Vetřelec - Peklo

Vetřelec - Peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254316/bmid_vetrelec-peklo-254316.jpg 4 143 143

Vetřelec série

Důstojnice Ellen Ripleyová v hyperspánku stále pluje vesmírem ve svém záchranném modulu… A planeta LV-426, na níž s posádkou lodi Nostromo objevila vetřelce, dokonalý stroj na zabíjení, byla mezitím terraformována a osídlena prvními kolonizátory. Lidé sem přišli za novým životem, za štěstím, které na Zemi nepotkali. Pouštějí se do průzkumu své nové domoviny, kterou pojmenovali Acherón. Komunitě se daří, narodilo se dokonce první dítě, dívenka Rebecca zvaná Newt… Po sedmapadesáti letech bloudění mezihvězdným prostorem Ellen Ripleyová konečně dosáhne záchrany. Nechce nic než zapomenout na strašlivý střet s vetřelcem, který ji dál děsí ve snech. Ale společnost Weyland-Yutani ji potřebuje: na planetě LV-426 se něco stalo…... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Alien: River of Pain , 2014

petaSk
03.01.2016 5 z 5

Po prvním dílu nové trilogie se mi do ruky dostal hned třetí. A je to nebe a dudy. Zatímco v prvním jsem se ztrácela místy mě nudil, od Vetřelec - Peklo jsem se nemohla odtrhnout. Možná to bylo tím, že osudy na LV-426 se přímo týkají filmu Vetřelci, mé srdcovky. Přesto je tento díl čtivý a vetřelci jsou tady popsány démonicky a dávají si pěkně na čas, než se objeví. Vstupy Ripleyové s replikami, jak je známe z filmu potěšily a celek působí až osudově.

SONP
26.12.2015 3 z 5

Zajímavé provázání knihy s druhým filmem ze série, ale na můj vkus příliš prvoplánovité pokračování militaristické akce z Odplaty. Takže tu v druhé půli opět létají vystřelené nábojnice, rozprskávají se xenomorfové a vrhají svoji žíravou krev na nebohé kolonisty. Mnohem více mě bavilo popisování běžného života kolonistů a prospektorů na planetě, o níž všichni víme jak to s ní skončí. Zejména za tuto část ***1/2

horys
05.12.2015 5 z 5

Po prvních stranách jsem si říkal... vždyť je to přepsaný scénář... pak mě začalo zajímat, za jaký temný roh se tato třetí kniha z trilogie ubere... a pak už to byla jedna velká jízda. Jedním dechem. Nejlepší ze všech tří knih.

kethy
08.10.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z této trilogie. Konečně někdo popsal situaci, která vedla k vyhubení lidí na LV-426. Tleskám. Rychle se to čte, je to akční, dobrodružný, smutný a najdete tu i lásku. Tohle si ještě přečtu několikrát a hned poté si pustím film, který vlastně přímo navazuje, i když kniha byla později. Co takhle to natočit pane Scott.

mrliš
07.10.2015 5 z 5

Nejlepší díl trilogie. Jestli se to jako trilogie dá nazvat? První díl navázal na filmovou jedničku. Druhý díl navázal na první knižní. Třetí si běží bez provázanosti k předchozím dvěma knihám. Což je na trilogii trochu divné. Ale k samotnému Peklu. Příběh je doslova provázaný s filmovými Vetřelci, kdy sledujeme osud celé kolonie na LV426, od zavlečení parazita (který je okrajově natočen v režisérské verzi Vetřelců) až po vyhubení celé kolonie. Kniha mě moc nadchla. Čtivě napsané. Vřele doporučuji přečíst a rozšířit si obzory z budovaného světa vetřelců.

Terva
05.10.2015 5 z 5

4.června 2122 - Zde začíná příběh, který udělal průlom ve filmové hororové historii. V této době se totiž odehrává osudná plavba důlní vesmírné lodi Nostromo. Ellen Ripleyová se zde potkává s největším zlem žijícím v kosmu. Xenomorf jednoduše nazvaný Alien (Vetřelec) zde ožívá v celé své kráse. Jeho podobu vytvořil H.R.Giger a první film natočil Ridley Scott již v roce 1979. Kniha Peklo od Christophera Goldena je spojnicí mezi dějem na lodi Nostromo a posléze návratem Ellen na planetu LV-426. (LV-426 je měsíc nazvaný Acherón, který je součástí planety Calparnos.) Tedy do doby roku 2165. O 43 let později se Ellen Ripleyová opět setkává s Vetřelci. Tato kniha je o událostech předcházející druhému filmu od Jamese Camerona. Je mrazivá a pro mne, jako fanouška této ságy totálně nezbytná. Nejlepší na tom je, že ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne (film Vetřelci z roku 1986 jsem viděl snad desetkrát a nejen ten) knihu jsem hltal a musím napsat, že i možná doufal o jiný konec. Ale ne, není to tak, je to prostě tak, jak to každý zná, jen s více detajly o událostech na LV-426. Russ, Anne, Tim a Newt (Rebeca) zde znovu prožívají své peklo ze kterého vyjde jen jeden. A ano, je tam malý dodatek, který určitě dokáže překvapit. Toto je nejlepší kniha z této (zatím) trilogie. Malá ochutnávka: Neohrnujte nos nad tím, co chutná někomu jinému.

Andreanis
15.09.2015 5 z 5

Musím přiznat, že z počátku jsem měla velké obavy ohledně originality děje, jako tomu bylo u prvního dílu. Kniha mě však velmi mile překvapila a četla se jedním dechem. Dokonale rozkrývá smutný příběh tajemné dívenky Newt. Tato kniha by rozhodně neměla chybět ve vaší knihovně :).

genie
11.09.2015 5 z 5

Četlo se jedním dechem, děj na LV-426 průběžně provázán s již známým dějem kolem Ripleyové - od nalodění Kaneova vetřelce na Nostromo až po její účast na záchranné misi s námořní pěchotou.
S novými hrdiny - obyvateli Acherónu jsem se sžila, zajímavé sledovat jejich příběh s tím, že vím, jak to s nimi skončí. I když jedno překvapení přece jen přišlo. Líbilo nejvíc ze série.

Christopher Golden
americká, 1967