Krvavý písek

Krvavý písek https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170616/bmid_krvavy-pisek-65984b12da1d3.jpg 4 260 59

Vlci série

< 2. díl

Když hledáte ztracenou duši, neztratíte i tu svoji? Síla jejího vlka a indiánská magie. Spolu i proti sobě. Tentokrát musí kousnout hodně hluboko. Až na krev. Vytržená z domova, který konečně našla. Z náruče muže, kterého milovala, kterému měla stát po boku. Teď cestuje rozpálenou krajinou amerického jihozápadu společně s indiánským šamanem a v hlavě má temný stín, jenž dříve nebo později vypluje na světlo. Potkává lidi, které nikdy potkat nechtěla. Lidi, pro něž jsou lykantropové jen hodně odolnou hračkou pro zvrhlé hry. Tori musí bojovat o hrdost a o život. Nejen svůj. Musí se vydat do míst, horkých jako peklo a rudých jako písek Arizony.... celý text

veru.nika
01.03.2017 5 z 5

Zhltla jsem první díl a druhá část dopadla naprosto stejně. Troufnu si říct, že mě to bavilo více než první díl :-)

paprika75
27.02.2017 5 z 5

První díl jsem vdechla ... fakt SUPER. Tento druhý se mi taky líbil ... akčnější, drsnější ... Fakt dobrý. Chybělo mi tam víc Rubena, něco mi trochu drhlo, ale libil se mi Mikael. Mám ve své hlavě několik linií, kam by mohl směřovat další díl ... nebo dva. U mně 5*. M.

alexpo
07.08.2016 1 z 5

To byla ale kravina! Nalákal mě první díl, ale tohle tedy ne. A jen tak mimochodem - neměl by být originální nadpis spíše Bloody sand?

Fizulka71
01.08.2016 3 z 5

S dějem tohoto dílu si dala autorka evidentně práci, byl podstatně drsnější a akčnější než první díl. Ale konec mě zklamal, i když jsem čekala, že to tak podobně dopadne, nějak jsem ten způsob, jakým ho autorka napsala, nemohla pobrat.

Charmedka
30.07.2016 2 z 5

Bohužel k téhle sérii jsem si cestu nenašla a druhý díl mě v tom pouze utvrdil. Krvavý písek je rozhodně akčnější díl, v podstatě od první stránky se tam něco děje a autorka nenechá čtenáře vydechnout. Bohužel jak je kniha akčnější, tak je i mnohem brutálnější a krvavější. Detailně popsaná znásilnění a brutalita jsou v knize naprosto běžná. Mě se to nelíbilo, na mě to bylo až moc syrové a brutální.

Terry11
05.04.2016 2 z 5

Velké zklamání. Znamení vlka byla má první kniha od této spisovatelky a docela mě zaujala, takže jsem si pokračování s sebou vzala na dovolenou. Ale tohle vlastně nemělo s pokračováním moc společného. Jeden z hlavních hrdinů Ruben se objeví až na několika posledních stránkách, smečka a vše s ní spojené je také pryč, zůstává jen tajemný Indián a i ten se chová jinak než v předešlém díle. Vlastně se v celé knize nic neděje. On ji unese, jemu ji unesou jiní, mučí ji, ona je zabije, pak se vrací domů. Pasáže z mučení jsou neadekvátní příběhu prvního dílu, pasáže z Arizony jsou cestopis. Stránky návratu do hlubin je celé úplně mimo . Hlavní hrdinka je mi často až nesympatická, její reakce zvlášť z mučení nepochopitelné. Fakt bych chtěla vidět, jak někdo takové mučení snáší s takovým vzdorem a siláckými řečmi. Vše je zdlouhavé, nudné, i to mučení se mě tak nějak netklo. Autorka je bezradná, anebo, což je horší, nemá co psát.

V prvním díle jsem oceňovala nějaké přesahy do českých reálií, tady mě doslova iritovala některá laciná přirovnání jako:
"Pokusila jsem se ho setřást, marná snaha, držel se jak Váňa nad Taxisem."
"Byla jsem nacpaná jak autobus do Polska."
"Obličej mrtvý jako krajina okolo Černobylu."

