Ukaž mi

Ukaž mi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475040/mid_ukaz-mi-SEx-475040.jpeg 4 236 236

Lukáš se potýká s problémy v osobním i profesním životě. V soukromí se hroutí jeho letitý vztah, v zaměstnání musí čelit útokům agresivní šéfové. Veškeré dosavadní jistoty mu mizí před očima. Sklíčený Lukáš jednoho dne uposlechne radu přítele a stáhne si do mobilu seznamovací aplikaci UKAŽ SE. Její uživatelé se ucházejí o přízeň tajemné Královny. Aplikace je založena na soutěži, která spočívá v plnění důmyslných, mnohdy erotických úkolů. Hlavní výhrou není nic jiného, než osobní setkání s Královnou. Lukáš se s Královnou intenzivně sbližuje. Má pocit, že je jedinou osobou, která mu opravdu rozumí. Když už se zdá, že je láskyplné setkání na dosah, iluzi přeruší kriminální zápletka. Začíná opravdová noční můra. Spirála krystalického zla dovede Lukáše až k poznání hrůzné pravdy.... celý text

Literatura světová Thrillery Erotika
Vydáno: , Vendeta

Báryčtení
06.07.2022 3 z 5

Knihu jsem četla díky štafetě, neměla jsem od ní žádná očekávání. Všechny postavy mi byly dost nesympatické. Lukasz se litoval, nevěděl, co se svým životem. Nevážil si vůbec toho, co má. Docela dost pil. Celý příběh je dost překombinovaný, ale autor (a překladatel) to napsal dost čtivě. Mě to přišlo jako dobrej bizár, který měl bavil.

nikdonekdy
16.06.2022 4 z 5

Tak to byl masakr... Vůbec by mě nenapadlo, že to dopadne takto

annettka1098
26.05.2022 2 z 5

Příběh je vyprávěn v několika časových rovinách a působilo to na mě strašně zmatečně. Navíc zvrat a zajimavé pasáže pro mne nastaly až kolem strany 260 (!!) a nezblobte se, to je vážně dost daleko. Myslím, že kdyby byl příběh poskládán jinak, mohl být napínavý mnohem dříve.
V knize mi také hodně vadil téměř všudypřítomný alkoholismus. Lukasz se chodí se svým kamarádem Wojtkem každou sobotu opíjet a autor to prezentuje tak, že je to přeci úplně v pořádku. Vypít 4-6 lahví vodky za večer a zakončit to kasinem přece není zas takový hřích a muži mají právo si takto "vyhodit z kopýtka". Abych byla zcela upřímná, ono mi na Lukazsovi vadilo skoro všechno. Byl to podle mě naprostý idiot, který vůbec nepřemýšlel a každé pasti a návnadě naletěl. Jeho chování mi přišlo naprosto iracionální a to raději vynechám jeho povahu. Narazila jsem také na nejedno klišé o milenecích a jejich vztahu, o vyobrazení žen, kdy karieristka je zákonitě mrcha se rozepisovat raději ani nebudu.
Abych si jen nestěžovala. Od strany 260, kdy nastal nečekaný zvrat, byla kniha čtivá. Autor si se mnou dokázal hezky pohrát a rozhodně se dočkáte závěrečného wau efektu, protože Královnu podle mne není možné odhadnout.
HODNOCENÍ: 45 %

veverrka11
23.04.2022 3 z 5

Tuhle knížku, kterou mám zařazenou i do 12timěsíční Challenge, jsem četla ve štafetě
Lukáš je zklamaný z práce i svého vztahu. Na radu svého kamaráda si nainstaluje aplikaci Ukaž mi. Netuší ovšem, jaká kola tím roztáčí...
Knížka je psána v několika časových rovinách a ze začátku jsem se v nich ztrácela. Dej byl díky tomu občas i takový roztříštěný a lehce nepřehledný, hlavně v první půlce knihy.
Lukáš byl z odpuštěním kr***n. Nedokáže se rozhodnout, neumí si přiznat chybu a hlavně nedokáže žít a nést následky svých rozhodnutí. I proto jsem občas nad jeho chováním kroutila hlavou. Navíc se choval příšerně snad ke všem ostatním. O Královně nemám úplně jasno, ale jde o jednu z mála knížek, kde můj tip nevyšel.
Knížka mě pořádně chytila až na posledních cca 150ti stránkách, které jsem četla s vyvalenýma očima, nicméně bych ji doporučila všem, kteří mají rádi thrillery se špetkou erotiky. Lehce mi to připomínalo Erebus od Uršuly Poznanski, pokud se vám líbila, pak dejte šanci i Ukaž mi.

