Voľba

Voľba https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260134/bmid_volba-5wN-260134.jpg 4 411 411

Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. To však trvá iba do chvíle, keď sa do susedného domu nasťahuje Gabby Hollandová. Napriek pokusom o dobré susedstvo akoby atraktívna červenovláska spočiatku mala Parkera v žalúdku. Ich vzťahu nepomáha ani skutočnosť, že Gabby má dlhoročného priateľa. Napriek tomu sa Parker neúnavne pokúša získať priazeň novej susedky, ktorá onedlho stojí pred osudovou voľbou. Jeho vytrvalé úsilie napokon oboch privádza na prah spoločnej cesty, ktorú ani jeden z nich vopred nepredvídal. Osud má však pre nich pripravenú ďalšiu, oveľa ťažšiu voľbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Choice , 2007

Thanyss
20.03.2016 3 z 5

Taková pohádka pro velké holky, které jsou v hloubi duše stále těmi princeznami, co sní o svém princi. Poměrně banální příběh, který drží nad vodou vypravěčský talent autora a kupodivu příliš nenudí, i když nepřichází s ničím překvapivým ani novým.
Příjemné literární antidepresivum, které přelouskáte vcelku rychle a pokud máte rádi romantické příběhy, rozhodně si přijdete na své. Ovšem nečekejte žádné zběsilé zvraty ani přehnanou akci, i když ten temný mráček se v příběhu taky ukáže. Jen je škoda, že mu bylo věnováno tak málo prostoru, podle mě to byla asi ta nejzajímavější část celé knihy.

kneslova
20.03.2016 3 z 5

Dosti přeslazené, místy nudné.

Pivísek
20.03.2016 2 z 5

Já teda nevím, jestli jsem četla stejnou knihu jako ostatní... Děj byl místy (většinou) nudný, popisování situací dost oklikou a než se autor dobral "jádru pudla", tak bylo všem stejně jasné, jak to dopadne. Nevím, zda to bylo autorem či překladatelem, nicméně vžít se do postav byl nadlidský výkon a o napínavosti zápletky jsem si mohla nechat zdát. Je to první kniha, kterou jsem od autora četla a pokud jsou všechny takové, to raději zůstanu u filmů podle jeho knih, u těch si totiž i občas popláču... Rozhodování mezi 2* a 3*, nekonec nižší, protože si děj za chvíli stejně už ani nebudu pamatovat...

kalinkacz
16.03.2016 5 z 5

Už jsem přišla na to, jak se "nepřejíst" Nicholas Sparkse.. Jeho příběhy jsou podobné a proto mě po přečtení několika jeho knih po sobě přestává bavit... i když vím, jak skvělý spisovatel a vypravěč to je... A proto když si přečtu jednu jeho knihu za půl roku, tak ho budu mít pořád stejně ráda a budu si cenit jeho příběhů.. Tak jako tohoto... Příběh má opět náplň, skvělé postavy a Sparksovu nekonečnou lásku... Každý by takovouto pohádku chtěl zažít... Aspoň se do ní tedy všichni můžeme začíst....

Sabča92
15.03.2016 5 z 5

Další báječná kniha od tohoto skvělého spisovatele. Hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila a velmi mě bavili. Opět další příběh, který mě chytil za srdce a už se moc těším na film. Je pravda, že jsem po dočtení čekala trošku jiný konec, clou dobu jsem se na to připravovala.. ale samozřejmě to by nebyl Sparks, aby nepřekvapil a nevzal za srdce. Jen škoda, že kniha nedostala filmovou obálku, nebo alespoň obálku s pejskem.. Za mě ale rozhodně doporučuji všema deset! :-)

Makaja
11.03.2016 5 z 5

Moje první kniha od Sparkse, zatím jsem viděla jen několik filmových zpracování. V deset zvonil pošťák a v půl dvanácté jsem měla přečteno, tolik k čtivosti. Knížka je výborná, bavilo mě to skoro pubertální škádlení hlavních postav. Jen si stále lámu hlavu, zda bych nedala přednost jinému závěru, ale asi možná ani ne, asi je takhle vše, jak má být.

mariva
11.03.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila víc, než ty, které jsem od autora četla dřív, protože ty na mě působily trochu nostalgicky a hlavní postava byla vždy trochu zvláštní. Tahle knížka je současná, výborně se čte a proto i závěr musel být takový jaký je.

Šánka
06.03.2016 5 z 5

Tak to je celý Sparks ! Napíše další nádherný příběh jedné velké lásky, nechá mě unášet se tou pohádkou, spotřebovat balíček kapesníků a vyždímat ze mě veškeré emoce.
,, Jak daleko by měl člověk zajít ve jménu lásky ? "
Odpověď jsem našla v této krásné knize. Ještě teď mi tečou slzy.