Volba

Volba https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274236/bmid_volba-PiU-274236.jpg 4 411 411

Nový román od bestsellerového autora o lásce ztracené i nalezené a o volbách, které jsou někdy těžké jako život sám. Travis Parker má vše, co by si muž mohl přát – dobrou práci, krásný dům a spoustu kamarádů na trávení volného času. Je si téměř jist, že romantický vztah by jeho pohodlný život jen zkomplikoval. Názor změní ve chvíli, kdy se jeho novou sousedkou stane Gabby Hollandová. Přestože se k Travisovým pokusům o sblížení nejprve staví nepřátelsky, jeho nezdolnost je nakonec svede dohromady. Ale to je teprve začátek jejich dlouhé společné cesty, na jejímž konci bude jeden z nich muset volit: Jak daleko se smí zajít, aby naděje na lásku zůstala živá?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Choice , 2007

alzbeta4340
27.05.2016 4 z 5

Lehké a dojemné čtení. Ostrého střihu v ději a náladě jsem se až lekla. Byla jsem naladěná na lehkou notu a nebyla to pro mě příjemná změna. Po přečtení románu ale musím uznat, že právě tohle ve mě nechalo největší čtenářský zážitek.

georginaa
25.05.2016 5 z 5

První polovina je jako první rande, člověk je natěšen, zamilován a šťasten. Druhá polovina skočí o 11 let dopředu, kdy se dozvídáme jak to bylo před těmi 11 lety, pro mě docela nepochopený záměr. Kdyby to volně proplouvalo do dalších let, nebylo by to tak neobvyklé, ale co naplat. Znám ale někoho, kdo byl též v kómatu a probudil se po pár letech, což je i v této knize. Takže všem lidičkám co dostanou šanci opět žít život naplno držím palečky a též i Sparksovi v dalším pěkném románu.

Barbra06
25.05.2016 4 z 5

Tak mám za sebou dalšího Sparkse a upřímně jsem byla trochu vyděšená, když jsem si po zakoupení knihy, přečetla ne moc nadšené komentáře a nízké hodnocení.
Po přečtení však chápu, jak to většina myslela. Příběh je opět krásný, jako vše od Sparkse. Ovšem až na ten konec, který naopak vůbec není typický. Přijde mi, jakoby konec za autora napsal někdo jiný. Kdyby to byla první kniha od Sparkse, tak neváhám a dávám plný počet. Ale kdo zná jeho tvorbu, ví, že takové konce on zkrátka nedělá. Chybí mi tam to jisté poselství, kouzlo, výjimečnost příbehu, kterou on dává do všech svých knih. Tuhle přirovnávám ke knize Svatba - milá kniha, se kterou by Sparks díru do světa neudělal.

mirunda
22.05.2016 4 z 5

Po knihách které jsem četla před touto to je jednodenní oddychovka.

ivulka15
21.05.2016 4 z 5

První půlka knihy nádherná romantika,kterou umí Sparks tak dokonale napsat. Druhá polovina opravdu těžká volba. Ani si nechci představovat,že bych někdy byla před takovou postavena.

mikraf
18.05.2016 5 z 5

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla. přečetla jsme ji za 3 dny a nečekala, že to tak dopadne. Ale knížka nezklamala, byl to fajn oddech :-)

LucyNej
18.05.2016 5 z 5

První polovina knížky je vážně krásný. Až neuvěřitelně rychlý...Z druhé poloviny jsme zpočátku zmatená.

Evca22
13.05.2016 3 z 5

Přečetla jsem všechny Sparksovy knihy,všechny byly krásné. "Volba" mě jako první zklamala. První část knihy nebyla špatná, ale ve chvíli, kdy jsem viděla,jak málo stránek obsahuje část druhá, bylo mi jasné, že příběh se chýlí ke konci a to bohužel hodně rychle. Příběh by sám o sobě nebyl špatný, kdyby nebylo strohého konce. Nejspíš měl autor časovou tíseň :(

Monačte
10.05.2016 3 z 5

I mistr se někdy utne... První volba je standardní sparksovská červená knihovna, druhá volba trochu one-man-show a závěr zbytečně moc krátký, utnutý a... sakra! Nicholasi! Proč jsi odešel od psacího stroje zrovna ve chvíli, kdy jsi to měl rozjet? Volba nezklamala úplně, ale v rámci autora je to slabší kus. Zkrátka - špatná volba.

telileov
02.05.2016 4 z 5

První část je hrozně krásná. Romantická, zamilovaná, nádherná. A pak nastane druhá část, kdy nás Sparks z této nádherné romantiky zcela vytrhne, předhodí kruté realitě a bez milosti nás zlomí.

