V službách zla

V službách zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529824/bmid_v-sluzbach-zla-659dab8165750.jpg 4 2726 2726

Predstavte si, že jedného dňa dostanete balíček s odseknutou nohou... Neohrozenú Robin Ellacottovú, asistentku súkromného detektíva Cormorana Strikea, tento záhadný balík na smrť vydesí. Jej šéf je síce zvyknutý na všeličo, ale túto výstrahu neberie na ľahkú váhu. Spomenie si na štyri osoby z minulosti, ktoré by to mohli mať na svedomí. Spolu s Robin začnú pátrať na vlastnú päsť a ponoria sa do temného a zvráteného sveta ostatných troch podozrivých. Ďalšie zločiny však obom sťahujú slučku okolo krku ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lindeni

Career of Evil , 2015

JanaDor
05.07.2016 5 z 5

Velmi se těším nejen na další případ, ale i na to, jak se bude rozvíjet vztah Robin a Cormorana, vzhledem k tomu, jak se uzavřel tento díl. Tato série není mrazivá, netuhne vám při ní krev v žilách, ale je geniálně promyšlená a dokáže čtenáře pohltit nejen vyšetřovaným případem. Pokud jste nečetli žádný díl a zaujal vás tento, určitě si přečtěte všechny. Doporučuji.

Boblenka
04.07.2016 5 z 5

Kniha byla opět vynikající a to i přes to, že vyšetřovaný případ byl v tomto díle pro mne nejméně atraktivní. Dějová linka vztahu Cormorana a Robin je pro mne ve všech dílech velkým přínosem.
Rowlingová prostě psát umí, i tento příběh je velmi poutavý a člověka do sebe vcucne. Takže Robin a Cormorane doufám, že se vrátíte v co nejkratší době, bude mi po vás smutno :)

Jahoda197
04.07.2016 5 z 5

Hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla, jak to dopadne a teď se cítím podivně prázdná, protože na další příběh o Strikovi a Robin budeme muset dlouho čekat :(

kikies
29.06.2016 4 z 5

Nějak si nejsem jistá, jak knihu okomentovat. Bylo to dobré, jako doposud vždy, atraktivní hrdinové, skvěle odvedená spisovatelská i detektivní práce, ale celkově to ve mně nezanechalo takový dojem jako předchozí díly. Možná mi vadilo to neustálé zařizování kolem svatby - ale na druhou stranu chápu, že to nemohla odkládat donekonečna :-) Asi je pravda, že to, co se v příběhu tvářilo jako ženský prvek, mírně převážilo na úkor Strikových brilantních myšlenkových pochodů. Ale vadilo mi to opravdu jen trochu, sérii zůstávám věrná ;-)
PS: Proč si toho troubu proboha brala?!?

staramatka
29.06.2016 5 z 5

S každým dalším dílem je příběh Cormorana a Robin zajímavější, poutavější a napínavější.

luciye
29.06.2016 5 z 5

Rowling si umi hrat. S pribehem, s postavami, se slovicky. Je to pani spisovatelka a SMEKAM. Ja se zpocatku do deje moc neumela vzit, od pulky vsak uz jsem vicemene cetla v jednim kuse:) doporucuji u knihy nejist. Mirne mi to znechutilo vse na taliri:)

Netopyr07
28.06.2016 5 z 5

Přidávám se k těm, kterým se jeví třetí díl jako nejlepší. Vůbec nic mi tam nepřebývá, naopak smekám před fantazií JR, že dokáže tak barvitě popsat.. vlastně všechno - od krajiny až po morbidní mord :-) Kniha mě chytila tak, že jsem ji dokázala číst přes půlnoc. Akorát se bojím, co provede v dalším díle s hlavními hrdiny. Kdo četl Harryho Pottera, jistě si připomene, že neváhala odstranit jeho kmotra Siriuse. JR se s tím vážně "nemaže".

Romi156
28.06.2016 4 z 5

Opět velmi dobrá kniha, tentokrát ze zcela jiného prostředí, než předchozí dva příběhy Cormorana Strika. Tentokrát je výrazněji akcentován příběh Robin, dozvídáme se (nebo si spíš potvrzujeme) důležité věci z její minulosti a po dlouhé době jsem zatoužila po romantickém konci (což jsem u detektivky zahrnující sexuální násilí na dětech vážně nečekala).

katy238
27.06.2016 5 z 5

Výtečná detektivka mé oblíbené autorky. Příběh mi padl jako na míru ušitý kabát, užila jsem si jej od začátku do konce.

