Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 997 997

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

Janinho
03.11.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, dala bych 4*, ale ten překombinovaný konec mě upřímně zklamal, takže nakonec průměr.

RADOST
31.10.2019 4 z 5

Bavilo mě uvažovat, zda je to tak nebo tak, kdo co tají, jaká jsou jejich tajemství. A stále být na vážkách, čemu jsem věřila, stává se lží a zas je tu nový vývoj. Bavila jsem se, líbilo se mi to. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Zvláště když se posunujeme někam do jiných dimenzí.

Twinny
22.10.2019 2 z 5

První dvě třetiny (první dvě části) knihy byly čtivé, napínavé. Prostě skvělé psycho. Kdybych měla jen informace, které měla Louise, tak bych měla celkem jasno, co si myslet. Pohled Adele mi ovšem nějaké myšlenky vyvracel a vyvolával víc otázek. Příběh byl až sem výborným psychologickým thrillerem, kdy si člověk říká, kdo je tady sakra psychopat? Za tohle pět hvězdiček.
První zklamání přišlo s odhalením podstaty druhých dveří. No nic, stále dobré vyprávění, jen jedna hvězda dolů a jede se dál.
Deset stran před koncem – těsně před vyvrcholením děje – jsem doufala, že se nestane to, co mě napadlo. Že to přece nemůže být ono, důvod toho všeho. Bohužel jsem to uhodla. Další zklamání, další stržená hvězda a máme tu průměrný příběh.
Poslední kapitola mi přišla totálně mimo. Jako by autorce nepřišlo vyvrcholení wow, tak musela jako třešničku na dortu připsat něco, co nám vytře zrak. Přiznám, konečné vysvětlení mě opravdu šokovalo. Nečekala jsem to. Ale taky mě pěkně naštvalo. Takže dávám dvě hvězdičky za těch prvních 200 stránek.

ber
19.10.2019 5 z 5

Naprosto šokující, tohle jsem fakt nečekala. Myslela jsem, že vím, jak to dopadne ( prostě klasika) , ale všechno je jinak ....
....a to mě fakt baví

Tyrkysová
09.10.2019

Celkové hodnocení rozhodně spíše střídmé, konec to totiž zazdí. Do té doby mi to ale přišlo opravdu zajímavé, autorka píše čtivě, vtáhne vás do příběhu, postupně odhaluje to, co má být odhaleno...vše, jak by mělo být :-)
2,5/5*

Surikata369
03.10.2019 3 z 5

Takovej lehčí psychothriller, posledních asi 10 stran dost překvapujících.

a.k
15.09.2019 4 z 5

Psychologický román postavený na milostném trojúhelníku, ale od svých žánrových kolegů se liší fantaskním závěrem.
Z recenzí a nadšených komentářů jsem věděla, že mám čekat převratný závěr. I když jsem celkovou pointu tak nějak tušila, finále se zajímavě a nečekaně poskládalo. Pak ale přišlo superfinále a tím mě autorka, liška jedna podšitá, skutečně dostala.
Paráda. Doporučuji.

vekkr
06.09.2019 1 z 5

Úplně hloupý konec.

putpuda
03.09.2019 4 z 5

Kniha má spád, dobře se četla, zajímavý námět a tak trochu sci-fi :D
Konec byl opravdu dobře vymyšlený, i když tak trochu nereálný. Ale jo , dobré to bylo a to jsem knihu odkládala a odkládala....

Jeckyyy
02.09.2019 4 z 5

Tak tahle knížka? První dvě třetiny taková klasika...ale ta poslední byla super a ten konec? Pecka! Úplně mám chuť si ji přečíst znovu, když teď už vím... :)

niki7763
30.08.2019 5 z 5

Já vůbec nevím jak knihu hodnotit :D ... Astrální cestování neboli lucidní snění je v dnešní době už takzvaně ohrané a dost známé ale v tomhle díle hodně přitažené za vlasy nebo smyšlené či jak to nazvat ... Proto nesmíte očekávat příliš reálný děj. Ale co, vše přece nemusí dávat smysl a každé dílo nemusí být 100% z normálního života ;) tak to berte trochu s nadhledem. Co se týká díla samotného, ten konec mě tak neuvěřitelným způsobem, jak to jenom říct, šokoval, až jsem se opravdu smála :D ... Je pravda, že některé pasáže jsou zdlouhavé, ale Vám, kteří se pasážemi prokoušete (není jich tam zase tak moc) zaručuji, že konec opravdu neodhadnete. Ano, mluvím o posledních 3 stránkách :D ... Celá kniha je opravdu skvěle napsána, mě bavila. Jste zmatení, rozpolcení, nevíte kdo je kdo, kdo má pravdu, co se děje ... Ale ve všem máte víceméně přehled. Já si ke konci říkala, že tam pořád něco nehraje. Když mi zbývalo posledních cca 5 stránek, říkala jsem si, joooo, já jsem si to myslela. A pak příjde takový šok, že ještě do teď nevím, co napsat :D ... Autorka si semnou fakt prohrála a já jí to všechno spolkla :D klobouk dolů :)

Fillipa
29.08.2019 4 z 5

Byla jsem připravena na průměrné čtení za *** , ale bez ohledu na děj se mi líbil autorčin styl a spád knihy.
Spoiler:
Dost by mě zajímalo, kde vzala autorka předlohu pro Roba. Hnusný hrdina! A proč Louise v závěru reagovala jako myš hypnotizovaná hadem? Autorka jí sebrala veškerou soudnost v situaci, kdy už měla vědět, že Adele není z těch, komu je radno věřit. Ohromilo mě to.

