Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Velké dobrodružství Pepíka Střechy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137016/bmid_velke-dobrodruzstvi-pepika-strechy-ejD-137016.jpg 5 216 53

Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě.... celý text

Elsinor024
12.04.2019 5 z 5

Příběh Pepíka Střechy asi nemusí oslovit úplně každého. Protože je to hodně zvláštní pohádka a každý si ji může vysvětlit po svém. Myslela jsem, že u mne zůstanou v kategorii "divných příběhů zdánlivě jen pro děti" nepřekonatelné Pohádky Olgy Scheinpflugové, Pavel Čech je ale v mé soukromé databázi dotáhl a dovedl téměř k dokonalosti.
Je nádherné sledovat, jak se propojují dva světy, ten reálný a ten z říše fantazie a hranice není nikde jasná. A nakonec je to úplně jedno, protože síla je v jejich spojení a hlavně v tom, jakou stopu v nás zanechají.

Vzpomínám si, jak jsme se sourozenci na zahradě našeho domu prožívali úžasná dobrodružství hrdinů z verneovek a stačilo nám k tomu jenom pár vzrostlých hrušní a jeden starý šeřík s větvemi u země a naše ochota se poddat fantazii.
V tu chvíli hry jsme v jeho větvích opravdu utíkali na moři před piráty, šplhali se na kopec, na který nemohla láva valící se k nám ze sopky, našli jsme v pustině obří termitiště, co v něm přespával Dick Sand z Patnáctiletého kapitána. A spoustu jiných dalších míst pro nás ten strom představoval.
A když jsme pak utíkali jako Pepík Střecha hladoví domů, měli jsme v hlavě opravdové obrazy z našich nebezpečných dobrodružství. Bylo úplně fuk, co je "reálné".
Děti si nejvíc vyhrají se svou vlastní fantazií než se sebelepší a dokonalou mechanickou hračkou, která jim podá všechno polopatě.
A Pepík Střecha tu fantazii nabízí všem vrchovatou míru.

TaLu
20.03.2019 5 z 5

Ilustracemi autor doslova vytváří příběh. Kouzelné okamžiky, fantastické světy, zapadlé uličky, zapomenuté zahrady. Vše ožívá. Vše žije. V textu autor používá i nalezený starý dobrodružný příběh. Chlapec s vadou řeči , který trpí posměšky spolužáků a noří se raději do světa fantazie knih, by mohl oslovit řadu dětí. Vyznění příběhu mi přijde z žánru fantasy. Nejvíce se mi líbily rozhovory se starými lidmi, a návštěvy v knihovně, konkrétně ta, ve které Pepíka povzbuzují jeho oblíbení hrdinové z dobrodružných knih. Nenechte si uniknout tuto kouzelnou a nádhernou knihu, třeba nám na dlani zůstane ležet malý modrý kamínek a svět se změní.....

LuckyVagabond
14.03.2019 5 z 5

Za mě nejkrásnější česká pohádka a komiks. Jak příběhově, tak výtvarně.

Zapůjčeno v knihovně. Ale brzy zakoupím do sbírky. Takový poklad prostě musím doma mít :) Koneckonců jako všechny knižní poklady Pavla Čecha.

pavka88
06.03.2019 5 z 5

Nádherné ilustrace a stejně tak nádherný příběh. Zaslouženě Magnesia Litera

harena
20.02.2019 5 z 5

Krásná a ještě jednou krásná!!! Přidávám se k velké chvále knížky. Půjčila jsem ji z knihovny, abych se rozhodla, jestli ji mám koupit a ano a kupuji ji hned dvakrát. Pro rodinu dcery i syna. Dala jsem ji přečíst manželovi a na dotaz, jak se mu líbí, odpověděl jenom: Moc, kup ji !!!! Krásný příběh, nádherné ilustrace!! Pavle Čechu, opravdu jste skvělý.

VencaNeb
12.02.2019 5 z 5

Jedna z mála knih oceněných ML, které se líbí i čtenářům. Příběh krásný, nikoliv ovšem dokonalý...

