Violka: Román o hledání domova

Violka: Román o hledání domova https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383308/bmid_violka-Y0d-383308.jpg 4 309 118

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland. Po tragické smrti sestry Violy a jejího manžela se ovšem všechny její plány zhroutí. Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která po smrti rodičů trpí psychickými problémy, sehnat peníze na zaplacení dluhů sestřina manžela i vést vzmáhající se stavební firmu. I když si k malé Violce rychle vybuduje vztah, nástrah číhá na mladou ženu až příliš mnoho. Naštěstí jsou zde přátelé a snad i pravá láska snad... celý text

DámaMáma
20.02.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem trochu na rozpacích. Obsahově nebyla kniha vůbec špatná - místy strhující děj, člověk prožívá těžce uvěřitelné situace s hlavní hrdinkou Marikou, které je 26 let. Ovšem zde pro mě nastává ono ALE! Marika svůj příběh vypráví sama, ovšem mluví takto šestadvacetiletá holka? NE!!! Slovník dnešních mladých lidí je úplně jiný, není plný kýčovitých klišé typu “třešnička na dortu” atd. Marika je jak stará mladá! To, že se s ní život nemazlí a je asi vyspělejší a trochu jinde, než její vrstevníci, na tom nic nemění. Je vidět, že autorce knihy nebylo 26 včera...

ANDY28
05.02.2021 4 z 5

Krásných 4.5* našlapaný příběh od začátku do konce

marli58
29.12.2020 4 z 5

Příběh se moc hezky četl a pořád mě nutil pokračovat. Něco je divné, něco méně uvěřitelné, ale přesto doporučuji k přečtení. Chválím moc pěknou obálku. PS: Kdo může za ty neopravené hrubky?

Doubravka1975
19.12.2020 3 z 5

Na Violku ( krásné a neobvyklé jméno ) jsem se moc těšila. Čtivé to bylo, ale trochu zklamání. Marika mě na začátku docela štvala, že jsem chtěla i knihu odložit, ale zase jsem chtěla vědět, jak to dopadne. I když je to jasné od začátku. Jako oddechovka dobrý, takže za tři

TaLu
17.12.2020 4 z 5

Příjemný příběh ze současnosti a od české autorky, což je bonus navíc. Jsem překvapená, kolik autorek jsem v posledním čase objevila, o kterých jsem nic nevěděla. Začátek příběhu je natolik strhující, že jsem se oprostila od toho, co mi přišlo nepravděpodobné. Myslím, že postup úřadů po nehodě v souvislosti s děním kolem dítěte by byl jiný. Nu což už, četla jsem a četla. Ve středové části příběhu "došel dech" , takže mi čtení trvalo opravdu dlouho. Ono mi vždy dost trvá, než se prokoušu takovým tím..."koho vlastně chci, jeho, nebo snad jeho ?" Nu a závěr byl opět velmi zajímavý a napínavý a tentokráte si myslím , že něco takového by se i stát mohlo. Z děje nic prozrazovat nebudu a doporučuji nečíst zadní stranu knihy. Vyzrazovat podstatné zápletky na přebalech mi přijde jako opravdu špatný nápad, takže raději už nic nečtu. Velmi zdařilé popisy chodu restaurace, přišlo mi, že autorka v tomto případě ví, o čem mluví. V porovnání s jinými knihami tohoto žánru, tak tři a půl hvězdičky, a já vždy raději zaokrouhluji nahoru .

Lily101
04.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Do 3/4 knihy na 100%. Nicméně na konci je slovo "adopce" (jak já to slovo nenávidím!!) a "Poslyšte rozsudek jménem republiky", což si dle mého lze najít na internetu za pár minut (u toho rozsudku, máme seriál "Soudce AK", ale možná se "poslyšte" nachází v "Soudkyně Barbara", kterou nesleduji, tak raději budu v tomto k autorce shovívavá). Závěr mi nesedl i obsahově (SPOILER: Hlavní protagonistka je hrozně naštvaná a najednou ani ne při rozhovoru je vše jinak? Možná se to stát může, ale konverzace proběhla i v mezičase, kdy byla naštvaná, tak si nemyslím, že šlo "o pozu" á la "Nechci, ale kdyby se vyskytla příležitost, tak kývnu, neb si tu něco nalhávám, abych to zvládla." KONEC SPOILERU), poslední dvě strany jsem po zjištění změny musela přejet jen rychle zrakem, zda nejdojde k něčemu něčekanému na poslední chvíli a ne. Čekala jsem ten závěr, ale ne tak na poslední chvíli a za mě trochu nelogicky.

