Vánoce mezi knihami

Vánoce mezi knihami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518013/bmid_vanoce-mezi-knihami-651e8761ab663.jpg 3 92 92

Mladá vdova Megan Taylorová pracuje v rodinném knihkupectví v Yorku a už přes tři roky truchlí po zesnulém manželovi. Při přípravě vánočního večírku v knihkupectví se blíže pozná se známým spisovatelem Xanderem Stonem, v němž se nemůže vyznat – je to hrubián, jak se jeví navenek, nebo jemný a vnímavý muž? Má cenu kvůli němu překročit stín milovaného manžela, jak jí radí matka i přítelkyně, nebo raději začít nový život po svém?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Bookshop Christmas , 2021

Pípasek
24.11.2023 5 z 5

Krásná romantika, pohlazení na duši, vše ostatní již je napsáno

Medvědářka
16.11.2023 5 z 5

Vánoce mezi knihami z Nakladatelství Baronet byla pro mě velmi krásná knížka o lidských citech a bolístkách. Strachu z lásky a toho, jak být v životě šťastný.
Tenhle příběh by se mohl odehrávat kdykoliv, ale tím, že byl situován do období Vánoc a zimy, vytvořil kouzlo okamžiku.
Megan je vdova a má za sebou už 3 roky truchlení. Ví, že by to mělo už skončit, ale jak si se nedokáže dostat ze své ulity bolesti a vzpomínek.
Xander Stone je uznávaný spisovatel, který má za sebou úspěšné romány, ale i ten má svá tajemství a bolístky, které v sobě dusí a schovává.
Jak tyhle dvě na pohled nesourodé postavy k sobě najdou cestu?
Megan se zdá Xander hrubý a chladný. Nelíbí se jí, jak moc rychle odsoudil romantickou literaturu a tak ji hodně překvapí, když přijme její pozvání do romantického kroužku žen, který se schází pravidelně u ní v knihkupectví.
Co tím sleduje? Chce se jí a jejím přítelkyním vysmát?
Jak jsem psala na začátku. Tenhle příběh se mohl stát i na jaře nebo v parném létě, ale zima tomu dodala tu správnou šťávu. K tomu připočteme prostředí knihkupectví, kde se naši hrdinové nejvíce vyskytují, romantika a mluvení o knihách a je to dokonalé.
Megan i Xander si k sobě nacházejí cestu pomalu a občas kolem sebe chodí po špičkách, ale cítíte, že je něco ve vzduchu.
Bolest a vzpomínky mi zase říkali, že možná si i autorka tímhle psaním něco dokazovala a přenášela to na své hrdiny. Že zažila sama něco smutného a tím, že to dala do příběhu, si ulevila. Nevím, jen hádám.
Každopádně kniha je to moc hezká. Bavila mě číst a já se těšila z každé stránky. Děj je předvídatelný, ale bylo hezké sledovat, kdy a jak k některým věcem dojde a jak to nakonec skončí.
A vedlejší postavy v knize tomu také hodně pomohli. To mi můžete věřit.

monika0181
06.11.2023 4 z 5

Vánoční příběh, který zase tak vánočně extra nepůsobí. Není to sladké nevinné a vše happy. Příběh se sice odehrává v předvánočním období, ale co prožívají hlavní hrdinové na mě působí více než vánoční atmosféra. Velkou část knihy jsem nebyla schopna zkousnout, jak za každou situací s Xanderem vidí Megan jak vše zažívala s Joem. Přišlo mi to až na sílu a moc často. Jinak chápu, že sebrat se ze smrti manžela v tak mladém věku nešlo ze dne na den. Jsem si říkala, zda Xander se svou trpělivostí nemá svatozář, na druhou stranu uměl pěkně vylítnout a reagovat velmi nepatřičně. Bolu v příběhu bylo dost a i situací s nedorozuměním. Bylo to jak ze života, ani ten skutečný není prostě snadný. Kniha se mi četla velmi příjemně, téma příběhu bylo nové a to je moc příjemné. Je pravda, že mi chyběla ta správná chemie mezi Xanderem a Megan, ten vztah mezi nimi pro mě byl jak "vztah z rozumu", nějak mi tam chyběla vášeň, i když nechci předjímat, ale oba asi nebyli v situaci, kdy sexuálně reagujete na první našlápnutí. Za mě kniha laskavá, nadějeplná, čtivá, ale bohužel pro mě lehce zapomenutelná. Ale za přečtení stojí, kdo se chce se zamyslet nad smyslem života, tak to za to jistě stojí. Jako úplná oddechovka asi bude nudit. Co hodnotím velmi kladně a moc mě potěšilo, že v knize je krom playlistu hudby i seznam oblíbených knih Xandera a seznam knih Konzervativního klubu romantické literatury.

Renike
04.11.2023 4 z 5

Vánoce a knihy - vždy dobrá kombinace. Milý romantický příběh, který ale na nový rok už zapomenu :) Kniha s roztomilou obálkou, na adventní čas ideální.

evineckY
01.11.2023 5 z 5

Je to moc milé, předvánoční počtení.
Zmíněné jsou tady řady krásných knih, zejména romantické.
Čtení jsem si užila a doporučuji :-)

romantika knihkupectví vánoční příběhy

Autorovy knížky