Ve znamení Štíra

Ve znamení Štíra

Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170439/ve-znameni-stira-170439.jpg 4.4142

The Scorpio Races (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Nicol13

Mně se to strašně líbilo. Konečně něco jiného než upíři, vlkodlaci a zombíci. Jednoduše něco nového a osvěžujícího. Je tam od všeho něco... romantika, napětí, drama, mytologie a fantazie... ale ničeho není přespříliš.
Za mě super! :))

zuzca.h

Opravdu zajímá kniha o jedné legendě, ale je v ní skryto mnohem víc. Prostě to jen nikdy nevzdávej...

Luciluc
28.12.2016

Ve znamení Štíra je pátá kniha od Maggie Stiefvater, kterou jsem četla - upoutala mě její trilogie Vlci z Mercy Falls, takže jsem si od ní chtěla přečíst něco dalšího (četla jsem ještě Nářek, ale ten mě bohužel příliš neupoutal). Z počátku jsem byla mírně na rozpacích, protože nejsem zrovna fanda "koňské literatury". Pak jsem se ale více začetla a příběh mi utíkal řádek po řádku. Sean Kendrick mi byl sympatický hned od začátku, Kate Connolyová, Šotek (ani nevím proč se jí tak říkalo..), mi přirostla k srdci postupem času. Co se týká jejích bratrů - Gabe mi ze začátku přišel na ránu, bezohledný sobec, ale nakonec jsem jeho chování pochopila, i když se mi nelíbilo a Finn, ten byl úžasný! Benjamin Malvern - padouch, ale fér, což se však nedá tvrdit o Muttovi, to byl ale ha*zl! Vytáčel mě a zasloužil si přesně takový konec, jakého se mu dostalo. Vztah Seana a Corra byl úžasný. Příběh dopadl podle mých představ, s knihou jsem spokojená - jak s postavami, tak s dějem a zápletkou. Klidně bych ještě přidala pár kapitol na závěr, takovou sladkou tečku o Kate a Seanovi :) Doporučuji k přečtení a těším se na Osudný polibek.

Pavlina.13
22.12.2016

I když se považuji za osobu s velmi bujnou fantazií, dělalo mi během první třetiny knihy problém přenést se přes představu koní, žijících pod vodou. Naštěstí se mi nakonec podařilo, tuto nepodstatnou skutečnost nevnímat, nebo se jí alespoň už tak netrápit. xD ... A když už jsem se dokázala do knihy položit, uchvátila mě.
A to ne ani tak příběh samotný, ale především to co znamená žít "ve znamení štíra"... ne každý ví co to znamená, žít "ve znamení štíra", ne každý to může pochopit, ale ten kdo ví, pozná, jak výstižné to ve skutečnosti je. Jak moc je možné vidět odraz vlastní duše v pouhé knize ...

Aléda
10.07.2016

Trochu pomalejší rozjezd, ale potom už na nás čekal neuvěřitelně nádherný a originální příběh. Zamilovala jsem si masožravý, divoký a nespoutaný Capall uisce.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům koní, ale i těm co je v lásce moc nemají, protože to fakt stojí za to. 5*

Sárious
10.06.2016

Kniha mě do strany 200 vůbec nebavila, ale ten zbytek byl naprosto úžasnej, ale za ten začátek jen 4 hvězdičky.

Milášek
22.03.2016

Nevím proč, ale knihy od Meggie( Mrazení, Váhání...) se mi četli docela pomalu. I přes to, že je to úžasná kniha zase o něčem jiném, než normálně čtu. Kate je odvážná a tvrdohlavá,což mi imponuje. A neboť se příběh odehrává na ostově a velkou roli tam hrají koně, tak jsem z něj nadšená.

KydlochMoris
21.02.2016

To bylo tak krásný!!!! Tuhle knihu si chci určitě koupit.

