On o tom však nemá ani tušení. Když Roswellskou osadu napadnou nepřátelé, dlouho pohřbená tajemství začínají vycházet na světlo. Judith stojí před volbou, zda má žít dál v mlčení, nebo znovu pozvednout svůj hlas, i když to může znamenat, že svět i životy kolem ní se navždy změní.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

All the Truth That's in Me , 2013

blaka165
24.03.2024 5 z 5

Kniha se mi ve finále moc líbila, přestože jsem původně čekala jiný styl. Pár prvních stránek jsme byla trochu zmatená, ale pak už začaly delší kapitoly a jelo to jako po másle. Co si tedy neodpustím je ta obálka, pod kterou bych čekala jiný příběh a přijde mi, že k obsahu knihy se opravdu nehodí.

E.T.007
21.04.2022 5 z 5

Originálny, zaujímavý, bombastický príbeh! Doslova som hltala stranu za stranou. Fakt úžasná kniha, a len čo som ju dočítala, pustila som sa do nej znovu. Proste som si ju potrebovala ešte raz vychutnať. Jednoducho... WOW!

knihomolka27
08.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že mě kniha opravdu neskutečně překvapila v dobrém. Šla jsem do čtení spíš se smíšenými pocity, a s tím, že jsem nechtěla, aby se mi v knihovně válela nepřečtená kniha. Byla to tedy spíš moje knihomolská povinnost knihu přečíst a nesoudit ji jen podle obalu. Jak se říká. V případě této knihy, se povinnost přebrodila v zajímavé čtení, které později přerostlo až v návykovost - a knihu jsem přečetla ani nevím jak.

Všechna pravda co je ve mně je velmi zajímavý, originální, troufám si říct i detektivní a neskutečně silný příběh. Příběh o tom jak jsou lidé jako ovce a dají se semlít špatným úsudkem.......mnohokrát během čtení jsem měla chut vlítnout do knihy a těm lidem nafackovat, aby se jim rozsvítilo. Třeba matce Judith. Samozřejmě chápu, že to bylo staré, a velmi konzervativní, usedlé městečko, ale nemusela se ke své dceři chovat jako k nějakému zvířeti nebo ještě hůř jako k neživé věci. Jak správně poznamenala Judith, to že je poznamenanná a jiná než ostatní z ní ještě nedělá pouhou berli pro ostatní. Co je to za život, žít jenom proto, aby ona pořád někomu pomáhala, a vytrhávala trn z paty a ty lidi na ní div neplivali.
Možná i to je důvod proč jsem se tak strašně bála, že celý příběh neskončí dobře. Celá atmosféra totiž byla dost ponurá, jako by z ní pořád čišel nějaký studený vítr a vy čekali, kdy se stane nějaká velká tragédie. Naštěstí byl konec nad očekávání dobrý a já už jsem dlouho, žádné postavě jako je Judit, nepřála co nejštastnější konec. Ona a Lucas si to totiž opravdu zaslouží. Knihu určitě moc doporučuji už jen kvůli přímo hmatatelné atmosféře a tím, že je to taková jednohubka.

Uma
07.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem si zamilovala. Rozhodně doporučuji přečíst.

adela2230
19.05.2020 5 z 5

Ze začátku mi kniha neseděla, ačkoliv mám stále nějaké nejasnosti, byla nakonec velmi poutavá. Ač úplně přesně nevím čím, ale kniha na mě zapůsobila a moc se mi líbila.

oblakaknih
31.03.2020 2 z 5

2,5/5
Všechna pravda, co je ve mně mi doma leží několik let, takže jsem si říkala, že už možná nejsem cílovka. Proto jsem od knihy moc neočekávala a šla do ní docela naslepo.
Překvapilo mě, o čem příběh pojednává. S něčím podobným jsem se sice setkala, ale tady je to pojato zase trochu jinak. A to hodně originálně.
Bohužel jsem si ale nezvládla oblíbit postavy, ani je nijak blíže poznat. Pro mě tam nebylo dost prostoru pro jejich osobnosti.
Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale pak se četla dobře a rychle (hlavně díky krátkým kapitolám).
Co se děje týče, pořádně mě začal bavit až za půlkou. Rozjezd mě nijak nechytl, mohl být klidně kratší.
Konec mě ale překvapil a dost se mi líbil.
Není to špatná kniha, ale ani ta nejlepší. Je ale originálně zpracovaná.