Udělila bych 4, 5 hvězdičky, leč nemohu a zaokrouhlení na 5 by bylo dle mě hodně nespravedlivé dle jiných knih, jež 5 hvězdiček ode mě v minulosti dostaly plný počet.

zandu
17.11.2020 4 z 5

Smutný začátek, ale vše se v dobré obrátí. Trošku jsem měla ze začátku problém se začíst, je to psáno zvláštním stylem, přijde mi to takové strohé a jako by autorka spěchala, aby to už měla odvyprávěné. Také mi občas v nějaké větě přišel zvláštně poskládaný slovosled. A sem tam do oka bijící hrubka...
Ale něco mě nutilo číst dál a hned to nevzdat a jsem ráda, nakonec se z toho vyklubal docela hezký příběh.

Jirinamac
16.11.2020 4 z 5

Čte se to hezky, ale pochybuji, že by ve skutečném životě všechno tak vycházelo a Marika by vyřešila všechno tak rychle. Dost nepravděpodobné. Náhodně se najde kupec na dům, další náhodný kupec na auto a další náhody....

boeink
04.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla, docela jsem si i pobrečela a zasmála se. Klidně bych taky takovou Violku měla doma. Ale přece jen se mi více líbila Kdo věří na zázraky. Kromě toho: proč je v knize tolik hrubek? (stejně, jako v Zázracích).

klarinka9974
01.11.2020 5 z 5

To bylo moc pěkný. Tak nějak bylo jasný, že se na začátku stane něco nemilého ale celé to pokračování bylo super. Pořád se něco dělo, rozhodně jsem se u knihy nenudila a hrozně moc jsem fandila Marice s Violkou. Kniha je skvělé napsaná, od začátku do konce budete hltat každou kapitolu a ten konec, kdy se začalo dít velké drama bylo super zpestřením. Je to další česká autorka, která umí skvěle psát a úžasně popsat každou emoci. Mohu jen doporučit, úžasný román o hledání lásky a domova.

eva0409
20.10.2020 5 z 5

Krásná kniha plná zvratů.Několikrát mě dojala k slzám.

Bebe2004
07.10.2020 4 z 5

Nějakým způsobem se mi to líbilo, ale něco mi vadilo. Třeba styl psaní. Úplně mi nevyhoval. Děj byl zajímavý, Violku jsem si hned oblíbila a se zatajeným dechem čekala, kdy se zase něco stane. Každopádně celkem fajn počtení.

knihovniceS
30.09.2020 5 z 5

Violka: to bylo krásné počtení. Příběh na vážné téma, smutný, ale také proložený úsměvnými historkami s malou Violkou. Kapesník jsem měla v pohotovosti, nervy napnuté a chvíli i zaťaté pěsti nad lidskou bezohledností – jak se mohou zachovat prarodiče ? Prvotina Mirky Skočílkové mě zaujala a určitě si přečtu její další knihu. Violku moc doporučuji – čte se jedním dechem.
Jen mě moc mrzí práce editora. V knize mi vadí hrubky a překlepy. Pokud mé hodnocení bude číst autorka , moc prosím, aby věnovala zvýšenou pozornost práci korektora!!!!
Kdybych hodnotila pravopis, dala bych jen dvě hvězdy, ale hodnotím děj, proto dávám pět hvězd.

hapac
07.09.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Dagmar58
31.08.2020 4 z 5

Docela uvěřitelný příběh, který se dobře četl, knížka se mi líbila.

josska
25.07.2020 5 z 5

Knižka se mě moc líbila, oddychovka,moc pěkně se četla,,,taková ze života,,,těším se moc na další knihy autorky,,,

JancaMia
29.05.2020 5 z 5

úžasný životní příběh, četlo se jedním dechem ..

ladyka
23.05.2020 5 z 5

Zpracováním i přes vážné téma oddechová čtivá knížka. Název jí sedí,je také taková violková-pohádková, neboť na hrdinku Mariku a její neteř Violku číhají různí strašáci a bubáci včetně smrtky,ale Marika se nedá a udatně jde dál. V případě nouze má na blízku pár ochotných pomocníků a i nějakého toho prince. Samozřejmě to píši s lehkou nadsázkou, osud toho totiž Marice nenaložil zrovna málo, ale její příběh na mě přesto trochu pohádkově působil - což vlastně hodnotím kladně, protože kdo občas nepotřebuje právě takovou "pohádku"...Snad to tak někdy bývá i v realitě.

gordon13
21.05.2020 4 z 5

Milá kniha, jako prvotina velmi povedená...když se paní autorka vyvaruje pro příště pár chybiček, vidím její další tvorbu velice příznivě.

snowpinkee
18.05.2020 4 z 5

Moc hezky zpracovaný příběh Mariky, která měla sen cestovat a 6tileté Violky, která při nehodě přišla o rodiče.
Jak se Marika vypořádává s péči o dítě, na které nebyla připravena a které vůbec nechtěla.
Jediná věc, která mi trochu vadila, byla, že Marika byla v podstatě taková superžena. Ale čtivé to bylo a to je hlavní.