Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 960 960

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

nevřelka
10.05.2021 4 z 5

Příjmení "Dragomanová" jen tak z hlavy nedostanu, i když její postava byla na můj vkus až příliš prvoplánová. Celkově knihu hodnotím kladně, ačkoliv mám od Miniera raději jiné knihy. Tuto jsem neměla problém odložit a číst po menších částech, až tak mě ten děj nevtáhl, na rozdíl třeba od Zkurvenýho příběhu. To nic nemění na tom, že se jedná o dobrou detektivku a Martina mám pořád ráda.

markinho962
09.05.2021 5 z 5

Výborný návrat ke kořenům, zajímavé prostředí, lepší než některé předešlé díly

aktak1203
06.05.2021 5 z 5

Minier přidává trochu na brutalitě vražd, to bych moc nemusela, ale jinak nezklamal. Dobrá detektivka se slušným počtem stran, přesně má volba.

Lubošovo
03.05.2021 3 z 5

Připadá mi, že tahle série ztratila svoje kouzlo. První tři knihy byly skvělé, ale pak se to nějak zvrtlo. Údolí dostalo tři hvězdičky s odřenýma ušima. Jako by se Minier snažil napodobovat Keplera a nutil se přitvrdit v násilných scénách a šokovat neuvěřitelným rozuzlením. Další díly už asi zkoušet nebudu.

MARTh
02.05.2021 5 z 5

Tak jsem s Martinem strávili cca 11 let jeho života, přelouskal šest jeho případů....až je mi tak nějak smutno, že není pokračování (zatím?).....

Bernard Minier prostě psát umí! Mistrně vykresluje jak postavy příběhu, tak i prostředí..... Údolí to jen potvrdilo. Příběh je tajuplný, zápletka perfektní a konec překvapující, současně ale svým způsobem odrážející realitu dnešní doby. To se týká nejen samotného vyvrcholení příběhu, ale i Minierova opakovaně zdůrazněného poukazu na problémy současné Francie, kde jsou často policisté (nemyslím ty, kteří se sami chovají protiprávně, myslím policisté obecně) považováni za jakýsi "odpad", jsou na spodním žebříčku společenské hierarchie, jejich rodiny jsou bezdůvodně uráženy, děti napadány......

V Údolí nám Bernard Minier servíruje dostatek napětí, tajemna a překvapivých zvratů...Martin se tentokrát na vyšetřování podílí "jen" neoficiálně, neboť je dočasně postaven mimo službu. Netřeba se ale bát, stejně je hlavní personou příběhu....tedy jsou jimi on a Irena, velitelka četníků, která se k mé radosti opět objevuje na scéně. Oba s pomocí dalších četníků pátrají po pachateli/pachatelích tajemných brutálních vražd v malém čtyřtisícovém městečku v údolí, které je odříznuto od okolního světa.... a nakonec jsou úspěšní.... no a Martin už snad konečně našel svoje štěstí, Lea se na první pohled jeví jako velmi sympatická dáma, které na Martinovi opravdu hodně záleží, no a Gustav si už k Martinovi cestu taky našel.....

Tak teď jen čekat, zda se objeví pokračování Martina Servaze? :-)

astra3
01.05.2021 5 z 5

Velmi čtivé. Trochu depresivní, kam ten svět spěje. Ale jak říká Martin, musíme žít a být šťastný.

kokosek
26.04.2021 4 z 5

No co k tomu napsat. Martin je zase suspendován a pomalu se smiřuje s tím, že u policie končí. Oporu sice má v půvabné lékařce a je s ní rád. Jenže pak se mu ozve matka jeho syna, žena kterou zž 8 let nikdo neviděl. No a pak se ta idyla pokazí. Tedy jestli to idyla byla.
No a tak Martin vyřeší další případ sŕiových vražd, vlastně tak nějak bokem jednoho hledání.
Ale víte co? Mě se to líbilo. I když ten vrah byl takový nějaký divný.
Jo a za vším hledej ženu. Vážně za vším. Úplně za vším.

Ester71
23.04.2021 5 z 5

Řekla bych, že tento díl me zatím bavil nejvíc. Čtení jsem si užila a těším se na další díla tohoto autora...

Zlajda95
23.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Už to pro mě prostě nemá to kouzlo, které měly první dvě knihy, přesto Servazovi zůstávám věrná a ve formě audioknih si určitě vyslechnu i další díly, pokud jemu zůstane věrný i Minier :D

Příběh Údolí se odehrává v pro mě poměrně zajímavém prostředí, opět se dostáváme do Pyrenejí, chvilku si dokonce pobudeme v klášteře. Co se týče detektivní zápletky, odhalení hlavní záporné postavy pro mě nebylo vůbec šokující, z čeho ovšem šel mráz po zádech byly její "nástroje". Velmi děsivé a dost možná ne zcela ne-reálné. Hnus.

Co mě zklamalo, je, že Martin je zkrátka neponaučitelný, nezodpovědný a moje původní sympatie k němu dále klesají. Ale co už, starého psa novým kouskům nenaučíš, že? Asi ani na tom papíře.

Terka1975
23.04.2021 5 z 5

Za mě nejpovedenější díl ze série, konec výborný a vše do sebe zapadlo.