janelka2
26.03.2019 4 z 5

Tak podle obalu jsem netušila, že se nejedná o román ze současnosti. Nicméně i tak se mi kniha líbila. I když já mám raději větší slaďárny. Z této knihy jsem měla tak trochu depku, jelikož doba ve které se děj odehrává není žádná procházka růžovou zahradou.

micha-ella
11.11.2018 5 z 5

Krutost, syrovost a láska ve všech podobách. Ten příběh s vámi pořádně zatřese.
Není to žádná knížka pro děti, natož dívčí román, ani obálka neodpovídá době, do které je děj zasazený. To jsou zřejmě chyby vydavatelství, ale autorka a překladatelky dokázaly ohromit.

ivana1975
04.11.2018 4 z 5

Toto je jedna z tých zlatých knižiek pre teen čitatelov. Velmi sa mi pačili krátke kapitoly, ktoré sa doslova čítali samé. Mne sa to páčilo.

Annkag
27.07.2018 4 z 5

Knižku som dostala ako dárek na meniny od mojej 7ročnej dcérky.Velmi sa mi páčila a prelúskala som ju za jeden deň.Páčil sa mi príbeh jednej osady,postavy,ktoré boli tak typicky ludské.Rozhodnutia,ktoré zvierali srdce,občas trásali nervy a tak nejako nás nadchly.Spočiatku sa mi to javilo ako vybočenie z amišskej spoločnosti,potom tak trocha psycholokický triller,menši nádych detektivky a trocha romantickeho koktejliku k letnej opalovačke.Najma štýl pisania a retrospektivne pohlady boli úžasné.

Veronika33
24.07.2018 3 z 5

Keďže som nečítala anotáciu (zaujal ma názov a obálka knihy) bolo pre mňa veľké prekvapenie o čom táto kniha je. Zo začiatku som sa veľmi zle orientovala v deji, keďže autorka preskakuje v deji a v postavách, ktoré však neboli nejako zvlášť predstavené, no bola som totál zmätená. Postupne som sa zorientovala, ale kniha ma veľmi nenadchla. Na jedno prečítanie OK, viackrát už asi nie.

katinthebox
25.05.2018 5 z 5

Moc krasna knizka. Zadna z postav neni jen cerna nebo bila, a kazde konani ma svoj duvod. Velice se mi libilo, ze me pribeh nutil premyslet nad jednotlivymi postavami a jejich chovanim. I kdyz se mi zdalo, ze se nektere postavy chovaji v urcitych chvilich krute, tak kdyz jsem se zamyslela proc to tak je, pak sem je dokazala pochopit a sama si kladna otazku jak bych se dokazala chovat ja v jejich situaci. Necte se to lehce, ale je to strasne navykova knizka a jednoduse sem ji nemohla zavrit bez toho abych ji docetla do konce :)

Zlatovláska
12.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si zakoupila jaksi "omylem", neboť jsem již dávno odrostla z věku teenagerů, pro které je především určena.
Avšak musím s radostí podotknout, že jsem se do ní začetla (byť jsem to nepředpokládala) a kniha se mi líbila... Autorčin "deníkový" styl psaní čtenáře nejprve trochu "zarazí", avšak jakmile si zvyknete, bude vám tento styl i vyhovovat, z důvodu krátkosti kapitol, které vás "nutí" číst stále dál.
Obsahově je kniha taktéž zajímavá a velmi poutavá, mně se prostě líbila. Celkově hodnotím na pět hvězdiček. :-)

xSimaix
27.04.2018 4 z 5

Musím říci, že jsem zatím nečetla žádnou kniha, jež by se podobala knize Všechna pravda, co je ve mně. Tím myšleno jak stylem psaní, tak příběhem.

Musím se přiznat, že styl psaní knihy mi nebyl ze začátku právě dvakrát pohodlný. Krátké kapitoly, přeskakování mezi časy a celkové nepochopení toho, kam se má příběh ubírat mě znervózňovaly. Po nějaké době jsme se ale začetla a i příběh samotný začal získávat své obrysy.
Kniha nám dovolí povolit uzdu představivosti, vytvořit si vlastní představu o prostředí, postavách a příběhu.
Příběh samotný je v některých pasážích drsný, což mu přidává na realističnosti.
Kniha nemá přímo akční děj a nedrží vás v napětí, ale i přesto vás nějakým způsobem donutí číst dál a dál. Je nesmírně čtivá, zajímavě napsaná a zpracovaná.
Nedostatky by se našly, ale rozhodně to není nic, co by Vás mělo odradit.
Doporučuji!

KaileyBlot
15.10.2017 5 z 5

Tak tohle bylo moc zajímavé a originální dílo. Líbilo se mi na tom, že to bylo že starší doby a prostě celkově dost netypické zpracování celé knihy. Od této knihy se také strašně těžce odtrhávalo, jelikož má krátké kapitoly - což je naprosto skvělé - a vy si prostě řeknete tak ještě jednu kapitolu vždyť je kraťoučká a pak se z toho vyklube deset kapitol. Konec byl úžasný, krásný a milý a jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla.

Zuzka2002
17.05.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha ♥
Velmi čtivě napsaná, zajímavá zápletka, dokonale popsané pocity, že jsem skoro plakala nad Judithiným příběhem...

Nicol13
14.03.2017 3 z 5

Nevím, zda se mi líbil styl nebo ne.. ale nutilo mě to číst dál.. takže asi jo :D Občas trochu pokulhával děj.. ale jinak ok. Byla tam trocha napětí, trocha té lásky, trocha násilí.. od všeho něco. Jen by mě zajímalo, co se stalo s ředitelem školy.

Lenka.Vílka
30.12.2016 3 z 5

Líbil se mi styl, kterým je kniha psaná. Trochu to připomínalo knihy od Tehereh Mafi a já se hned začetla. Jenže potom to začalo podklouzavat a já se začala nudit. Ale nejhorší to zase nebylo.

andrea4315
09.12.2016 5 z 5

Přečteno za necelý půlden. Po pár stránkách jsem se začetla a nepustilo až do konce.

Nenechte se odradit označením Databáze, že pro děti, dívčí román.... to to teda rozhodně není.

Nádherný a téměř jedinečný styl, jakým napsáno, způsobí, že je to neuvěřitelně napínavé.
Pokud bych musela nějak zařadit, tak asi detektivka s romantickou zápletkou. Ale skřípe i tohle označení až uši bolí. přečtete a zaškalkujte si sami, musíte-li to mít :-)

kleous
12.11.2016 5 z 5

ze začátku jsem měla pocit že knihu asi nedočtu do konce, nelíbil se mi styl jakým je kniha psaná, ale po asi první třetině jsem si zvykla a knížku poté "zhltla" během jednoho dne, neuvěřitelné jak vás tato kniha nejprve pozvolna nutí přemýšlet nad tím, zda vůbec pokračovat dál, ale vzhledem k originální zápletce se nedá jen tak přestat, řeknete si, že tedy budete pokračovat ikdyž vás styl psaní nenadchnul a poté bum, jste vtaženi autorem do knihy tak, že se neodtrhnete....za mě velice originální a opravdu poutavá kniha, příběh i styl psaní

láska thrillery pomsta vesnice deníkové záznamy

Autorovy knížky

Julie Berry
americká, 1974
2014  78%Všetka pravda, čo je vo mne

Kniha Všechna pravda, co je ve mně je v