Autor píše vážně nádherně. Jeho romantika je krásná, svá, dovede k dojetí, ale obejde se bez klišé. Zkrátka zapůsobí. A Volba byla taky taková.

Navíc oceňuji jeho schopnost skvěle zachytit romantický okamžik, je to vskutku kouzelné.

KACABAK
02.05.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která popisuje zvláštně začínající vztah 2 lidí, kteří jsou náhodou i.... Knihu jsem přečetla jedním dechem, přišla mi velmi napínavá a nápaditá, než došlo k "nehodě"...potom byla kniha příliš předvídatelná. Autor umí velmi poutavě popsat všední věci, určitě si přečtu i nějaké jiné jeho knihy.

zuzana2599
24.04.2016 4 z 5

Dojemný a šťastný konec mě potěšil, příběh byl romantický, zamilovaný, pejskové hlavních hrdinů byli moc příjemnou součástí příběhu. Autor napsal hezký oddechový románek a já jsem si čtení hezky užila!

Terka18
06.04.2016 5 z 5

Knížka se čte sama. Sparks to tak umí. Silný příběh, který je pro něj typickým, přesto krásný, dojemný. Na konci jsem měla slzy v očích. Povedený příběh.

KydlochMoris
05.04.2016 5 z 5

Prostě Sparks :-) Silný příběh, krásně se četla. A název knihy je opravdu výstižný. . .

ivana8555
05.04.2016 2 z 5

Odhodlala jsem se to přečíst, mám teda radši temnější a hlubší příbehy ale ve filmové verzi hraje můj oblíbený herec. Bohužel pro mě špatná volba. Tohle že píše chlap?! Hrozně předvídatelné a přeslazené.

zdehan
02.04.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila no prostě Sparks umí dávám pět hvězdiček přečteno za jeden den

machrus
02.04.2016 5 z 5

Začínám mít pocit, že Sparks neumí psát líp než výborně. Sparks je pro mě vždy jasná volba. Mě ty jeho knihy prostě vždycky dostanou. Jeho příběhy nejsou nikdy nudné a musíte se nutit jít spát. Dala jsem ji na jeden zátah. Končila jsem ve tři ráno a ještě musela ohodnotit knihu zde.

Příběh plynul lehce, nenuceně, ale zarazilo mě to rozdělení knihy... říkala jsem si jestli Sparks nenapsal první část někdy před lety a potom se k ní vrátil a dopsal tu druhou část. Ale celkový příběh a děj navazoval na sebe bez nějakých nenávazností. První část romantická příjemná oddechovka. Druhá část zasáhla životní zkouška, tragédie, která lidi zničí nebo posilní do konce života. Vlastně obě části byly o VOLBĚ. Hlavní postavy byly sympaťáci.
SPOILER: Ať jsem zvyklá u Sparkse na jakékoli konce ( a že většinou bývají špatně končící pro hlavní postavy), tak tady jsem ten Happy End ocenila a přesto druhou část jsem potřebovala kapesník.

Veeria
28.03.2016 5 z 5

Krásně napsaná kniha, velmi čtivá. Travis a Gabby jsem si velmi oblíbila a věřím, že si najdou své příznivce.:) Jsem vděčná za správnou ,,volbu". (dvojsmysl :) )

evasamankova
26.03.2016 4 z 5

Klasický Sparks... Větší část knihy popisuje vztahové začátky, ten zbytek se pak věnuje oné "volbě". Příběhu by o něco více slušel obrácený poměr..., ale přesto jde o hezký, čtivý, byť chvílemi trochu "sladší" příběh, který mě bavil a líbil se mi. Velice příjemná oddechovka.

Paja85
20.03.2016 3 z 5

Velká az moc velka oddechovka. Ještěže neměla knížka víc stránek. Někdy trochu nuda, na můj vkus moc romantika a Americké klišé. První a asi poslední Sparks