Nesmrtelná koruna

Nesmrtelná koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204472/bmid_vek-x-nesmrtelna-koruna-fYc-204472.jpg 4 273 273

Věk X série

< 2. díl

Justin a Mae nadále plní svou misi, pak ovšem dojde k zásadnímu zlomu v běhu událostí. Jsou přiděleni k delegaci Luciana Darlinga, Justinova starého přítele a zároveň tak trochu protivníka.Společně se vydávají na území Arkádie, nebezpečného souseda RUNA. V tamní společnosti jsou ženy stále majetkem mužů a náboženství a vláda splývají v jedno. Justin, který se sám ještě těžce smiřuje s vlastním bohem,zde objevuje skutečně mocné síly.Mezitím Mae, která jen velmi neochotně hraje roli Justinovy milenky, plní vlastní soukromou misi: hledá svou nevlastní neteř, které se její rodina před lety zřekla a nechala ji unést za hranice. Ani jeden z našich hrdinů si zpočátku nevšimne, že jejich snaha zastavit v Arkádii návrat bohů může být velmi brzy zmařena...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Domino

The immortal crown , 2013

BarkaS
20.09.2017 4 z 5

Snažila jsem se kamarádce popsat linku příběhu. Nemožné. A asi si myslela, že jsem šílenec, že takové blbosti čtu. Přitom se (překvapivě) jedná o fakt dobrý nápad, je to čtivé, slušně vymyšlené a asi ne úplně mainstream (narozdíl od upířích ság). Člověk tam najde i odrazy doby, ukázku, co s lůzou udělá špetka moci. Jak tady všechny čtenářky psaly: je to mnohem lepší než jednička. Jen doplním, že bez ní by to asi nešlo, i když mohla být kratší a tak nějak konzistentnější. Skoro mi připadá, že jí RM napsala kdysi dávno a na dvojku se vrhla až jako zkušená harcovnice. Snad nám dopřeje i další várku.

Kuki007
10.09.2017 4 z 5

Jo, tak tohle bylo hodně dobré, dala bych tomu tak 4,5 hvězdičky! Postavy Mae, Justina a Tessy se skvěle vyvíjí a my se dozvídáme víc o propracovaném světě RUNA ale i světa za ní. Víc o bozích, víc lásky, víc odříkání. Jednoduše skvělé - myslím si, že o dost lepší, než první díl.
Co mě ale skutečně štve, že kniha skončila dost otevřeně a třetí díl ještě není napsaný ani anglicky (jestli vůbec vyjde). Dost proto pochybuju, že se dozvím, jak celá triologie končí ...

La Fiera
05.09.2017 5 z 5

Přesně, to co jsem od knihy chtěla a očekávala. Bohové z různých mytologií, akce, napětí. Jen škoda, že pokračování ještě stále nenapsala.

Veve721
31.07.2017 5 z 5

Arkádie se autorce opravdu povedla. V prvním dílu čtenář dostatečně neocení detailní zpracování světa Runy a okolních států, v tomto pokračování se ale dostáváme mnohem dál a poznáváme sousedící země, problémy mezi těmito státy a poukazuje na rozdíly mezi zvyky jednotlivých etnik. Celému příběhu to dodalo to "něco navíc", co jsem v trošku slabším prvním díle marně hledala. Jsem ráda, že mi Richelle dokázala, že je právem jednou z mých nejoblíbenějších autorek, a že v každé její sérii si najdu něco, co mě totálně pohltí. Nesmrtelnou korunu jsem četla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout, dokud jsem se neocitla na poslední stránce. Hlavní hrdinové se konečně nenimrají ve svých pocitech a řeší záležitosti podstatné pro vývoj příběhu. Samozřejmě vztahová linka nezaniká, ale není ji věnováno přehnaně moc prostoru, jak tomu bylo u prvního dílu. Převládá čistokrevná akce, a to se mi líbí. Rozhodně se těším na další díl a doufám, že ho autorka brzo dopíše!

Richelle
05.03.2017 5 z 5

Neobvyklý děj knihy mě velice zaujal. Postavy Mae a Justina si s přibývajícími stránkami získávaly moje srdce. Naprosto mě zaskočilo rozhodnutí Mae na konci. Přiznávám, že jsem si konec vysnila trochu jinak. Právě takové zakončení knihy jsem nečekala a jsem z něho trochu zklamaná. Jinak se čte dobře. O trochu lepší než první díl.

kjama
30.11.2016 4 z 5

Přiznávám, že tento díl se mi líbil mnohem více, než ten první. Je tam více děje a také spousta kulturních odlišností, což je palčivé téma i v naší realitě. Ta spousta hlušiny se dá jednoduše přeskákat a i tak čtenář chápe děj. Hlavní hrdina se konečně nesoustředí tolik na fet a děvky, takže konečně je alespoň trochu snesitelný. Čtyři hvězdy dávám především za představení teokratického státu, protože koresponduje se současným děním.

