Smrt synů

Smrt synů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445971/bmid_smrt-synu-Ugv-445971.png 4 102 102

Vikingové (Lasse Holm) série

< 3. díl

Jsou tisíc mil od domova Jsou podezřelí z vraždy Mají jen jediné východisko JARO ROKU 873. Rolf a Lodbrokovi synové slouží v konstantinopolské gardě, i když se jim nelíbí, že se mají podřizovat křesťanskému pánovi. Když jedné noci naleznou třetího nejmocnějšího muže říše zavražděného a leccos naznačuje, že vrahem je Seveřan, začíná souboj s časem. Mrtvol přibývá a Rolfovo vyšetřování přináší více otázek než odpovědí. Jaké tajemství se vrah pokouší skrýt? Do jak vysokých pater moci vedou stopy? A když Rolfovi a jeho přátelům hoří půda pod nohama, pomůže jim, když zamíří domů na sever? Nebo jsou jejich nepřátelé natolik mocní, že je dostihnou kdekoliv?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes Død , 2019

Anushka1
06.12.2020 5 z 5

Já tenhle příběh spisovateli prostě žeru. Sice se zmiňované události asi tak přesně nestaly, ale je tam pořád spousta věcí, které se drží skutečných historických událostí a to je jedna z věcí, která se mi na tom líbí nejvíce. Opět historická poznámka se mi pomohla trochu zorientovat. A rozuzlení osudu Rolfa bylo pro mne celkem překvapení. Vůbec jsem si to nespojila. A podle konce by to nemusela být úplně poslední kniha o Rolfových dobrodružstvích.

JiříSvoboda
27.11.2020 5 z 5

Hezké zakončení série, tak dlouho se čeká na smrt synů až najednou přestanete přemýšlet že vlastně žádný neumřel a najednou to přijde...a popravdě při prvním jsem měl husinu i na zádech a málem jsem ukápl slzu :( každopádně posledních 50-100 stran zvrat za zvratem a poslední věta knihy mi dala maličkou naději, že budeme o Rulfovi číst i nadále :)

Jolana.b
10.11.2020 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Stejně dokonale napsaný jako předchozí dílly. Jsem ráda, že jsem je četla. Děj byl strhující a něco jsem se dozvěděla o těchto seveřanech.

KubaHanzelin
07.11.2020 4 z 5

Ze začátku to vypadalo na nejslabší díl celé této "trilogie", ale nakonec když jsem se začetl, nedala se kniha, jako u ostatních dílů, odložit dokud jsem se nedostal k dalšímu Normandskému zápisu..
Pokud máte rádi seriál, trilogii o Ragnarových synech doporučuji, pokud máte rádi vikingy a severskou tématiku obecně, taky doporučuji, je to prostě a jednoduše, dobrá historická oddechovka s trochou cestování po středověké Evropě s lehkým pošťouchnutím od autora na konci knihy (: