Vévoda a já

Vévoda a já
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462713/bmid_vevoda-a-ja-63e5f1f49ebe7.png 4 1714 1714

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Duke and I , 2000

Babouš
22.03.2021 4 z 5

Do Bridgertonů jsem šel s nulovým očekáváním, protože na žánr regency romance mám tendenci koukat trochu skrz prsty (já vím, předsudek, ale ty původní obálky s rozhalenýma košilema a negližé tomu nepomáhají). Ale překvapivě mě to bavilo! Jednak je to psaný hrozně lehkým stylem, ale nejdůležitější přísada, díky který jsem si čtení užil, byl humor (kterej v seriálu bohužel úplně chybí). Není to pro mě kniha roku (erotický scény pro mě byly docela cringe) ale rozhodně předčila moje očekávání a bavil jsem se u toho víc než u seriálu, takže určitě zkuste, pokud už vám taky chybí plesy, elegantní pikniky a duely za rozbřesku.

Marfuška89
21.03.2021 5 z 5

Vévoda a já jsem dnes dočetla. Přiznám se, že jsem první viděla seriál, který miluji. Mile mě překvapilo, že ten seriál je dost věrohodně udělaný z knihy (za mě). Je jasné, že to nebude stejné...
Kniha se mi četla moc dobře. Libilo se mi jak je to lehce a jednoduše napsané... Miluji hlavní hlavní postavy. Doporučuji

maruschka
20.03.2021 5 z 5

S historickými romancemi mám minimum zkušeností, ale tohle byla hrozně milá oddechovka (a fajn překlad téměř bez chyb).

Zdenk@
19.03.2021 4 z 5

Krásná odpočinková kniha. Rozhodně lepší než seriál ten mě tím, aby sedl do moderního žánru svou přihlouplostí odrovnal. Kniha je zaměřena na vztah Daphne a Simona, jedná o sympatické postavy, které jsou propleteny humorem, sarkasmem, vztekem, pochybnostmi ale také láskou. Už se těším na další setkání s Bridgertonovou rodinkou.

Jiitush
18.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si chtěla přečíst poté, co jsem zhltla seriál, a to byl zřejmě ten problém. Jelikož jsem věděla, co se stane, děj knihy mě nebavil. Mám ráda knihy, kde se děj posouvá dopředu díky přímé řeči, tady jí však bylo až až a rozhovory docela o ničem.
Taky mi nepřijde úplně v pohodě, aby manželka zneužila manžela. Kdyby to bylo obráceně, byl by oheň na střeše, ale tady se z toho on rychle oklepe a vše je evidentně ok. Zvláštní.

Gabetina
18.03.2021 5 z 5

Seriál jsem viděla dříve, než jsem četla knihu ale nevadí mi to. Kniha byla krásná a super čtivá. Sáhnu i po dalších dílech a těším se i na seriálové pokračování.

Kikina182
17.03.2021 5 z 5

Vévoda a já je svou povahu typická kniha pro ženy, u které člověk nemusí na nic myslet a skvěle si odpočine. Nepracuje s žádnou originální zápletkou, ale autorka svým příběhem dokáže upoutat. I když jsem od začátku věděla, kam příběh směřuje, tak jsem si čtení opravdu užila a předvídatelnost jsem nevnímala. Navíc jsou některé scény v kontrastu k hlavní zápletce opravdu ojedinělé. Na první pohled mohou některé situace v knize působit absurdně, ale vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, dávají naprostý smysl. Pokud hledáte krásný milostný příběh, u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat, určitě knihu doporučuji.

Kamilajznik
16.03.2021 5 z 5

Tohle bylo velice milé, zábavné a romantické čtení.

H.Anetka000
15.03.2021 2 z 5

Touto knihou jsem opravdu zklamaná. Seriál se mi líbil, hodnocení zde na databázi bylo také velmi přesvědčivé. Kniha je sladká limonáda, což by nevadilo... Chybí zde však jakákoliv zápletka, vyvrcholení děje, nějaký zvrat. Škoda, na tuto knihu jsem se opravdu těšila.

janqa410
14.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jako první a jsem za to moc ráda, člověk si pak dle mě, seriál užije daleko více, navíc když na pár odlišností, což je ve skutečnosti velmi osvěžující. Na příběh Daphne a Simona jsem se moc těšila a i přes očekávání, které jsem měla, jsem velmi spokojená. Jejich osud je skvělé provázáný vtipem, láskou a štěstím, ale i obavami, trablemi a zklamaním. Tak, jak to v životě chodilo a chodí. Rodinu Bridgertonových jsem si zamilovala, takoví trošku jiní magoři své doby. :-D Seriál je oproti knize, která je zaměřena především na Daphne a Simona více obsáhlý dalšími postavami, a vybízí k zamyšlení, jak bude asi pokračovat a tak to na být, moc se těším na další knihy i seriálové pokračování.