Arocrynn
17.11.2016 4 z 5

Druhý díl je hodnotným pokračováním Věku X. Je pěkné pozorovat posun hlavních hrdinů. U druhého dílu se však ještě více začala protivit slabší, zbytečně popisná místa (je to prostě hlušina, tam nic neroste), která si autorka mohla odpustit na úkor propracovanějšího ukončení "diplomatické mise"; ten konec byl nějak hrrr. V druhém díle dostala více prostoru i Tessa, ale její dějová linka se mi moc nelíbí, přijde mi jak z jiné knihy. Přiznám se, že její kapitolky jsem sice očima "proskenovala", ale v podstatě moc podrobně nečetla. Mám obavu, že od třetího dílu je prostě budu přeskakovat, ledaže by se změnila její postava (trochu dospěla?), ale tomu - s ohledem na cílovou skupinu čtenářů - moc nevěřím. Tak jen za čtyři hvězdy.

Kamcous
10.10.2016 5 z 5

bomba! :) samo se to četlo.. akorá.. je to fur nějaké otevřené.. že by další díl? :))

orangerose
23.08.2016 5 z 5

Byla víc zábavná než jednička, plná akce ,bavila mně :-)

IvankaM
09.08.2016 5 z 5

Naprosto úžasné. Já nevím, co k tomu dodat. Není zapotřeba nic. Spisovatelku miluji a stejně tak i její knížky. Jediné, co mě mrzí je, že vydává stále nové knížky a nové série, ale nikterak knížky z této série. Jsem zvyklá přečíst to vždycky hned po sobě, každý díl z každé série. Zatím se neví, kdy se vydá nový díl, ale už se sakramentsky nemůžu dočkat.

ewi
10.07.2016 4 z 5

autorka pise velmi ctivo, i tento pribeh sa dobre cita, je akcnejsi ako jednicka, hlavni hrdinovia su sympaticki, ich vztah uz nie je tak jednorozmerny ;) ...no celkovo neviem, ci autorka s tym hlavnym tematom navratu bohov a ich bojov vie, kam sa pohnut dalej, ako ho rozvinut...trochu to na mna posobi ako "vykradacka" starovekych nabozenstiev a ideologii...

Anka.
15.04.2016 5 z 5

Už aby se ty dva dali dohromady, jinak to nepřežiju

Jass
22.03.2016 5 z 5

Obsahuje SPOILERY
Tak tohle byla vážně jízda, už první díl, mi i přes pomalý začátek přišel skvělý, ale s tímhle se nedá srovnávat, už nás nečeká žádné (trochu nudné...) vysvětlování jak tento svět "funguje", v prvním díle je to samozřejmě nezbytnost, ale byla jsem ráda, že si tím nemusím procházet znovu (neberte si to špatně, tenhle svět je vážně fabulózně vymyšlený, líbí se mi jak funguje, i jak byl popsaný, ale jednou stačí... je dobře, že se toho autorka držela a neudělala opakovací chybu některých spisovatelů, nesnáším, když mě někdo neustále dokola cpe už stokrát omletými informacemi, jako bych byla senilní...). Justin (Jediné, co na něm vážně nesnáším je to jeho jméno... Proč sakra Justin??? :P) a Mae byli oba naprosto skvělí, nemám jim co vytknout, teda ten konec byl trochu klišoidní a nemůžu říct, že jsem ho nečekala (autorka má bohužel u všech sérií dost podobný vzorec... V druhém díle se prostě dohromady dát nemohli.), ale stejně mě to naštvalo, celou dobu jsem si říkala, že se snad jen pletu, že to třeba bude jinak, tolik jsem jim fandila... Zatímco v prvním díle byl za "debila" Justin(chápejte, prostě toho co se chová jako naprostý ignorant, jehož hlavní prací je ničit cokoli hezkého, co by mezi nimi mohlo vzniknout...), v tomhle díle to na konci překvapivě posere (omluvte mě za ten výraz....) Mae. Celou dobu to vypadalo tak slibně, že jsem skoro začala věřit, že se možná pletu a v posledních cca. 30 stranách se to zvládlo dokonale- Každopádně u čeho jsem se nejvíc nachechtala byl závěr s Lokim (musím se pochlubit, ale on byl opravdu jediný bůh u kterého mi okamžitě došlo, kdo to je...), protože ty jeho kecy o přímosti... Jako Loki? Tady jsou vidět Maeiny mezery v náboženském vzdělání a to už by jeden řek, že si je za tu dobu co pracuje s Justinem stihla alespoň trochu vyplnit...
"Mě tady máte osobně a s naprosto přímou nabídkou. Žádné hry. Žádné zašifrované vize." No, skočit na tohle...
Co se týče toho úplného závěru... Naprostá bomba! Jestli jsem něco nečekala, tak tohle, nutně potřebuju další díl...