Natálie.
16.02.2016

V tomhle případě, co se této knihy týče, šlo o nádherné počtení. Od této autorky už se mi opravdu hodně zalíbila série Mrazení, ale Ve znamení Štíra mě chytla za srdce daleko více. I přes to, že kniha není zase až tak moc bohatá na akci (netvrdím ale, že vůbec ne, určitě tam bylo několik momentů, kdy jsem jen zírala nebo zadržovala dech), že dostih vodních koní, na kterém je kniha postavena, trvá jen pár stránek (tak krátkých stránek), jsem si čtení užila a šla bych do toho klidně znovu a vlastně se moc těším, až si knihu znovu přečtu. Nakonec jsem po pár stránkách do knihy začetla natolik, že jsem nebyla schopná ji odložit. Vztah Šotka a Seana jsem si užívala každým coulem. Byl založen na gestech a maličkostech a to bylo to krásné. Celkově se mi líbilo i propracování dalších postav a to, jak autorka využila legendu o capaiil uisce. Je to rozhodně skvělý námět, ze kterého autorka vytvořila úžasný příběh, který není pouze o koních. Kniha skrývá mnohem, mnohem více, než se na první pohled může zdát. A toho si opravdu vážím.

vterinka
16.02.2016

Nádherný příběh. Ještě nikdy jsem nečetla knihu o mořských koních. Velmi zajímavý nápad, skvěle napsáno. Rozhodně doporučuji. :-)

Tučně
11.02.2016

Jedno z nejlepsich ukonceni pribehu....

Aniday
11.12.2015

tento magický příběh - nejen o lásce ke koním - mě naprosto strhl a neustále nutil číst dál a dál až do úplného konce (cíle)...

Misa25
16.09.2015

Skvělá kniha, skvělý příběh, prostě úžasné....autorka si mě získala už sérií Vlci z Mercy Falls, ale tato kniha byla stejně dobrá, koně jsou skvělí, a takovýto příběh je nový a neotřelý....:)))))

DominikaFuch
12.07.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. A to nejen proto, že miluji koně.

Alena_S
25.12.2014

Atmosféra temně nádherná, zápletka originální, děj plný napětí a romantika nenásilná; jen ten rozjezd kdyby nebyl tak pomalý..

Annie G.
12.12.2014

Mohlo by to být kratší, někdy je to trchu moc rozvlekle. Konec je prostě krasy :-)

Markett
26.11.2014

Už když jsem četla námět, přemohla mě zvědavost a knihu si v knihovně půjčila. A rozhodně jsem zklamaná nebyla. Téma, které se vázalo ke koním, ještě k vodním koním, krvežíznivým potvorám, se mi moc líbilo. A dostihové pozadí bylo moc pěkné. Nechybělo napětí a charakter Seana mě dost překvapil, kdo by čekal, že hlavní hrdina bude takový nemluva? Ale jeho láska ke koním se mi hrozně líbila a hned jsem si ho oblíbila. Šotek byla taky super, ale škoda, že mezi ní a Seanem to začalo tak pozdě, vlastně až ke konci knihy. Určitě mohu doporučit a dávám kladné hodnocení. :)

Sobotikova
07.10.2014

Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že knížka je o krvežíznivých koních, tak jsem si říkala, že to nebude asi šálek mojí kávy. Nakonec jsem začala knížku číst a už jsem se nedokázala odtrhnout. Úžasná atmosféra, postavy, příběh...moc pěkné, bude se mi po hlavních postavách a po vodních koních stýskat :)

Desire_Lydon
27.08.2014

Tahle kniha byla dokonalá. Velmi oceňuju originalitu příběhu a autorčinu fantazii. A také to, jak dokázala vodní koně popsat. Nádherní a nebezpeční. Ze začátku jsem si myslela, že dostihy budou delší a bude jim věnována větší část než přípravě, ale i tak mně kniha bavila a nezklamala. Taky se mi líbil popis atmosféry ostrova a drsný život obyvatelů ostrova Thisby. Právě ta jedinečná atmosféra dělá knihu vyjímečnou. Postavy byly propracované, oblíbila jsem si Šotka (ta přezdívka na ní vážně sedí), ale i Seana. Vztah mezi nimi byl takový nenásilný, žádná láska na první pohled a právě to se mi líbilo. Nejen hlavní hrdinové, ale i Corr a Dove mi přirostli k srdci. Někdy se zdálo, že jsou to taky lidé a ne koně. Konec byl nádherný.