-knihomolka-
20.04.2022 5 z 5

Je půl čtvrté ráno a knihu jsem přečetla za večer! Nemohla jsem přestat, prostě bych neusnula, kdybych nezjistila, kdo je Královna! Je fakt, že jedna pasáž mi “prozradila”, kdo to je, ale celou dobu jsem si říkala, že to je přece nesmysl, že se pletu. No a nepletla, vůbec mi to ale nevadí. Je to tak zvrhlý, že jsem to nemohla odložit ani na chvíli. Tuhle knihu budu určitě doporučovat a jediný, co mi vadilo, bylo oslovování příjmením (kdo říká svojí holce přijmením?) a občas mě zmátlo přeskakování časů v kapitolách, ale v tomto případě to odpouštím, protože jsem z příběhu nadšená.

Tyn_a
16.04.2022 4 z 5

Fiiha, tak to byla opravdu jízda.

Kniha se od začátku až do konce četla sama. Kdyby to šlo slupnu ji celou za jediný den.
Příběh byl tak čtivý a úžasně napsaný, že opravdu smekám!

Veliké plus má, za mě, velmi atraktivní děj a obálka knihy, mínus závěr, který byl slabší. Čekala jsem větší boom, ale! byl i tak dost uspokojující.

Sečteno a podtrženo...přečetla jsem čtivou knihu jako už dloouho ne.
Díky za skvělý čtenářský zážitek, snad bude i nějaké příště :))

rimmon
09.04.2022 5 z 5

Velice čtivý a napínavý thriller s perfektní zápletkou.
Doporučuju každému kdo už je ,,přežraný" všech těch šílených sériových vrahů, mafiánů, strašných únosců a dalších creepy postaviček které se aktuálně vyskytují snad v každé moderní detektivce nebo thrilleru.
Tohle je napínavé, skvěle napsané, velice čtivé a hlavně ten konec a celá tma zápletka - prostě rozhodně stojí a přečtení.

P3_tis
04.04.2022 5 z 5

Hlavní hrdina Lukasz se nudí ve vztahu s přítelkyní Jagodou, a proto hledá zpestření v mobilní aplikaci Ukaž mi. V této aplikaci plní úkoly a sbírá body, aby se na konci měsíce mohl setkat s Královnou. Úkoly jsou však čím dál tím zvrhlejší a děsivější a Lukasz najednou neví, jak to celé ukončit. Místo setkání s Královnou přichází zvrat, který nikdo nečeká... zároveň se ze současnosti dostáváme do období před čtyřiadvaceti lety, kde to vlastně celé začalo...
Kniha je ohromně čtivá, nedokážete ji odložit, protože musíte zjistit, co bylo dál. Na konci do sebe vše zapadne a člověk pochopí jednotlivé kapitoly.
Odhalení Královny pro mě bylo šokující.

6591
24.03.2022 5 z 5

Kniha mě okouzlila, jako jediná za posledních pár měsíců. Zápletka byla schopná mě vtáhnout do děje a nepustit mě. Připady kdy si už myslíte, že víte jak to dopadne, vždy ve spravný okamžik rozdrtila nová informace, do konce jsem měla jen malé tušení jak to asi dopadne. Konec mě překvapil a poslední věta zasáhla jako konec Města Zrady... krásné až do konce
Doporučuji

2688
28.02.2022 5 z 5

Autor si od samého začátku se mnou zahrával když už jsem si myslela že mám záhadu vyřešenou tak mě jen posunul zase o dva kroky zpátky a já byla ztracená. Celou dobu jsem visela na každém slovu v knížce a nešlo se od ní odtrhnout. Celý příběh byl tak geniálně vymyšlený a propracovaný že se k ní k určitě vrátím a nebudu litovat čas strávený nad ní.

