Ani mrtvá, ani živá

Ani mrtvá, ani živá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441436/bmid_ani-mrtva-ani-ziva-M1A-441436.jpg 4 139 139

Vanitas série

Vídeň, Ústřední hřbitov. V jednom z bezpočtu květinářství pracuje žena, která není tím, čím se zdá být, která musí skrývat, že je stále ještě naživu, a která chce zapomenout na svou minulost. Jednoho dne však obdrží květinový pozdrav, jenž se rovná polibku smrti. V řeči květin reprezentuje bodlák hřích a narcisy symbolizují znovuzrození – nic bych si nepřála méně. Je to varování a já vím, kdo mi ho poslal.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vanitas - Schwarz wie Erde , 2019

anája
18.01.2022 3 z 5

Nebyla to žádná oddechova kniha. Což ani nebyl záměr.Napinava byla a dej zajímavě propleteny. Na mě někdy až moc zamotany a prekombinovany.Doporučuji druhá půlka knihy gradovala napětím.

NymphMaeve
10.01.2022 4 z 5

Další příběh od mé oblíbené autorky, tentokrát jde o detektivku / thriller o ženě, která není sama sebou, má za sebou zlou minulost, díky které je pro všechny mrtvá a sama vlastně neexistuje. Je požádána, aby vypomohla s řešením záhadných úmrtí a i když má veliký strach, nakonec do toho jde. Od začátku jsem byla napnutá, hltala každé slovo a snažila se hledat mezi řádky. Hlavní hrdinka mi nepřirostla úplně k srdci, ale oceňovala jsem její sebekontrolu i schopnost si poradit. Naproti tomu jiné postavy mi byly nepříjemné, hlavně Robert a Tamara. Čtivost se knize upřít nedá, avšak jiné její knihy mne dokázaly dostat mnohem víc. Co mne nejvíce naštvalo, bylo neobjasnění její minulosti, tak snad se dočkám v dalším díle. Původně jsem netušila, že je kniha prvním dílem a proto jsem na konci zůstala zírat na otevřený závěr. Ale po zjištění, že bude pokračování se mi ulevilo. Série Beatrice Kaspary je rozhodně lepší, ale i tato kniha stojí za přečtení a těším se na pokračování.

Nova84
04.01.2022 3 z 5

Kniha zajímavá s překvapivým koncem. Za mě průměr.

dominika2585
01.01.2022 2 z 5

Za mě byla tato kniha o ničem. Mnohem raději bych četla o gangu, kterého se Carolin tak obávala. To by podle mě bylo mnohem poutavější.

SilvieSisinka
12.12.2021 3 z 5

Utahane,dlouhé,někdy moc nudné.Konec taky žádná pecka.Knihy od spisovatelky mám ráda,ale tohle mě nebavilo.

PetraBery
07.12.2021 3 z 5

Kniha se mi zdaleka nelíbila tolik jako jiné od autorky, znovu bych ji nečetla. Není špatná, jen jsem čekala prostě víc, vím, že autorka to umí lépe. Jako plus hodnotím význam květin, který prochází celým příběhem.

Barbora.M
24.11.2021 3 z 5

Asi jsem od Ursuly čekala po sérii s Beatrice něco víc. Snad bude druhá kniha s Caro lepší.

Leona333
30.10.2021 3 z 5

Tak čtení této knihy mě nijak neurazilo, ale ani nenadchlo. Tentokráte, jakoby autorka ztratila svou jiskru, kterou do svých knih vkládá a tím pádem celkový efekt - děj knihy u mě, při čtení větší zápal nerozdmýchal, nevyvolal.

Lucik666
08.09.2021 2 z 5

Líbil se mi námět, než jsem začala číst. V půlce knihy je hlavní hrdinka vyloženě na po tlamě. Tak nesympatickou ženskou jsem dlouho v knize nepotkala. Pořád se babrá v minulosti, o které nám neřeknou ani ň, takže je to vyloženě otravné. Překlepy, to už asi nemá cenu řešit. Spíš je úsměvné, že místo odborový šéf někdo napíše odporový. Pak takové ty banality typu: vaří návštěvě čaj, podá jí kávu a návštěva se napije čaje. Mě tyhle detaily vždycky trknou do očí a jsou dost rušivé. Jak tahle ženská může pracovat pro policii to nechápu. Je zralá na psychiatrii. Tam by ji asi nikdo nehledal. Druhý díl si rozhodně nepůjčím. Je spousta jiných a lepších knih, kterým stojí věnovat čas. Je mi vcelku jedno jak to dopadne s Caro nebo jak se jmenuje. Nezáleží mi na ní. Nikoho v knize jsem si neoblíbila, naopak ty propletené vztahy, množství postav, je matoucí. Několikrát jsem se vracela v knihe zpět, abych se zorientovala kdo je teda kdo.

artlucie
06.09.2021 3 z 5

Tak tohle byl pro mě úplně nový druh knihy, totiž taková, která mě nijak zvlášť nebavila, ale stejně mě hrozně zajímalo, jak to všechno je a bylo a jak to dopadne. Konec už měl trochu lepší spád a celkově to nakonec nebylo až tak zlé.

