Vezmi si mě

Vezmi si mě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220613/mid_vezmi-si-me-8Tz-220613.jpg 3 37 15

Titul svou formou navazující na Rhodesovu Antropologii: stovka tragikomických, absurdních, poťouchlých i cynických historek a situací spajtých se vstupem do manželství.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Marry Me , 2013

Koškin
11.08.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, udělal jsem si dovolenkový dvojboj společně s Vendulou Pačesovou a Zastřiháváním křídel. Rhodes je více černý, sebeironický a méně ufňukaný, byť mají knihy podobná témata a formát. Konec vztahů (v případě Pačesové vztahu) jsou ve Rhodesově podaní příjemně bizarní a obvykle originální. Obojí příjemné jednohubky k odpolední kávě.

Ágnes007
23.04.2022 3 z 5

V knihách britského prozaika Dana Rhodese najdeme bizarní situace, smysl pro paradox, ale i nadhled. Často píše o přátelských a milostných vztazích, které jsou pojaté netradičně.
Ústředním tématem povídkového souboru Vezmi si mě je svatba, ne vždy však dotažená do konce. Rhodes ve svých mikropovídkách vypráví o vztahu mezi mužem a ženou, o tragických i komických situacích, které milostné vztahy provázejí.

Žirafka1987
25.01.2021 5 z 5

Příběhy o manželství a zásnubách, které prostě nechcete zažít, ale číst o nich je zábava :-D

fifinka247
07.03.2020 3 z 5

Některé povídky byly velmi pěkné, některé zase ne. Takový průměr. Kniha stojí za přečtení, ale ne úplně za koupi.

Edona
06.08.2019 2 z 5

Pobavilo mě pár mikropovídek, všechny do jedné jsou o lásce, manželství a partnerství. Taková oddechová četba, sloupnete to za jednu hodinu. Ale to je tak všechno.

AnetV
05.04.2019 4 z 5

Skvělé povídky, roztomilá obálka. Přečetla jsem na jeden zátah

medialstar
05.03.2017 4 z 5

Plný talíř jednohubek, které jsou tak dobré, že za hodinku už jen koukáte na prázdná párátka. Některé povídky slabší, ale většina je trefa do černého. Ale to, co je třeba vyzdvihnout, je nesporný talent rozehrát na pár řádcích scénku a pak vpálit výbornou pointu.

beruzzka
07.09.2016 4 z 5

Zábavné a rychlé čtení. Povídky byli vtipné, některé trochu smutné, ve spoustě z nich se dala najít kritika dnešní doby a dnešní lásky,kterou autor humorně nadimenzoval.

sachista
19.06.2016 4 z 5

Se žánrem mikropovídky jsem se setkal úplně poprvé a musím říct, že jsem se náramně bavil. Přinejmenším osmdesát procent povídek bylo povedených, vtipných či hořkosladkých. Oceňuji takové umění zkratky, dokázat vystihnout v pěti větách nějaký smutný fenomén a podat jej vtipným či tragikomickým způsobem. Výborná zábava na část sobotního odpoledne.

hellena1523
13.06.2016 4 z 5

Obálka - perfektní!
Mikropovídky - super útvar, který zvládne psát málokdo! Opravdu - vypadá to, že to je pár řádečků, ale o to je to náročnější, než napsání běžné povídky nebo novely.
Některé byly naprosto perfektní, jiné slabší a některé vyloženě bizarní...ale takové vztahy přeci jsou. Trochu mě mrzí, že drtivá většina mikropovídek byla smutná. Moc mi to nesedělo k obálce, která slibovala větší optimismus. Proto nedám plný počet hvězdiček, ale jinak jsem byla naprosto spokojená.
Dan Rhodes je - podle mého skromného mínění - současným mistrem mikropovídky.

evasamankova
22.05.2016 4 z 5

Mikropovídky, které v několika větách vystihují dokonalou podstatu situace...
Některé byly výborné, jiné průměrné, a pár se jich zrovna nepovedlo...
Mě to bavilo, a to dost :)

Adris
11.08.2015

Některé povídky se mi líbily ale většina byla smutná až divná. Každopádně chválím obálku:)

Adris
11.08.2015

ovpana
01.08.2015

U této knihy se nudit nebudete ,je v ní spousta tragikomických ,absurdních i cynických historek.

Boboking
17.07.2015 4 z 5

Stejně jako Antropologie, i tato sbírka mikropříběhů mne dostala. Absurdní, poťouchlé, cynické ... přesně takové ty historky jsou. Láska je nepochopitelná, a Rhodes toho skvěly využil. Není to běžný styl, ale zkusíte jeden druhý, třetí, a už se vezete. V tramvaji jsem se neustále potutelně usmíval :-)

povídky manželství svatba

Dan Rhodes