Knižní střípky
11.11.2018 5 z 5

Nádhera, jedním slovem nádhera. Knihu si donesla dcera z knihovny a už si o ni napsala Ježíškovi. Říkala, že ji musí mít doma. Podotýkám, že než ji vrátila do knihovny, přečetla si ji ještě jednou. Proto i já si ji musela přečíst a dostalo se mi krásného příběhu, až jsem měla slzy v očích. A o nádherných ilustracích, které příběhu dodají ještě další hloubku netřeba ani mluvit.

Melcrovka
14.09.2018 5 z 5

Famózní. Poetické. Křehké. Krásné. Vizuálně i příběhově dechberoucí komiksová kniha.

parxel
04.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, která má jedinečný potenciál oslovit současně malé i velké čtenáře. A pokud jste si Pavla Čecha již oblíbili, tak se zde jako bonusu dočkáte řady jemných náznaků a odkazů na jeho předchozí knihy. Za mě prostě kniha, kterou musím mít doma a nespokojím se s pouhým vypůjčením z knihovny.

Trochu mne mrzí, že se tyto knihy začaly vydávat v menším formátu, který je sice skladnější, ale zdaleka v nich tolik nevynikne výtvarný prvek.

popeluška
11.05.2018 5 z 5

Krásná, kouzelná kniha....ke které se člověk rád vrací. Já mám tvorbu Pavla Čecha moc ráda :-)

gersie
05.02.2018 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného , než se přidat k pochvalným komentářům. Trefně poznamenal v doslovu knihy pan Prokůpek : Navzdory své velikosti je příběh ovšem stejně čistý, průzračný a křehký jako všechny Čechovi starší práce.

Aleen
27.01.2018 5 z 5

Milá a vlídná kniha. Pan Čech umí vytvořit nádherný svět plný romantických i tajuplných zákoutí a zavést nás jak do duše svého hrdiny, tak na krásná a prapodivná místa. Hodnotím plným počtem, protože je skvostná a rozhodně není jen pro děti. I dospělým může pomoci se sebeúctou a odvahou.

HanKasp
08.01.2018 5 z 5

Knihy Pavla Čecha miluji a opakovaně se k nim vracím. Tajemství ostrova za prkennou ohradou a Velké dobrodružství Pepíka Střechy a "A" jsou knihy, které by neměly chybět v žádné domácnosti. A domnívám se, že se v nich najdou jak malí, tak velcí.

AninkaDobi
26.12.2017 5 z 5

maminka to koupila, protože asi vyhrála nějakou soutěž a byl to zajímavý komix. Ale opravdu úžasná kniha opravdu úžasná.

Pajalada
05.05.2017 5 z 5

....právě jsem dočetla a nemám slov.
Prostě krása....úžasně napsaná a hlavně namalovaná kniha s originálním a velmi dojemným dějem. Zkrátka láska na první přečtení....

Mercatino
27.04.2017 5 z 5

Když knížku otevřete usmějete se, v polovině ukápne slzička a na konci se budete přemáhat aby jste nebrečeli jako malé děti. Pavel Čech dokáže přehodit výhybku Vašich pocitů na tu zapomenutou dětskou kolej a na té krásné cestě Vám stihne ukázat, že svět je stejně krásný jako Vaše sny. Pavle Čechu jsi skvělý, děkuji :)

GreenMagritte
05.03.2017 5 z 5

Příběh o Pepíkovi, trochu ustrašeném chlapci, je nostalgickým výletem do chlapecké fantazie, kde vítězí křehkost a srdce na správném místě...

Magdalena5
20.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha, líbilo se mi bruslení na řece jako na holandském kanále a postupně bez lidí až do Stínadel ...

lenulitah
12.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Krásný příběh, a ty ilustrace.. Původně jsem knížku půjčila pro dceru, ale sama jsem si ji přečetla už dvakrát..

Putnas
10.09.2016 4 z 5

Škoda toho textu. Kdyby byl Pepík Střecha čistě obrázkový byl by výborný. Ale mě tam ten text prostě vadí... Ale i tak je to dobrá knížka.

přátelství tajemno strach dobrodružství zahrady, zahrádky Magnesia Litera

Pavel Čech