Sametový slib

Sametový slib https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249800/bmid_samety-sametovy-slib-7qy-249800.jpg 4 346 346

Sametový cyklus série

Toto dílo tvoří vstupní část rozsáhlé čtyřdílné historické ságy vyprávějící životní příběhy čtyř bratrů z rodu Montgomeryů. Román nabitý dramatickými zápletkami se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců. Judita Revedounová, hraběcí dcera, je od malička vychovávána pro klášterní život. Místo vstupu mezi jeptišky je však proti své vůli despotickým otcem ze zištných důvodů provdána za Gavina Montgomeryho. Judita Gavina odmítá a prohlašuje, že mu nikdy nebude patřit. Statečný a silný Gavin musí nejen bojovat proti nebezpečným nepřátelům, musí také přesvědčit Juditu, že on je ten pravý. Román je prvním z volné tetralogie „Sametů“.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Velvet Promise , 1981

Edona
17.12.2015 4 z 5

Knížka je taková pohádka pro velké holky, děj svižně ubíhá a zápletka je velice jednoduchá. Jediným mínusem jsou hlavní hrdinové, jejich tvrdohlavost a slepost vidět, co je očividné.

Katka313
07.11.2015 4 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem od Pepidráčka.
Knížka byla fajn, ale ty jejich myšlenkové pochody, nechci prozrazovat děj, ale pořád ano ne ano ne ... bylo toho už moc. A celkem mě zklamal konec.

Pepidráček
15.09.2015 4 z 5

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- inteligence Judity, sourozenci Gavina

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- násilné chování Gavina vůči Juditě o svatebním dni, Gavinova neschopnost připustit zřejmé, do očí bijící, skutečnosti o své bývalé milence

Hlavní hrdinové:
- chvílemi jsem ani nevěděla, na kterou z hlavních postav příběhu se zlobit víc pro jejich tvrdohlavost. Obě ústřední postavy se neustále dohadovaly a dokazovaly si, kdo má v jejich manželství navrch, což mě nehorázně rozčilovalo

Celkový dojem z knihy:
- příběh, jako takový, mi byl velmi sympatický. Děj svižně ubíhal a nenašla jsem žádná hluchá místa. Nechyběly chvilky plné napětí, humoru a samozřejmě romantiky. Oceňuji, že autorka této knihy dala ve svém příběhu prostor i vedlejším postavám, a krásně nás rovnou nalákala na druhý díl této série. Čtyři hvězdičky jsem dala proto, že na mě bylo neustálých dějových zvratů až moc, a trošku mi už vadily.

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se postavila na stranu hrdinky Judity, říkala jsem si, že svého muže nedokáže změnit, ale překvapila mne a on ke konci též. Hezké čtení.

Lenka_H
27.04.2015 4 z 5

Když potřebuji vypnout a chci jednoduché oddechové čtení, tak sahám po této knížce. Krásné ženy, urostlí muži, hrady... klasické ztvárnění romantických snů dívek a žen :o)).

lu13cie
03.01.2015 5 z 5

Seznámení s klukama Montgomeryovýma. První díl miluju

Somugel
18.10.2014 5 z 5

Krásná romantická kniha

Kamiliana
07.09.2014 2 z 5

Mě kniha nezaujala ani obsahově ani stylově. Autorka používá samé fráze a příběh je překombinovaný a plný bezduchých intrik. Vlastně ani nechápu, proč se kniha/sága jmenuje tak, jak se jmenuje, kde se vzal ten samet? :o) Z historických romancí, které jsem četla, patří tahle k nejkýčovitějším a zcela podprůměrným. Zkusím ještě jinou knihu této autorky, abych ji hned neodsuzovala.

Mh200877
07.09.2014 5 z 5

Zamatová séria je moja naobľúbenejšia. Čítala som už niekoľko krát a určite sa k nej ešte vrátim. Pre mňa je v tomto príbehu určité posolstvo o tom, že aj v minulosti bolo treba šikovnú ženu na to, aby veci nabrali ten správny smer :) Tento diel sa mi páčil najviac.

žabička
22.10.2013 5 z 5

Krásná historická romance, nejlepší ze čtyřdílné série, ráda se k ní vracím.

Annie14
21.10.2013 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a hned jsem si ji oblíbila :) velmi povedeně a čtivě napsané

wooloong
06.10.2013 3 z 5

Tuhle knížku jsem četla zhruba před dvaceti lety. Inu, taková červená knihovna zasazená do historických reálií, ale čtivost a napětí jí nelze upřít.

kattyV
01.08.2013 4 z 5

Proč ne občas trochu romantiky a sladkého příběhu. Nevím proč, ale romantický příběh zasazený do historického prostředí mne jaksi méně rozčiluje než tatáž linka v prostředí modelek, jakých je na trhu rovněž docela dost, Ty moc nezvládám, ale Samety mne baví. Snad proto, že v t= době byla samostatně myslící a jednající dívka čímsi ojedinělým a je zábavné číst o tom, jak si dokázala poradit s pány tvorstva.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Celá série sametů je povedená a patří asi k tomu nejlepšímu, co Jude Deveraux napsala. :)

invocation
10.04.2013

skvělá kniha...obsahuje vše, co by měl historický román obsahovat.

raty
15.03.2013 4 z 5

Pohádky o "princích a princeznách" pro velké holky? Proč ne když jsou dobře napsané.

Michelle93
01.11.2012 5 z 5

Výborná knížka, už jsem se pustila do druhého dílu, doufejme, že bude taky tak dobrý :)

petunie1
24.08.2012 5 z 5

Se "sametovou" ságou jsem se poprvé setkala na střední a moc se mi to spojení historie a romantiky líbilo. Po letech jsem se ke všem čtyřem knihám vrátila a byla jsem stejně okouzlená. První díl je podle mne nejlepší. Doporučuji každému, kdo se rád nechává vtáhnou do romantického světa udatných rytířů a krásných neohrožených dam.

Val
28.02.2012 5 z 5

V mládí jsem byla "Samety" vyloženě okouzlena. S léty se člověk stává náročnější a mění se i čtenářský vkus. Každopádně kdo má rád historické romány s pořádnou dávkou romantiky tak směle do toho .

Daniel-la
13.01.2012 4 z 5

Tuto 4 dílnou knihu jsem četla hodně dávno. Ale je to pěkné čtení, taková romantika.