Vrrrka
28.08.2019 5 z 5

Wau. Kniha mě naprosto nadchla a konec jsem rozdýchávala ještě pár dní. Reálné/nereálné, to je fuk...pro mě skvělé čtení. V knize se dobře orientuje a čtenář se v ději neztrácí. Určitě jedna z mála knih, ke které se zase za čas ráda vrátím.

Opatov
27.08.2019 4 z 5

Dobrý začátek, dokonce výborný začátek. Střídání osob se mi u detektivky vždy líbí. Závěr naprosto originální, ale pro mě stěží uvěřitelný, který mi hodně připomíná Hru o trůny.

marli58
26.08.2019 4 z 5

Kniha mě od začátku udržovala v napětí a tajemnu, takž se čte dost dobře. Ale ty pokusy s lucidním sněním jsem moc nedávala... Líbilo se mi číslování kapitol a označení jménem toho, kdo kapitolu vypráví, což velmi usnadňovalo orientaci v ději. Ten konec je bomba. Měla jsem celý den o čem přemýšlet. Doufám, že to nejde...

mandari
06.08.2019 3 z 5

Ze začátku to vypadalo na hodně dobrou knihu, ale ten sci-fi nádech a především konec (i když nečekaný) byl na mě už moc.

Luciáš01
04.08.2019 3 z 5

Tak z téhle knížky mám hodně rozporuplné pocity. Kniha je krásně napsaná. Miluji, když je děj vyprávěn z pohledu více postav, a navíc se jako bonus ještě prolíná současnost s minulostí.
Něco málo k ději: Bohatou rodinu zasáhne tragédie. Mladé Adele zahynou při požáru rodiče, ale ji zázrakem zachrání princ na bílém koni, který ji z pekla vysvobodí. Vezmou se, snaží se žít svůj krásný život, ale nedaří se. On později potká úžasnou ženu, do které se zamiluje. Pak vše nabere rychlý spád a na světlo světa začínají vyplouvat kostlivci, kteří byli dlouho zavřeni ve skříni. Ale není to náhodou dopředu promyšlený plán?
První dvě třetiny knihy se trochu táhly, drobečky k pravdě se trousily hodně pomalu a měli jste pocit, že přesně víte, jak kniha dopadne; resp. že vy to víte a divíte se, že ostatní to neprohlédli. Ale v tu chvíli jste na omylu, protože to, co vás čeká na konci, vám vyrazí dech.
V prvních dvou třetinách jsem byla trochu na rozpacích, kolikrát jsem si říkala, že knihu nedočtu, a poté se objevilo pár stránek, které mi dodaly kuráž pokračovat dál, a stále takhle dokola. Říkala jsem si, že musím knihu dočíst, jelikož chci vědět, jak to dopadne, ale ať už to skončí.
V poslední třetině knihy se začalo pořádně něco dít. Tuto část jsem musela dočíst na jeden zápřah, a nelituji. Vše začalo dávat smysl, ale i tak vás autorka nechá trochu na pochybách a trochu vás lakuje v tom, jak by měla kniha skončit. Když se dostanete na konec, tak už si myslíte, že víte, ale je to zase jen svedení z cesty a zjistíte, že pravda je ještě trochu dál, než tušíte. Spousta lidí říká, že konec je trochu přitažený za vlasy, což je sice pravda, ale mně se konec líbil nejvíce z celé knížky. Myslím, že právě ten konec tu knížku tak nějak zachránil a ozvláštnil.
Kdyby celá kniha byla psaná tak poutavě jako konec, řekla bych, že je TOP, ale kvůli prvním dvěma třetinám, které se táhly, ač byly napsané zajímavě, u mě kniha klesá na takzvaný průměr. Jelikož, jak to říct, 100 stránek nezachrání celou knihu. Takže jestli máte dost kuráže, doporučuji se prokousat prvními dvěma třetinami knihy a užít si konec – stojí za to. Pokud nemáte trpělivost a neutuchající zvědavost v krvi, do knihy se nepouštějte, jelikož ji dle mého názoru nedočtete :-)

Bee240
04.08.2019 4 z 5

Byla to paráda , pořádný psychothriller . Hlavní postavu Louise jsem si moc neoblíbila ale nijak mi tam nevadila. Za to Adele krásná , křehká žena co se bojí svého manžela ? Nebo sociopatka ze které má její manžel strach ? Už jsem si myslela že vím jak to bude ale ten konec O MŮJ BOŽE to bylo psycho. Kniha byla skvělá , dobře se to četlo a kdybych mě nepohltil seriál knihu bych přečetla mnohem dříve. I když konec byl na mě moc nereálný ,knize to na kvalitě neubralo.

Kočička911
03.08.2019 5 z 5

Moc dobře se to četlo, ostatně jsem to dala za necelý 2 dny.
Má to spád, kapitoly jsou krátký takže se to čte fakt samo
A konec? Vlastně proč ne.. však je to kniha a nikde není řečeno, že to musí být reálný..
Však to není kniha podle skutečné události :)
Chvílu jsem musela jen tak sedět a přemýšlet kdo je kdo :)
Miluju knihy kde je to zvrat za zvratem..
posedlost ženou či mužem?
A ten konec byl pro mě prostě pecka

lee5747
31.07.2019 5 z 5

Příjemně čtivá, s velkým odhalením na konci, které jsem ani při nejmenším nečekala, a to hodnotím velmi kladně. Určitě se vrhnu i na další knihu autorky.