Volba: Klíčový okamžik

Volba: Klíčový okamžik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301691/mid_volba-klicovy-okamzik-Puo-301691.jpg 3 339 339

„Zdá se mi o světě v plamenech. O jaderných bombách, které dopadají jedna za druhou a polykají města jako rakovina. O našem dožívání v podzemním krytu, kde se z nás pomalu stávají zvířata. Ty sny jsou tak živé. Bojím se, že se jednou budu chtít probudit a zjistím, že je pozdě.“ Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Kniha Volba je literárním debutem mladého českého autora Jakuba Trpiše. Prolínají se v ní prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Poprvé vyšla v roce 2012. Příběh v sobě nese silné poselství, které může změnit život jednotlivce i celé společnosti.... celý text

Hana078
25.03.2020 5 z 5

Kniha VOLBA byla opravdu hodně povedená volba. Knížku mám doma už nějakou dobu, ale prostě vesmír ví, kdy nastal čas, aby člověku přišlo do života to, co potrebuje, aby pochopil, proč se necítí ve své kůži. A to se mi právě stalo. V současné době, pro většinu z nás naprosto neznámé, sedíte doma a nic se nechce, nic nejde, jen přemýšlíte a mozek pracuje na plné obrátky. Už je to opravdu na hraně a pak vám padnou oči na obal knihy, který přesně odpovídá vašemu vnitřnímu pocitu a ještě ten název VOLBA...... po přečtení úvodu a pohledu na přehled kapitol rozdělených JÁ, MY, VOLBA.... Úžasný a jasný Děkuji za pochopení svých voleb

LenkaK1111
25.03.2020

Na knížku VOLBA jsem už několikrát koukala v knihkupectví, ale až včera se mě dotklo motýlí mávnutí křídel :) Přečetla jsem ji doslova jedním dechem a jsem vlastně ráda, že jsem si na ní počkala, protože v době koronaviru, zákazu volného pohybu apod. dostává obsah další rozměr.
A znovu se mi potvrdil vnitřní pocit, že jediné, co můžu (a hlavně bych měla) dělat, je být v kontaktu se svojí Duší a Srdcem a konat v souladu s nimi.
Knížka je dalším dílkem mozaiky, prostě to všechno zapadá a dává smysl. Ještě jednou Jakube děkuji :) A těším se na vaši další knížku Landii :)

olga6019
23.03.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že knihu VOLBA, jsem si pořídila před vánočními svátky. Vždy na přelomu roku se snažím udělat si osobní inventuru toho, co mi daný rok dal a co naopak vzal, naplánovat nové cíle a posunout se dál. Proto jsem volila tuto knihu, od které jsem ve skrytu duše očekávala, že mě někam nasměruje. Když jsem knihu přečetla, nepřišla mi vůbec aktuální, ale dlouho jsem přemýšlela o jejím pojetí, a co nám chtěl tvůrce prostřednictvím knihy sdělit. Doslova mě moje myšlení nad ní pohltilo, formovala jsem si v hlavě různé scénáře, kam zacílit příběh a co si z něj vzít pro další rozvoj. Dneska mohu říci, že žijeme v době, kdy se vše totálně změnilo, a kdy je pojetí knihy více než aktuální, až mě to děsí .... Rozhodně stojí nyní za přečtení, jelikož se s hlavním představitelem knihy dokážete ztotožnit v mnoha směrech. Kam se nasměrujete, je na vás ....

Passion
22.03.2020 5 z 5

Kniha Volba se ke mě dostala náhodou, ale přišla v době kdy jsem tápala sama nad sebou nad mnoha volbami v životě. Už samotný název mě byl v té chvíli příhodný. Obsah této knihy mi osvítil jak se hlavně vyznat v sobě samotné a nebýt jen přímočará, ale rozhlednou se i kolem sebe. Tato kniha jako by mi byla psaná míru jak být lepším člověk nejen pro sebe, ale i pro druhé . Děkuji autorovi za poznání, životní lekci v podobě slov a myšlenek. Citim v sobe pokoru a úctu a vážím si zivota a lidi vic než předtím . Tato kniha mi přinesla vnitřní naplnění prázdných míst ????

