Víš, kdo se dívá?

Víš, kdo se dívá? https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436241/bmid_vis-kdo-se-diva-q6D-436241.jpg 3 59 59

PŘEHRÁT Je noc a Andrew, manažer rezortu Chaty Shanamore, sleduje skrytou kamerou svého jediného hosta – mladou ženu. Rád se dívá do soukromí druhých. Pak ale uvidí něco, co nečekal. V záběru se objeví postava v černém, spící ženu ubodá a kameru zničí. Kdo je ten vrah? A jak věděl o kameře? PAUZA Natalie přijíždí do Shanamore. Je tma, zima a celý ten nápad jí najednou připadá uhozený. I na tom manažerovi je něco divného. Nejradši by se vrátila domů, jenže nemůže – dokud nenajde to, co hledá. PŘETOČIT NA ZAČÁTEK Napínavý příběh o vraždě zachycené skrytou kamerou. Abychom pochopili, co se stalo, musíme přetočit nahrávku a sledovat ji od začátku do konce. Do hrozného konce…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Rewind , 2019

MMacicekk
29.05.2020 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, protože anotace slibovala originální námět a zajímavě seskládaný příběh. Začátek vás jistě navnadí, může sice působit trochu zdlouhavějším dojmem, ale nepřikládala jsem tomu žádnou váhu, zápletku je potřeba správně rozehrát. Asi do poloviny vás bude příběh udržovat v mírném napětí, neustále budete čekat na jakýkoliv zvrat, zajímavou scénu, větší napětí, ale bohužel ničeho takového se nedočkáte. Navíc je pravděpodobné, že stejně jako já odhalíte podstatu zápletky. Nebylo ani příliš složité na to přijít. Příběh měl zajímavou myšlenku i nápad na zpracování, ale nakonec se obojí minulo účinkem. Jako oddechový thriller pro začátečníky - proč ne. Ostřílené čtenáře bude bohužel nudit.

LukBook
25.05.2020 5 z 5

Sto lidí, sto chutí. Přestože prozatím jsou zde komentáře svědčící spíše o průměrnosti knihy, za mě je to opravdu pecka. Velice čtivé a napínavé. Originální způsob, jakým je celý příběh napsán. Nenechte se odradit a třeba vás příjemně překvapí.

katule1992
18.05.2020 3 z 5

Thriller mě doslova vcucnul do svého děje hned od začátku, kde jsem si pomalu uvědomovala, že rozdělení této knihy je naprosto brilantní. Střídá se minulost s přítomností a můžu říci i budoucností, budeme-li brát přítomnost jako akt samotní vraždy. Nápad, kdy se nejprve dozvíme způsob a detaily vraždy a pak skáčeme sem tam abychom věděli, co činu předcházelo nebo naopak následovalo mě učarovalo.

Zde bych ale svoji chválu s dovolením ukončila. Jak rychle si mě kniha získala, tak stejně rychle mě i zklamala. Když pominu absolutně ploché a nevyvíjející se postavy, které prostě neměly v knize příliš prostoru, mrzí mě, jakým směrem se kniha nakonec vydala. :/

Medvědářka
18.05.2020 3 z 5

Přidávám se k předchozím komentářům.
Kniha jako taková se čte velmi dobře. Styl psaní je ok. Přesto jsem už od samotného začátku tušila, jak to celé bude a kdo za tím asi tak stojí. Skákání do minulosti a zase zpět, kdy jste se museli podle textu sami zorientovat, kdo vlastně příběh vypráví, také nebyl nejšťastněji zvolen.
Za mě prostě průměrné, ale jistě se najdou i tací, kdo knihu ocení víc. Já měla jiná očekávání a tak to prostě dopadlo tak, jak to dopadlo.

marcela0282
08.05.2020 3 z 5

No, na knihu jsem se dost tesila, ale pro jistotu jsem nemela zadna velka ocekavani. Vyplatilo se. Pribeh neni tak spatny, ale to zpracovani neni uplne stastne. Sice je zajimave, kdyz se ruzne prolinaji casove roviny, tady ale toho skakani dopredu / dozadu bylo nejak moc. Take tech vsech tajemstvi kolem mi prislo prilis. Uz jsem urcite cetla mnohem lepsi knizky, s dobre propracovanou psychologii postav, ale zaroven vim i o horsich pocinech. Takze za me takovej lepsi prumer...

Ivuska.09
06.05.2020 2 z 5

Já jsem bohužel z této knihy zklamaná. Prostředí jednotvárné, postavy ploché, děj se spíše vlekl. Myslím, že z námětu by šlo dostat mnohem víc. Já jsem bohužel pořád přemýšlela, zda mám vůbec pokračovat ve čtení. Ani forma knihy mě nenadchla, ačkoli to nejprve vypadalo zajímavě. Prostě nebavilo.

Autorovy knížky

2020  63%Víš, kdo se dívá?