Evča Korejka
07.08.2014

Super kniha, na začátku trochu nudné.

martula.07
12.07.2014

Velmi pěkný příběh spojení dvou bytostí s emotivním koncem. Musím říct, že Corr mi přirostl k srdci.

Monča15
07.07.2014

Knížky od Maggie se mi moc líbí. Její trilogii Vlci z Merci Falls jsem četla jedním dechem a u téhle knížky tomu bylo stejně. Je to úžasná knížka o koních a má originální myšlenky - masožravý koně - no prostě paráda. Kol a kolem jsem jí přečetla do dne a pul a hodně mě mrzelo, že knížka nemá pokračování, nebo není delší. Líbila se mi ta láska ke koním, která potom vedla k lásce mezi postavami. Celou dobu jsem čekala na závod, který přišel až ke konci a musím říct, že to byla třešnička na dortu. Rozhodně doporučuji na čtení!

Sam.Mischell
22.06.2014

Závod jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale ten konec je nádherný.

hanap
21.05.2014

Zajímavé , obdiv autorce za její fantazii.

Wolfie
02.05.2014

Od téhle autorky mám doma i předchozí trilogii a už jsem se k ní párkrát vracela, protože byla skvělá, a stejně tak Ve znamení Štíra.
Moc příjemně mě to překvapilo, bála jsem se, že to bude nějaká blbost - masožraví koně?, ale bylo to perfektní. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.

Hodně oceňuji originalitu tématu (v dnešní době, kdy je plno knih stejných jako HG a Divergence) a styl také, kniha se krásně četla (přečteno za dva dny). Byla nádherná a oba hrdinové mi hned přirostli k srdci. Taky se mi líbilo, že to nebylo tradiční lovestory "miluju tě", "já tebe víc". Šlo hlavně o ty koně a vztah protagonistů k nim.
A ten konec? Nemám slov.

Bunburistka
28.04.2014

Knížky od Maggie mám velice ráda, její trilogie Mrazení se mi velice líbila, a proto jsem neváhala a v knihovně sáhla i po této knize.
Téma knížky mě dost zaujalo, je neotřelé a zajímavé. Ještě žádnou knížku jsem s takovýmto námětem (masožraví koně) nečetla a musím uznat, že se mi kniha celkově líbila. Díky tomu, že vyprávění přeskakovalo z jedné postavy na druhou, plynul děj rychle. A prostředí je taky moc pěkně vykreslené. Avšak jediné, u čeho jsem se bála, bylo až téměř ke konci, a to když málem Sean přijde ve stáji o Corra, a pak jsem byla zvědavá na samotný závod :)
Je to pěkné oddechové čtení, se zajímavým námětem.
Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky
doporučuji ! :)

juliekrocova
18.04.2014

Nádherná kniha, strhující konec - koncem si mě tato kniha získala.

cie
31.03.2014

Moc se mi to líbilo, právě díky originálnímu nápadu o "masožravých koních".

Brambram
01.03.2014

Nejsem milovnice koní, vlastně se jich spíš bojím. Přesto mě v této knize mořští koně okouzlili a způsob vyprávění také, krásně jsem si u toho odpočinula.

Nicol González
26.02.2014

Když jsem viděla knížku, tak jsem uvažovala jestli se ji přečtu nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala a jsem za to vděčná. Krásný čtení a zajimavý příběh. Konec je fantastický a velice dojemný. Doporučuju!!

pro mládež sci-fi fantasy koně závody smrt

Maggie Stiefvater

Maggie Stiefvater