Sofós
22.04.2021 5 z 5

Áách, to byl čtenářský zážitek. Od samého začátku jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Autor mě napínal jako strunu, děj se stupňoval, pachatele jsem sice nakonec odhalila, ale i tak toho bylo hodně, co mě naprosto dostalo. Ne nadarmo patří autor k mým nejoblíbenějším. Už se těším na další setkání s Martinem a doufám, že nebudu muset dlouho čekat :-)

Ajuszka
22.04.2021 5 z 5

Konečně jsem se dočkala další knihy s Martinem Servazem!

Tahle série patří mezi mé srdcovky, nemusím tudíž ani říkat, že Údolí stojí za přečtení.
Tentokrát major Servaz uvízne v údolí spolu s jejími obyvateli a samozřejmě zde dochází k vraždám. Zápletka mi došla poměrně rychle, ale to nemění nic na tom, že to prostě stalo opět za to.
Pokud jste knihu nečetli, tak zde přestaňte číst, neboť sem dám malý spoiler. Musím si postesknout nad tím, jak to dopadlo s Marianne. Věřila jsem ve šťastný konec a shledání. Nu což, třeba ještě někdy.. V další knize.. Prosím:D

edith79
21.04.2021 5 z 5

A pak, že mě už nic nemůže překvapit...Bernard Minier tedy rozhodně ano. Od začátku do konce nesmírně napínavé čtení. Při slovu Pyreneje mi od jisté doby naskakuje husí kůže. Postavy v knize skvěle vykresleny, neměla jsem v nich žádný zmatek, jak se to občas u thrillerů stává. Nemohla jsem se odtrhnout, strašně mě zajímalo jak to všechno dopadne. A dopadlo to naprosto neskutečně. Jako milovnice šokujících zvratů a konců já jsem prostě nadmíru spokojená.

Eidalon
17.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Šestý případ s Martinem Servazem a dalšími známými postavami z předchozích dílů, které lze časově seřadit do řady - Mráz, Kruh, Tma, Noc + Sestry (které jsou předobrazem předchozích čtyř knih). Údolí je naopak současnost dějově a časově navazující na poslední knihu.

Autor zde ve známých reáliích – horská vesnička kdesi v Pyrenejích, rozvíjí další temný příběh s přesahem do předchozích knih. Martin Servaz se zde ocitá neoficiálně, potkává se se starými známými a řeší příběh sériového vraha, který promyšleně a krutě zabíjí své oběti a sofistikovaně využívá situace a tlaku „mínění veřejnosti“ na obyvatele odříznuté vesnice, jejíž odříznutí není zcela tak náhodné.

Hledání motivu a pozadí všech vražd se nakonec ukáže ještě děsivější, než se může zdát. Manipulace s lidmi, jejich myšlením s pomocí nejmodernějších technologií a se znalostí zvrácených osobnostních charakterů aktérů Vám předkládá neuvěřitelný obraz, který by ještě před pár desítkami let nebyl vůbec možný.

Využitím psychologie mladistvých, kteří zabíjení berou jako úžasnou počítačovou hru, kde reálno splývá s virtuální realitou je samo osobě děsivé, mnohem horší je však fakt, že tohoto stavu dovede někdo velmi dobře využít pro prosazování svých cílů.

Tento motiv se v knihách neobjevuje poprvé (znalci jistě znají de la Motteho knihy Game, Buzz, Bubble), bohužel se zde určitá fantazie autorů již mísí se zcela tvrdou realitou se kterou se každodenně setkáváme kolem nás, a kam až to může dojít naznačuje i tato Minierova kniha. A komu je to málo – tak doporučuji nejnovější Minierovu knihu - Na okraji propasti, kterou právě čtu.

Určitě stojí za přečtení, dobrá je znalost i předchozích dílek, i když není nezbytně nutná. Jediné co by se dalo mírně vytknout je jistá nevyrovnanost v dynamice děje, kdy se okamžiky, kdy se řítíte z kopce, střídají s mírnými rovinkami, celkově je to ale pořád dost dobrý sešup.

sioux
12.04.2021 2 z 5

Nebavilo mě to. Začátek dobrý, ale pak se to někde ztratilo a začalo mě to nudit. S Minierem to mám tak na půl, půlka knih výborná, půlka slabá.

Katulinka69
12.04.2021 5 z 5

Srdcovka, já ho prostě miluju

Sidoroka
12.04.2021 5 z 5

Miluji Miniera, jako vždy nezklamal. čtivé, napínavé....

JustWomen
11.04.2021 5 z 5

Bylo to čtivé, poutavé, prostě samá pozitiva. Postavy propracované, kromě vyšetřování nechyběly vztahy a emoce. Závěr mě překvapil a trochu šokoval. Martin Servaz je sympaťák a těším se na něj v dalším díle.

Jakubadavid
10.04.2021 4 z 5

Na tento díl jsem se opravdu těšila. Neříkám, že by mě zklamal, ale je pravda, že předchozí díly se mi líbily více. Každopádně příběh se četl snadno, ale téma bylo ... světem vládne agresivita. Závěr mohl byt trochu více propracovaný, čekala jsme lepší nebo obsáhlejší vysvětlení. Tak třeba v příštím díle? Pokud nějaký bude.

AlenaF
08.04.2021 5 z 5

Napínavé, temné až depresivní, skvělé. Doporučuji.