Jednu hvězdičku dávám za poslední stránky s Rubenem, jednu za to, že jsem si připomněla krásu arizonské přírody.

Inýk
17.03.2016 5 z 5

Stejne jako prvni knizku sem ji cetla podruhy a je to stejne skveli jako napoprvi-dokonce jeste o neco lepsi na 100% si ji prejtu nejmin jeste jednou ;D.

Je mi ale neuveritelne lito ze tam neni tolik Ruben..a furt jenom ten Eliah..;(

Nejvic me ale mrzi to ze uz asi nebude 3.dil ;O

Janičta
06.02.2016 3 z 5

Přesto, že autorka není žádný nováček, zůstává ve mě po přečtení podivný pocit, že příběh je přeci jen pořád lehce kostrbatý...
Tori se občas chová jako nafrňěná nanynka, co musí každému dávat najevo jak velká je vlastně šelma, i když jí to nijak nepomáhá... to spíš naopak, dostává jí to stále do problémů.
Po překvapivém druhém únosu se příběh stává temnější, plný násilí páchaném na ženách. Tori se díky své tvrdohlavosti, urputnosti a pomoci třetí strany, ze všeho dostane, ale zároveň se zrodí další z řady hrdinek, které se prostě po traumatu otřepou a s drobnými změnami (které se popíšou dohromady tak v jednom odstavci) jdou dál, ačkoliv se jim staly věci, které se jim navždy vryjí do duše (jasně, nikdo nechce číst sáhodlouhé fňukání, ale prostě to v podstatě jen přeskočit...? např. taková Briggs si s tím poradila celkem dobře).
Plus je pro mě určitě čtivost příběhu, putování přes celosvětově známá turistická místa a indiánská magie zastoupená sexy Eliahem. To jak se s ním na konci "rozloučila" se mi fakt líbilo :-D Konec je trochu uspěchaný, vtěsnaný na pár stránkách... tam by to chtělo trochu rozepsat...

Ale sečteno podtrženo... víc než tři hvězdy nemůžu s čistým srdce dát. Jsou i lepší příběhy. Ovšem pokud vyjde pokračování, přečtu si ho

anulec.s
12.05.2015

Napínavější než Znamení vlka,nicméně nic pro slabé povahy;-) Ale zvládla jsem to a vřele doporučuju!!!:-)

Samira
02.05.2015 3 z 5

Knížka se mi líbila a musíš říct, že oproti prvnímu dílu byla vyzráleji napsaná. Rozjezd byl skvělý, ale pak přišla pasáž s mučením na 110 stran a ta i přes kvalitu zpracování téměř číst nešla, závěr zase chválím. Proto o hvězdičku méně. Zajímal by mě případný třetí díl.

Laf
14.03.2015 4 z 5

Pokračování se mi taky líbilo jako první kniha. Tady bylo víc akce a bylo to tím pádem více napínavější :) Doporučuju :)

Safienka
06.03.2015 4 z 5

Krvavý písek je mou třetí knihou od autorky M.T.Majar a druhou ze série o vlkodlačici Tori.
Není opět překvapením, že první díl byl lepší, přesto se i Krvavý písek četl dobře. Malý mínus má kniha za své široké pojetí textu na stránce. To mi kupodivu vadilo, neboť jsem měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama se děj lehce vlekl, ale nic hrozivého to nebylo. Pořád jsem se divila, kolik děje je přede mnou.
V tomto díle se odpoutáváme od smečky a Rubena. Tori je unesena za cílem pomoci jiné ženě. Musí využít svých schopností, aby unikla všem hnusům, ke kterým se blbými náhodami dostane. Někdy jsem až nevěřila, jak rychle se mění dějová linie. Druhý únos pro mě byl překvapením. Autorka se opět vyžívá v poposivání sexuálních momentů. Člověk si až říká, jak je schopna vše dopodrobna a s fantazií popsat. Opět se tu dočítáme o obchodech s lidmi, hlavně s ženami, drogami a zbraněmi.
Obraty k dobru jsou takovým příjemným obratem a zadostiučiněním všem záporným postavám v knize. Další věc, která se mi líbila, je zapojení tzv. "českých chvilek a poznámek". Skvělé.