KláraJurdová
22.03.2020 1 z 5

Přečetla jsem za svůj život hodně knih, ale BOHUŽEL tato patří k těm, ke kterým bych se již nikdy nevrátila. Na VOLBU jsem se neskutečně těšila, a když mi před Vánoci paní přede mnou vykoupila poslední výtisk v knihkupectví, šílela jsem. Ze zásady nikdy knihu neodkládám, a pokud si ji již vyberu, vždy ji dočtu. Ale tady jsem bojovala velmi dlouho. Zhruba do poloviny knihy bylo vše v pořádku, moc hezky napsané - slova a věty, které si každý z nás může do svého jazyka jinak přeložit, a každý z nás si z obsahu vezme něco svého. Ale druhá polovina....již všeho příliš.

Monalisa376
20.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila doporučuji!!!

evuleta
17.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha, předběhla svou dobu, vtáhla mě, je apokalyptická a přitom plná naděje... Přečtena za jeden víkend, na který vzpomínám s husí kůží. Děkuji!

Ira13
14.03.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, která stojí za přemýšlení...Občas jsem hltala, ale občas se i trochu nudila

Zuzačka
13.03.2020 5 z 5

Velice pěkná kniha, která dokáže člověku změnit pohled na život.

lucie6334
07.03.2020

Kniha Volba, přijde v pravou chvíli, nemám zrovna ideální období a tato kniha mi pomohla, přečetla jsem ji na jeden dech, jak se říká. Velice mě nadchla a opravdu doporučuji. mě změnila pohled na svět. Při čtení jsem se ocitla v příběhu jako bych žila v knize, takové knihy mám nejraději. Opravdu doporučuji.

LusiLu
07.03.2020 5 z 5

Kniha Volba ke mě přišla ve správnou dobu :). Zrovna procházím ve svém životě zajímavým obdobím plným změn a jednu dobu jsem ani nedoufala, že se to v dobrém obratí a jsem ráda, že Volba mi byla průvodcem na mé cestě k lepšímu životu.
Už jsem o ní slyšela před pár lety.
Velice mě nadchla fantazie autora a opravdu mohu říci, že ačkoliv byla původně psaná v roce 2012, tak ty události, které se v poslední době dějí, jako bychom žili v podobném světě a už jen potřebujeme objevit zachránce, kteří pomohou zachránit svět!
Příběh mi přišel velice dojemný a vtáhlo mě to do děje natolik, že jsem měla z některých scén i husí kůži :D
Děkuji za zážitkové čtení.

jindra7906
29.02.2020 5 z 5

Tak mám přečtenou Volbu,je neuvěřitelné jak autor dokážete popsat emoce,opět krásně napsané,kniha mě opět vtáhla do děje,tentokrát jsem doufala,že příběh skončí pro hlavního hrdinu dobře,bohužel,ale udivuje mě,jaké má autor vize,mám pocit,že ta kniha je víc než aktuální,to co se děje,je jak z knihy,alespoň mě to tak hodně připomíná dnešní dobu

sandra5625
22.02.2020

Kniha je úžasná, včera večer jsem ji dočetla. Nemohla jsem od ní spustit oči a stále na ni myslet. Jsem člověk který vůbec nečte, ale tato kniha mě opravdu uchvátila. Vtáhla mě do děje a prožívala jsem vše s ní. Kolikrát jsem se přistihla, že mi vyhrkly slzy, ať už štěstím nebo smutkem. Tato kniha mi pomohla lépe vidět určitě situace a zamyslet se nad chováním sebe i mého okolí. Rozhodně tuto knihu doporučím dále! ????