Co mi ale možná přišlo kapánek slabší byl Tessin příběh, pořád jí mám ráda, ale v tomhle díle mi přišla nějaká taková naivnější... Už téměř od začátku bylo jasné o co Daphné jde, já už bych ji dávno odkázala do patřičných mezí a to lidem málokdy něco odmítnu... Ale tohle bylo trochu moc. Mám Tessu ráda, ale začala jsem ji tu tak trochu nesnášet, zvlášť když Maeina nebo Justinova kapitola byla useknutá v některém napínavém bodě a vzápětí tam vpadla chytrá hlavička Tessa...

"Je to skutečně kněz," poznamenal Magnus. "Byl by schopen poznat runy i jejich tajemství. Ještě než odejdeš, musíš zařídit, aby se naučil vše, co potřebuje znát."
"Ale já nevím, co potřebuje znát!" odsekl Justin. "Půlku toho všeho si vymýšlím."
"A jde ti to moc dobře," řekl Horatio. "Děláš Všeotci radost."
Lucian se na něj dlouze a zkoumavě podíval. "A jak to všechno víš? Můžeš mi říct, jak to se všemi těmi lidmi děláš? Jak je dokážeš přesvědčit? To si to plánuješ dopředu, nebo prostě improvizuješ přímo na místě?"
"Udělal jsem na tebe dojem?" zeptal se Justin.
"Spíš mě trochu děsíš, ale jsem rád, že nejsi politik."
"Možná by teď byla vhodná chvíle se zeptat, jestli se nechce dozvědět něco o Ódinovi," řekl Horatio. "Jsi takový rozjetý..."

Havrani jsou prostě nejlepší...
Juj, asi jsem to krapet přehnala...

Laf
10.11.2015 3 z 5

Tento díl byl o něco lepší než první. Zamotává se to čím dál víc a víc, takže můžu jen hádat, jak to celé nakonec dopadne.

trynitrix
09.11.2015 4 z 5

Opět super příběh i když na začátku jsem hodně tápala o co pořádně jde 1 díl jsem četla bůh ví kdy :-D
Po celou dobu příběhu jsem jen čekala kdy co se podělá :-D
Mea a Justin to je teda dvojka :-D ty se hledaly až se našly :-D
No z toho konce nějak nadšená teda nejsem ale aspoň námět na další pokračování tak jsem zvědavá jak to teda dopadne.

Madlenkačte
11.08.2015 5 z 5

První díl jsem hodně vychválila, ale tento durhý je ještě o něco lepší. Super děj a prostředí, hlavní hrdinové jsou úžasní a popis a dění v Arkádii mě úplně pohltilo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Narissa
27.07.2015 2 z 5

Já prostě nevím. Zápletka je pěkná, Havrani jsou úžasní, svět je krásný barvitý, Arkádie naprosto příšerná, ale něco tomu prostě chybí. Myslím si, že je to stylem vyprávění. Od VA se člověk nemohl odtrhnout, ale tady... A přitom jsem to chtěla dočíst a taky jsem dočetla. Musím říst, že kvůli posledním dvěma kamitolám to stálo za to a určitě si přečtu třetí díl, protože se to konečně pořádně rozjelo, ale pořád doufám, že bude trochu jiný, lepší.

Jinak pro ty, koho to zajímalo: všeobecně se tvrdí, že 3. díl: The Eye of Andromeda vyjde v listopadu 2015, jak dlouho bude trvat, než to dá někdo do češtiny, to fakt netuším:)

Elern
17.07.2015 5 z 5

Lepší než jednička!
Už jsem se lépe orientovala v celé té "Americe" jak politicky tak věděcky. "Zápletka" mě naprosto pohltila, obvzláště popis týraných žen (tohle je hodně aaaaaaale hodně aktuální jako celá Arkádie). A Mae s Justinem? Jo ty dva prostě žeru. Obvzláště ty dvě drbny v Justinově hlavě - havrany. No a ten konec mě natolik navnadil na třetí díl, že to nejde ani popsat. Jestli bude mít série vzestupnou tendenci jakou zatím má, tak se mám opravdu na co těšít!

Yana-66
06.07.2015 5 z 5

Úžasné... Mám jednu důležitou otázečku: Kdy vyjde další díl??? :-D

Red-haired
16.06.2015 5 z 5

Sama jsem byla z těch komplikovaných plánů šíleně nervózní, nejvíc mě dostal závěr Maeina úkolu, bylo to neuvěřitelně napínavé a nakonec tak dojemné... Odhalení na konci mi skoro nedalo spát, nechápu, že mě to nenapadlo dřív, a teď už musím vědět, jak to dopadne, takže čekám na další díl.
Jediné co mě štvalo, bylo vyprávění Tessy. Ta holka je pro mě nezajímavá a vždy mě vyrušila od toho nejlepšího v podání Mae a Justina.
Pro mě velice příjemné překvapení, nemůžu dát méně než 5 hvězd. :)

Richelle Mead
americká, 1976