alexis818
05.08.2021 1 z 5

Tuto autorku mám ráda, ale tady se mi do vkusu netrefil. Vůbec mě to nebavilo, bylo to roztahly, vleky a nective napsaný. Škoda, snad příště.

janina66
30.07.2021 4 z 5

Kniha byla velice čtivá a napínavá. Na úplném závěru knihy nás autorka naláká na další pokračování. Ale abych řekla pravdu, tak nevím, zda se mi kniha líbila. Jsem trošku v rozpacích. Ovšem pokračování si určitě přečtu.

soukroma
20.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Zatím se s knihou potýkám, do poloviny mi přijde zbytečně utahaná a natahovaná - kdy už konečně z hlavní hrdinky vypadne, co se jí vlastně ve Frankfurtu stalo (když už ne její původní jméno), že se chová velmi podivně a ještě dostala nový podobný úkol, na který podle všech včetně jí samotné prostě nemá (ustrašené se pořád rozhlíží, schovává se doma na podlaze a srdce jí neustále padá do kalhot, přitom si za převlek zvolí "investigativní novinářka").
Úplně se snažím autorku popostrkovat, aby přidala... Mezitím totiž musím odbíhat k jiné četbě, která postupuje uspokojivě rychle.
A ta řeč květin, připomínaná neuměle i na obálce, byla ubohá - jen několik málo občas se opakujících "pohřebních" květin.

Pozn.: jak přibývá překlepů ve všech knihách, tak jsem se zde konečně dočkala i vcelku zábavného ... "odporového předáka".

plamínek21
19.07.2021 3 z 5

Na tuto autorku mám jiné požadavky a očekávání a to zejména napínavější děj, gradaci a překvapivý závěr. Tahle kniha není špatná, ale v zásadě by ji mohl napsat kdokoliv jiný. Je bez šťávy.
Nad rámec vyzdvihuji řeč květin - to by člověk asi čekal spíše ve "Večerech pod lampou" (co chtěl nápadník květinou říci) zde je originálně zapracovaná do děje.

gad
17.07.2021 5 z 5

Paní Ursula umí. Těším se na pokračování.

MamaKnihomolka
13.07.2021 3 z 5

První díl série si mě získal zajímavou anotací a knihu jsem si pořídila už jen proto, že jsem od autorky četla knihu Pět a Hlasy, které se mi líbily. Ze začátku jsem si říkala ty jo to bude napínavé a ten název je úplně přesný. Ale postupně jsem zjistila, že jsem čekala úplně jiný příběh.
Občas jsem se i ztrácela v postavách členů všech rodin (hlavně ze začátku), které v knize vystupují. Hlavní hrdinka je skvěle vykreslená. Její charakter, myšlení i paranoia, ale sympatická mi vůbec nepřišla. Spíše jen zajímavá.
Ani nevím jak bych knihu měla hodnotit. Některé části byly čtivé a napínavé, ale pak zase přišla hluchá místa, která se táhla. Možná jsem čekala víc napětí a akce. Každopádně mě příběh moc nepohltil a do čtení jsem se někdy musela nutit. Nehledě na to, že samotná hlavní hrdinka skrývá hodně tajemství zvlášť ze své minulosti. A právě proto si určitě další díl přečtu a doufám, že bude lepší.

zuzana2599
10.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Na vídeňském hřbitově pracuje květinářka Carolin, která se skrývá před svou hroznou a děsivou minulostí. Má změněnou identitu a se svými nadřízenými si vyměňuje vzkazy zakódované do řeči květin. To je velmi zajímavé a originální. Posléze je odvolána k novému případu do Mnichova...
Čtení to špatné nebylo, docela se mi líbilo, jen žádné nadšení z knihy nesdílím. Tato kniha mi až tak nesedla, i když místy byla hodně napínavá, místy i úsměvná. Tak ještě uvidím, zda i příště sáhnu po této rakouské autorce.

Didi15
08.07.2021 5 z 5

No nebyla to moje oblíbená Beatrice , ale i tak to byla pro mě naprostá bomba , četla bych to pořád a pořád, Tahle autorka mě opravdu moc baví a mně teď nezbývá nic jiného než čekat na další knihu .

MartinaF
16.06.2021 4 z 5

I když dávám 4 hvězdy, je to jenom s odřenýma ušima. Z knihy jsem v rozpacích. Nebyla vůbec špatná, byla čtivá a ke konci hodně napínavá, ale nesedla mi úplně perfektně.

happy-smile
14.06.2021 3 z 5

Tentokrát mě Ursula zklamala. Kniha mi přišla nudná, celé se to tak nějak táhlo a nic moc se tam nedělo. Hlavní hrdinka se neustále ohlížela přes rameno, kdy ji někdo dostane, a tohle byl asi ten hlavní kámen úrazu. Bylo toho moc a už mi to potom docela lezlo na nervy...

Ursula Poznanski
rakouská, 1968
2015  86%Pět
2011  84%Erebos – Hra, která zabíjí!
2014  85%Saeculum
2017  84%Hlasy