jana2436
20.02.2020 5 z 5

Koupila jsem si audioknihu a mohu říct, že je úžasně namluvena a to Filipem Jančíkem.
Můžu říct, ze si z knihy mám co vzít...je plná energie, napětí ( az jsem měla mráz po zadech) a změní to pohled na svět.
Jakube, děkuji! Víc takových příběhů a knih! ????
Jana Š.

jindra7906
20.02.2020 5 z 5

Tak jsem na začátku,rozvíjejícího se příběhu a už jsem nadšená,jak autor dokáže popsat pocity,ty myšlenkové pochody,v první chvíli jsem měla pocit,že píše můj příběh,měla jsem stejné myšlenky,stejné úvahy,stejné pochybnosti,které asi nikdy nezmizí,člověk není nikdy spokojen,ale dokáže se s tím smířit?Naučí se s tím žít?Uvidím,jak bude příběh pokračovat

Susie111
15.02.2020 5 z 5

Táto kniha mi skutočne zmenila pohľad na život. A i keď som takéto komentáre brala predtým hodne s rezervou, môžem ich jedine potvrdiť.
Nachádzala som sa v ťažkom životnom období plnom stresu a ja som teraz vďaka tejto knihe konečne našla svoj kľud.
Po dočítaní Voľby som sa začala tešiť z bežných vecí ako je slnko, teplý byt apod., začali ma napĺňať energiou A hlavne som si začala tých vecí vážiť. Môj život sa stal šťastnejším a ja som zostala vyrovnaná, plná energie a lásky, ktorú mám potrebu rozdávať ďalej.
Túto knihu budem určite čítať viac krát, odporúčam ju všade kade chodím a ľudia čo tiež potrebujú pomôcť ju dostanú odo mňa ako darček.
Budem dúfať, že na svete bude viac takých Tomášov ako v knižke a spolu vytvoríme svet, v ktorom bude radosť žiť...

lucie9757
13.02.2020 5 z 5

Za sebe mohu přiznat, že jsem se naučila věci řešit jinak, klidněji a lidštěji. Vždy jsem byla docela horká hlava tzv. na první na šlápnutí a musím říct, že čím dál častěji dokážu posoudit, co za konflikt stojí a co ne :) nemohu zatím říct, že mi kniha změnila život, ale mohu s klidem říct, že změnila můj pohled na nespočet věcí :) nese v sobě určité poselství, jak by se lidé chovat k sobě měli a jak naopak ne a co by se také mohlo stát, pokud se agrese po celém světe bude stupňovat. Když už si z ní někdo třeba neodnese stejné dojmy, tak při nejmenším půjdete spát uklidnění, spokojení a usměvaví, když knihu správně pochopíte... je to balzám na duši :)

evca1526
11.02.2020

Dobrý večer, právě jsem dočetla Vaši knihu.
Musela jsem si dávat pauzy třeba i 3 dny jelikož, jsem vše chtěla pochopit v klidu a vyrikat si to sama se sebou v sobě, jindy mi zní bylo příliš úzko a jindy mě strašně nabila energii a začal jsem dávat prostor i své duši v tomto světě.
Strašně moc Vám děkuji, za napsání této knihy!
Mějte se krásně ✨✨✨

Yvča156
10.02.2020

Moc krásně napsaná kniha. Už jsem ji přečetla dvakrát. Je v ní velké moudro. Stačí jen naslouchat a zvolit si to správné a tím se řídit. Nebýt ovce bez vlastního rozumu.

len1795
09.02.2020 5 z 5

Dokonalá kniha... Voľba mi dala úplne iný pohľad na život. Je to kniha ktorá sa neschovava do knižnice po prečítaní, ale mam ju stále pri ruke a kedykoľvek, kdekoľvek otvorím, nájdem odpovede na svoje myšlienky... Je to najlepšia kniha akú som kedy čítala... A aj keď je v českom jazyku, som z generácie, ktorá s tým nemá problém.. Vôbec som si neuvedomovala ze čítam česky. Jakube dakujem. Vaša verná čitateľka Dagmar.