Vánoční koleda

Vánoční koleda
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311235/bmid_vanocni-koleda-PyM-311235.jpg 5 1998 1998

Obchodník Ebenezer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno - peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích, svátcích klidu a míru, nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se ale má všechno změnit... O Štědrém dnu má Skruž podivnou vidinu, ve které ho navštíví jeho zemřelý společník Jakub Marley. Tajemným hlasem mu prozradí, že se mu zjeví tři duchové, kteří starému skrblíkovi pomůžou stát se lepším člověkem, pokud on bude chtít. Ke Skružovi skutečně postupně přijdou záhadní návštěvníci - duch minulých Vánoc, duch letošních Vánoc a duch příštích Vánoc. Připomenou mu jeho dětství, zavedou ho do chudé rodiny jeho písaře a ukážou mu, jaké štěstí prožívá o svátcích jeho nemajetný synovec se svými dětmi. Poslední duch odhalí obchodníkovi děsivou budoucnost... Zlému lakomci spadnou klapky z očí a rozhodne se pro zásadní životní změnu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , XYZ (ČR)

A Christmas Carol , 1843

m_martina
24.12.2020 5 z 5

Tato kniha prostě neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Zakoupila jsem si toto nové vydání, které má krásné ilustrace. A také nový překlad. Doporučuji.

Katania
23.12.2020 5 z 5

Krásný vánoční příběh! Mohla bych číst stále dokola!

Pitbullka
23.12.2020 4 z 5

Byla jsem velice překvapená, jak se mi příběh líbil a dobře četl.

nada3314
19.12.2020 5 z 5

Milé překvapení - krásně se četlo.

osman111
16.12.2020 5 z 5

Mimo to, že se jedná o nádherný příběh, vyzdvihla bych také jazykovou stránku knihy. Překlad jména hlavního hrdiny jako Vydřigroš mě osobně dost baví.
Za mě nejkrásnější vánoční knížka.

RADOST
13.12.2020 3 z 5

S touto knihou jsem měla problémy. Četla jsem ji loni v předvánočním období a nudila mě a zároveň odpuzovala. Putovala na můj seznam nedočtených. Letos, po roce, jsem si ji zase vyhledala ve čtečce s předsevzetím, že tentokrát ji zvládnu. Zvládla, doplnila i zhlédnutím působivého Zemeckisova filmu. Nejsem však schopna optimálního hodnocení. Můj postoj k Dickensovi je už od mládí spíše negativní a zřejmě mi v tomto směru není pomoci.

Páájinka
12.12.2020 3 z 5

Audiokniha. Docela dobře vymyšlené, ale zase mě to tolik nezasáhlo, jak jsem čekala. Budu to asi muset přečíst a ne poslouchat.

MamaKnihomolka
26.11.2020 5 z 5

Ebenezer Skruž nesnáší Vánoce a znepříjemňuje je i ostatním lidem svou nevrlou náladou. Když ho však navštíví jeho dávný přítel a tři duchové Vánoc vše se změní.

Klasika, kterou každý zná a kdo ne tak ať to napraví, je to akorát vhodná doba. Krásná povídka o znovunalezení vánoční nálady a o tom, že na nápravu není nikdy pozdě, která nikdy neomrzí. Nevěřila bych, že poprvé byla vydána v roce 1843.

Příjemné čtení, které mě naladilo na vánoční čas. Filmové zpracování se mi moc líbí a nenechám si ho ujít žádné vánoce.

TaťkaMF
17.11.2020 5 z 5

Vánoční pohádka z viktoriánské Anglie o bohatém, ale hamižném obchodníkovi jménem Ebenezer Scrooge, za kterého se přimluví zesnulý společník a s pomocí tří duchů Vánoc nakonec pozná, co je v životě nejdůležitější.
Charles Dickens mistrovsky vypráví příběh, který je protkán bídou a chudobou na jedné straně a láskou a veselím na druhé. Alespoň na jeden den v roce se rozdíly ztrácí a sváteční atmosféra kouzlí úsměvy každému dobrému člověku.
Bůh žehnej všem lidem!

01.10.2020

Kouzelný příbeh.

RipaRiba
15.09.2020 5 z 5

Nejhezčí vánoční příběh co znám. Každé Vánoce se na ni těším, i když ve filmu s P. Stewartem. Knížku jsem dostala jako malá na Vánoce a hned si ji zamilovala. Ta nadčasovost je a bude vždy aktuální.

Luci-_-
11.08.2020 5 z 5

Kniha je pro mne samozřejmostí v období Vánoc, stejně jako stejnojmenný animovaný film. Pohádková kniha se spoustou věcí k ponaučení.

Knihomolka506
09.08.2020 5 z 5

Pri vzpomínce na naše Vánoce tehdy v dětství a teď v dospělosti at už byly skromné nebo bohaté se většině z nás asi vybaví tento příběh.
Lakomý Skruž svou povahou terorizuje městečko, na pomoc přichází ti, kterých se sami bojíme- duchové, ale ne zlí, ti hodní, kteří lakotovi ukážou tu pravou tvář Vánoc a jeho kouzla.

Monika1717
26.07.2020 5 z 5

Knižní verze mě nadchla víc než filmová. Bez Vánoční koledy by to nebyly Vánoce. Tolik moudrosti a morálního poučení bez plytkého mentorování na několika málo stranách. Myslím, že duchové by měli chodit i k jiným lidem a ne jen o Vánocích.

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Velmi silný příběh, který prostě patří k vánocům. Klasicky postavené vyprávění o zatrpklém staříkovi, který se na stará kolena polepší. Líbí se mi i Dickensova odpověď na otázku, proč se Scrooge choval tak, jak se choval....prostě srdcovka.

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Vánoční koleda je má srdcová záležitost a vždycky si tímto kouzelným příběhem zpříjemním den. Navíc se mi líbí, že se napohled jeví jako takový obyčejný příběh, ale ve finále je zde cítit silný přesah. Příběh je plný lidskosti a kouzla Vánoc :)

RMarkéta
16.04.2020 5 z 5

Vánoční koledu znám v několika verzích a to jak ve filmové tak i v divadelní. Ta s Karlem Rodenem stojí za to. Přesto se k této knižní moc ráda vracím. Mám ráda tenhle nadčasový příběh o nápravě jednoho hnusného člověka. Vždy je šance na to se změnit k lepšímu. Vidět svůj dosavadní život z jiných úhlů taky není na škodu. Duch Vánoc z této knihy přímo sálá. Ta vánoční atmosféra se ani slovy popsat nedá. Dickens je dost specifický spisovatel. Taky ne úplně bezpečný. Vždycky člověka dostane, když to nejméně čeká.

baty
14.04.2020 4 z 5

Překvapilo mě, jak úzká je knižní předloha celovečerního filmu. Ale i tak se mi knížka líbila.

Arlienen
21.03.2020 5 z 5

Klasika, která potěší ve vánočním období.