Anasa
27.06.2016 4 z 5

Mám ráda klasické detektivky, proto jsem si sérii o Cormoranovi oblíbila. Třetí díl je však pro mne opravdu na místě třetím. Styl je trochu jiný, vsuvky s vrahovým myšlením mi vadí. Docela jistě by se našly části, které by se daly vypusit a knížce by malé zhubnutí prospělo. Nic to však nemění na tom, že se příběh četl dobře, těším se na další díl.

kloin
26.06.2016 3 z 5

Autorka dokáže psát velmi přitažlivě a knihu jsem přečetl poměrně rychle. Jen kdyby byl méně rozpatlávaný vztah mezi hlavními postavami. Méně šílených myšlenkových konstrukcí Robin a více detektivních myšlenek Strika by tomu prospělo.

teresinha
26.06.2016 3 z 5

Rowlingové čtenáři trochu vyčítají, že tento díl je spíš ženské čtení než detektivka, a to i přes tu uříznutou nohu. Hlavní zápletka se sice celou dobu točí kolem tří hlavních podezřelých a vy dlouho nevíte, kdo, co a proč tedy vlastně vyvedl. Vedlejší zápletka je však mnohem výraznější, než by bylo obvyklé. V druhé linii se totiž řeší vztah Cormorana a Robin a jejího trochu otravného snoubence. Robin sama a její osobní potíže a rozhodnutí dostávají opravdu hodně prostoru, takže úplně upřímně jsem na konci byla hlavně zvědavá, jestli bude svatba, nebude svatba a jak to bude mezi soukromým detektivem a jeho asistentkou lomeno partnerkou dál. A to natolik, že to téměř přehlušilo skutečnou detektivní zápletku a totožnost vraha. Nad tou jsem na konci totiž jen pokrčila rameny: Aha, tak tenhle. Hm. Jo. Jasně.

Ivuska.09
25.06.2016 3 z 5

Detektivní příběhy Cormorana Strika a Robin mám moc ráda. Líbí se mi styl Rowlingové, opravdu dokáže čtenáře chytit a nepustit, dokud knihu nedočte. Tento díl se mi ovšem zdá nejslabší - zejména proto, že některé scény mi přišly zkrátka až příliš nechutné. Bez nich bych se prostě obešla.

raty
24.06.2016 5 z 5

Komplikovaný příběh, který se neuvěřitelně lehce četl. Osobní linie hlavních postav se pěkně rozvíjí a konec knihy - no, už aby vyšel další díl.

prostěkáťa
23.06.2016 3 z 5

Za mě nejhorší ze série, zbytečně moc informací okolo a nakonec příliš krátký závěr.

iluliacross
22.06.2016 5 z 5

Za mě je to jedna z těch knih, co uchvátí, připoutají do křesla a nepustí. Okousala jsem si všechny nehty, podupávala jsem nervozně nohou, četla do noci. Absolutně vyřazená z reality jsem se nořila do příběhu a hltala ho stránku po stránce. Netuším, jak to JKR dělá, ale já ji za to tleskám a hluboce smekám. Velice čtivá kniha, která měla vše, co od knihy vyžaduji. Nemám ráda detektivky, ale pro tuto sérii jsem si vypěstovala jistou slabost. Zamilovala jsem se do Cormorana a Robin, zamilovala jsem si Londýn. Při čtení cítíte vůně hospod, ruch ulic, dech vraha.
Za mě další velice povedená kniha. Už se těším na další.

haski
22.06.2016 5 z 5

Zatím nejlepší z celé řady. Má v sobě šťávu. Doporučuji. Je jako klasická anglická detektivka. Je to vlastně spíš román.

kneprulka
22.06.2016

Už v tom jedu taky...

fifejda
22.06.2016 4 z 5

Robin tropí hlouposti. Je mladší, je ambiciózní, nebojí se a Strikovi jde z ní hlava kolem. Příběh je mnohem osobnější, hlavní hrdinové se plácají ve svých emocích a minulosti a do toho odkrývají bizarní a zvrácený svět psychopatů.

Anyv
21.06.2016 5 z 5

Autorka nezklamala. Nečekaný pachatel a konec, který čtenáře naprosto dopálí, protože knihu ukončila tímto způsobem. Tak jsem zvědavá, čeho se dočkám v dalším díle. Nechci prozrazovat děj, takže knihu určitě doporučuji k přečtení.