V plamenech

V plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150329/bmid_v-plamenech-2GY-150329.jpg 4 316 316

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Afterwards , 2011

Ladushka
29.10.2013 3 z 5

Rosamund Lupton podruhé, tentokrát se však autorka v rámci rodinných vztahů zaměřila především na manželské pouto a rodičovskou lásku. U autorky mám problém se škatulkováním do žánru detektivky. Spíše se jedná o psychologické romány s detektivní zápletkou. I přesto však autorka znovu prokázala talent v gradaci děje a velmi překvapivém závěru. Praxe scénáristky je významným plus při brilantně vystavěných dialozích, popisech emocí a prožitků jednotlivých postav. Pro mne je však, na rozdíl od Sestry, v této knize již příliš sentimentální. Ubrala bych počet stran i patosu. Na rozdíl od Sestry, která pro mě byla velmi silným zážitkem pro svou literární formu i psychologický rozměr postav, tato kniha mě tolik nezasáhla. I přesto však knihu hodnotím nadprůměrně.

vaili
22.10.2013 5 z 5

Ze začátku jsem byla dost zmatená jsem se tím prokousávala, ale pak to chytlo spád a napínavé až do konce. Originální a jiné, ale dosti dlouhé :)

medvídě
12.10.2013 5 z 5

Úžasná knížka :) už se těším, až si od této autorky přečtu další. Po dlouhé době dílo, které mě dokázalo i rozbrečet :) .. vřele doporučuji k přečtení

martousek
30.09.2013 5 z 5

Od Rosamund Lupton jsem četla zatím obě knihy, které u nás vyšly a obě za přečtení rozhodně stojí. Nejedná se o klasickou kriminálku, kde ve šlépějích komisaře pátráte po vrahovi, ale jedná se o svět a vyšetřování z pohledu "duší". Obálka knihy jejímu obsahu úplně neodpovídá a naopak se mi myslím, že zadní strana přebalu může některé odradit. Nedejte se a pustťe se do čtení.

kaninaj
16.09.2013 3 z 5

trošku zvláštní kniha, kupovala jsem ji na základě popisu knihy.
Čekala jsem asi trošičku jiný druh "detektivky". Je to pro mě úplně něco jiného, jiný pohled - pohled duší - na náš svět.,
Závěr mě překvapil.
Místy to bylo tak zdlouhavě popisováno, že jsem nevěděla, co dál, jestli vydržet a dočíst, nebo odložit. Neodložila jsem, dočetla jsem, ale můj druh "kávy" to není.

Nikolka001
24.08.2013 3 z 5

Námět skvělý, ale bohužel mi vadilo, že se v knize všechno moc rozebíralo. Ono by ani nevadilo kdyby byla kniha o krapet kratší. Musím říct, že jsem se chvílemi nudila. Ale také nastaly chvíle, kdy jsem lapala po dechu. Konec mě doslova rozsekal. Vůbec jsem ho takový nečekala. Uvidíme, jaká bude druhá kniha od této autorky. Určitě bych si ji ráda přečetla. :)

Kate.S
23.08.2013 5 z 5

Musím říct, že jsem k této knize nevzhlížela jako k detektivce. První, co mě na knize zaujalo, byla vyvedená Ikariovská obálka. A pak už stačila jen napínavá anotace a po příběhu jsem sáhla bez jediného zaváhání. Příběh na mě působil velmi emotivně a hlavních postav mi bylo velmi líto. Nejvíce mě dostal ten šokující závěr. Přiznávám se, že nic takového jsem nečekala a zcela mi to vyrazilo dech. Rosamund Luptonová napsala brilantní knihu, která vás okamžitě vtáhne do děje. Po celou dobu jsem přemýšlela, kdo by mohl být onen žhář, ale nějak jsem nedokázala si stanovit hlavního podezřelého. Byla jsem totiž nedůvěřivá téměř ke všem postavám. Takže to vypadá, že sáhnu po další knize této autorky.

Tulenik
18.08.2013 5 z 5

Velmi hluboký exkurz do seanalyzující duše matky, která odkrývá různé souvislosti svého života, srdcervoucí a slzy nutící emotivní části.. Detektivní zápletka je pouze jako bonus v úžasném psychologickém dramatu.
Zařazení této knihy do sci-fi nebo fantasy se velmi ostře bráním a dle mého to ani detektivka není....

iresim
13.08.2013 4 z 5

Sestra se mi líbila víc. Pro mě zbytečně dlouhé, pachatele jsem odhadovala od poloviny knihy, jenom jsem to potřebovala dočíst, abych věděla proč.

mautina7
22.07.2013 5 z 5

Velmi vydařená kniha. Až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí a to se mi líbilo :)

muzka
10.07.2013 5 z 5

Moc zajímavá, perfektně přeložená můj obdiv k češtině díky této knize ještě vzrostl.

dark.ma93
10.07.2013 5 z 5

Prostředí nemocnice a dvou duší matky a dcery + detektivní příběh jako zápletka. Psychologická detektivka, co odkrývá příběh rodiny.

bookcase
28.06.2013 5 z 5

Brilatně propracovaný thriller od kterého se nedalo odtrhnout. Šokující závěr, autorka pořád kroužila sem a tam kolem podezřelých...Prostě paráda. Těším se na další knihu RL.

kneslova
27.05.2013 5 z 5

Zvláštní kniha, pro mě velmi dobrá, líbila se mi moc, mnohem více než Sestra

evasamankova
11.05.2013 5 z 5

Co napsat k této knize? Co třeba perfektní. Jednak jde o detektivní příběh, kdy čtenář, z jednotlivých střípků sesbíraných během čtení knihy, může najít pravdu i žháře. Což se mi podařilo, a můj typ pachatele vyšel. A jednak a to hlavně, je to vyprávění o síle mateřské lásky. Proto si myslím, že kniha nebude pro každého. Pro mě však byla velmi emotivní a pravdivá. Autorka velmi realisticky a dojemně vykreslila atmosféru. Za sebe vřele doporučuji a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem.

simonabr
26.04.2013 3 z 5

Vyprávění příběhu z pohledu dvou duší nebylo pro mě zrovna to "pravé ořechové", ikdyž scény, kdy matka zpětně reviduje svůj vztah s dcerou, byly zajímavé a někdy až dojemné. Ale celkově byl děj místy docela nudný a zdlouhavý, napětí se u mě většinou nekonalo, pachatel sice překvapivý a závěr dojemný, ale celkově průměrná kniha:-(

neta
25.04.2013 5 z 5

Jedním slovem: skvělé

Babouš
13.03.2013 4 z 5

Matka a dcera z čekárny na smrt pozorují pátrání po původci požáru. Přesto ale nejsou v bezpečí, protože vrah je chce odpojit od přístrojů...
Kniha má dvě literární roviny. Dá se číst jako psychologický thriller, který nahlíží hluboko do myšlenek aktérů a zabývá se i poměrně těžkými tématy jako je šikana, stalking nebo domácí násilí. Nebo jako detektivka ve stylu starého dobrého Hercula Poirota. Podezřelých je v tomto případu mnoho, ale kdo je skutečný vrah? Nic není, jak se na první pohled zdá a na konci čtenáře čeká zvrat, který všechno otočí.
Kniha je působivě vyprávěna z pohledu první osoby. Hlavní hrdinka se často obrací k manželovi nebo synovi, kteří ji samozřejmě nemohou slyšet, ale ději to dodává na dynamice. Rosamund Luptonová umí výborně popsat atmosféru. Musím si sehnat "Sestru" z loňského roku.