PS: Ten konec jako vážně? Takhle jsem si královnu nepředstavovala. ufff ,, Bože ‘’

tanecnica
09.02.2022 5 z 5

Wow, tak tohle byla jízda. Knížka nešla odložit, přitáhne a nepustí, dokud se nedozvíte, o co tady jde. Vůbec jsem nevěděla, co od pro mě zcela neznámého polského autora čekat, a musím uznat, že jsem si sedla na zadek. Fakt doporučuji k přečtení.

lenka02084
04.02.2022 5 z 5

Tak to byl tady mazec!! Jedna z NEJ knížek, co jsem doposud četla. Skvělý psychothriller s naprosto nečekaným koncem. Plný počet hvězdiček! Knížka se četla jedním dechem, stránky utíkaly, že jsem nestíhala otáčet. PECKA. Víc takových knih.

Gabusza
22.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla bomba!!!
Opravdu zvláštní příběh, prokombinovaný,trochu víc psycho, ale vlastně ve výsledku úplně logický.
Konec byl pro mě překvapením a vůbec jsem neměla podezření ani na okamžik.
Skvělé a napínavé čtení a doporučuju!!

Internet je takové největší zlo světa a může pohltit každého z nás…

LucySmile
05.01.2022 4 z 5

Čekala jsem všechno, jen ne toto. I když začátek nevypadal tak slibně, postupně se příběh rozjel a ke konci jsem se nemohla odtrhnout a jen jsem valila oči. Myslela jsem si, že jsem na záhadu přišla dřív Lukasz, ale konec mě opravdu překvapil. Rozhodně originální kniha. Jediné, co bych vytkla, styl psaní, který mi úplně nesedl.

vera4669
02.01.2022 3 z 5

Průměrná kniha.. Nic mě moc nepřekvapilo a Lukasz si nezasloužil vyváznout tak snadno... Každý máme volbu, jak se zachovat.
Neurazí, ale ani nenadchne

Nikol2110
28.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Naprosto napínavá kniha, kde člověk vůbec neví, kdo je královna a když už si myslí, ze vi, tak ho autor přesvědčí o opaku. Několikrát jsem musela listovat zpátky, abych si přečetla, co ten konkrétní člověk udělat.. jen škoda toho otevřeného konce. Knihu jsem přečetla za jeden večer, hltala jsem každé slovo.

vikumiku
05.12.2021 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Do poslední kapitoly jsem hltala každé slovo. Příběh mě moc bavil, autor vás nenechá chvilku v klidu. Strach, napětí, ale i chvilkové uvolnění a zděšení.. všechno v jednom. Mrzí mě jen konec knihy, působí na mě, jakoby autor už nevěděl, o čem psát. Ale jde jen o 10 stran… jinak je to fajn večerní čtení.

Hall3006
01.12.2021 4 z 5

Román o lidech, kteří propadli virtuální realitě sociálních sítích a o nebezpečí kdy přestanou rozlišovat realitu. Dobře se střídající minulost s přítomností nás dovedou na překvapivý závěr. Velmi povedený thriller na 4,5*. Doporučuji.

Ophelie
21.11.2021 4 z 5

Velmi dobrá kniha, které nechybí napětí, spád v ději i erotika. Zajímavá zápletka. Lukas mi sice nebyl zrovna sympatický, ale stejně jako jeho i mně zajímalo, kdo je Královna. Závěr byl pro mě překvapivý. Originální dílo svým námětem. Doporučuji.

jitka7326
19.11.2021 4 z 5

Masakr. Na knížku jsem narazila náhodou. Zajímavý námět. Strhující závěr . Co mi vadilo, tak používání příjmení pro osoby blízké.