julliette
20.12.2014 5 z 5

Překrásná kniha, zajímavý napínavý děj. Ještěže zůstala Tori věrná svému chétirovi, jinak bych ji zaškrtila. A ten konec, prostě super kniha.

hrubik
14.12.2014 5 z 5

Úžasná knížka, líbila se mi snad ještě víc než první díl, ačkoli byla úplně jiná. Byla napínavá od začátku do konce, místy jsem ani nedýchala. Nescházel Torin typický humor, který mě opět nezklamal a velmi bavil, a celkově jsem se od knihy nemohla odtrhnout, takže dávám právem všech 5 hvězd.

Nelly
14.11.2014 1 z 5

Na to, jak se mi první díl líbil (tedy ne že by to byla zase až tak velká sláva, prostě "jak česká buchta ke štěstí a vlčí kůži za velkou louží přišla"), tak toto byl propadák. První polovina knihy spíše pro sadisty, druhá půlka nuda, nuda. A konec prostě nemastný neslaný. Toť samozřejmě můj názor, věřím, že někdo si to své pro vyšší počet hvězd našel. A co mě tedy štvalo, byly gramatické chyby u české autorky. Chápu, že překladatelé z jiných jazyků jsou zřejmě dobří v tom kterém cizím jazyce a čeština je pro ně slabší, ale tady jsem to nějak nezkousla. A také narážky a vtípky v prvním díle mi přišly milé, tady už kolikrát štvaly (bylo jich podle mě moc)...

dubakm
12.10.2014 4 z 5

Tak druhý díl byl těmnější, drsnější a paradoxně nejtěmněji tam vyzníval zástupce homo sapiens. Konec byl pochopitelný, Tori se prostě upnula k pocitu bezpečí a ten pro ní, v daný moment, představoval jen jeden z nich-vzhledem k předchozím zvratům. To ovšem neznamená, že se vše nemůže změnit, a já se na další díl rozhodně těším, protože.....

Safienka
27.09.2014 4 z 5

První díl byl lepší, ale tento taky šel. Ikdyž mě hodně vadilo široké pojetí textu na stránkách. Já měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama to bylo vleklé, ale ke konci to už zase šlo. Zajímavý byl taky zvrat očekávaných následných událostí. Nějak jsem ten druhý únos nečekala :-)

Makyna15
27.07.2014 2 z 5

První díl byl o hodně lepší. Kdyby v tomto díle nebyla ta brutalita, nevím, jestli bych to dočetla. Ten únos byl na tom snad to nejlepší a proto dávám 2 hvězdy. Ale je to škoda, jinak by to byla opravdu skvělá série.

Brambram
24.06.2014 4 z 5

Právě dočteno. Mám ráda styl, kterým Tor (vždycky na ní budu myslet jako na Tor :o)) píše. Sedí mi její humor, kousavost, uštěpačnost, které tak pěkně propůjčila Tori. Poslední hvězdička chybí, protože pro mě tam naopak přebývalo krutosti. Asi už holt taky všechno neustojím.

rafej
16.06.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc, než první díl. Zajímavý děj, akce, slušný vývoj postav, žádná přeslazená romantika. Autorka se nemusí stydět a směle se tím vyrovná zahraničním kolegům. Odkazy na české prostředí hezky dokreslují českou povahu u hrdinky. ;-)
Jediný důvod, proč nedám plné hodnocení je opravdu velká brutalita. U toho typu knih je to celkem běžné a někdy i žádoucí, ale zdá se mi, že tady to autorka trochu přehnala. Přeci jen to, že je ženská vlkodlak neznamená, že s ní lze v příběhu provádět všechno, co autorku napadne. Není to jen o fyzičnu, které se snadno zahojí.

magie vlkodlaci erotika

M. T. Majar (p)