kajusjoch
12.03.2021 5 z 5

Četla jsem kvůli seriálu, v angličtině. Kniha byla velmi podobná seriálu, odlišnosti byly opravdu nepatrné. Doporučuji prvně přečíst knihu, pak seriál. V knize se ale vůbec neobjevují ostatní dějové linky jako v seriálu. To ale bude v dalších dílech knih, takže se na to těším. Za mě krásný příběh plný romantiky, doporučuji!

kikizubik
11.03.2021 3 z 5

Ke knize mě dostal seriál a musím říci, že je to trochu odlišné - kniha se zaměřuje spíše na Daphne a Simona, což není vůbec špatné, jen jsem chtěla i trochu Eloise (v seriálu je to skvělá postava!), nejspíš si budu muset počkat na její knihu.
Knižní Anthony se mi líbil daleko více, jak ten filmový - jeikož toho jsem nedokazala vystát.
Čte se to skvěle, je to příjemná, odpočinková četba. Odpočítávám dny, kdy vyjde další kniha ze série.

Jediná věc co se mi nelíbila byla scéna se znasilněním, kdyby to bylo bez ní, tak bych ráda dala plný počet hvězd v hodnocení, jelikož byly části, u kterých se se opravdu smála.

Anna-Soltysova
11.03.2021 5 z 5

Krásna romantická oddychovka. Kniha sa mi páčila viac ako seriál, aj keď ma práve on motivoval k čítaniu tejto série a urobila som dobre.

Dizzy3
08.03.2021 5 z 5

Jako většina zde, přečteno až po shlédnutí seriálu. Byla to příjemná jednohubka, četlo se lehce a v podstatě se nedalo odtrhnout, i když se přiznám, že spousta věcí se mi líbila víc v seriálu, který měl více zápletek. Naopak ocenuji hlubší nahlédnutí do myslí hlavních postav. Určitě to stojí za přečtení pokud se vám líbil seriál. Jsem zvědavá na druhou sérii i knihu, zda překoná první díl.

P.S. mám ten pocit jen já nebo snad v každé romantické knížce je ženská postava popisována vzhledem jako obyčejná/nezajimává a mužská jako alfa samec? :D

lukyli154
08.03.2021 5 z 5

Romantický žánr jsem dříve četla hodně. Vždy se mi na tom líbila ta romantika, ta láska, ta vášeň mezi hlavní dvojicí. Když je to okořeněno vtipem, tím líp. Vévoda a já vše z toho splňuje. Ke knížce mě také přivedl seriál. A oboje se mi líbilo a moc. Vrátila jsem se opět k romantické literatuře a jsem nadšená. Takže díky Netflixi (nebo jak se to skloňuje). :-D Kdybych měla něco vyzvednout, tak to, že oproti seriálu je knížka primárně zaměřená na Daphne a Simona a víc se dozvíme o jejich vnitřních pohnutkách. Na seriálu je zase fajn, že se dozvíte více o vedlejších postavách. PS: Ano, přiznávám se. Při čtení knihy jsem si ústřední dvojici představovala s tvářemi seriálových postav.

TerkaJK
07.03.2021 5 z 5

Kdybych neviděla seriál asi bych se k této knize nedostala.

Kniha se mi líbila. Byla čtivá, dokonalá romantika.
Zaujmul mě vřelý a příjemný popis a důležitost rodiny samotné.
Doporučuji, když se chcete nechat strhnout romantikou a rozplývat se nad panem Vévodou...

Janík511
04.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a ve srovnání se seriálem byla více o pocitech jednotlivých aktérů. Seznámení Daphne a Simona se mi v knize ale úplně nelíbilo, takové nudné a vlastně úplně pitomé a zdlouhavé, ztrácelo na přitažlivosti. Takže za mě kniha sice čtivá, ale seriál se mi opravdu líbil daleko více, jen mi chyběly vévodovy modré oči.

Maruš.D
03.03.2021 4 z 5

Tak já jsem se k této autorce dostala přes seriál a musím říct, že se to vcelku podobalo. Ani jsem nečekala, jak moc se bude kniha shodovat se seriálem. K ona se mi samozřejmě líbí více, už jen tím, že si zde mohu vytvořit svou vlastní fantazii, i když je to těžší, nepřiřazovat si obličeje ze seriálu ke knižním postavám. Styl psaní autorky nejí špatný, ale nezařadí zase mezi mé nejoblíbenější.

Jenny46
28.02.2021 4 z 5

Seriál jsem neviděla, ale kniha se čte dobře - relax u romantiky ❤️

Angelikaclaire
24.02.2021 5 z 5

Oddechovka, kterou máte přečtenou za jedno nebo dvě odpoledne. Mílá, nenáročná a vtipná.