Setkání stínů

Setkání stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324834/mid_setkani-stinu-3YR-324834.jpg 4 225 41

Svět je, zdá se, zachráněn, dobrodruh Kell, jeho poloviční bratr Rhy a zlodějka Delilah Bardová si lízají rány po drtivém střetu se zlem. V tomto ještě temnějším pokračování Temnější tváře magie se dostáváme ještě hlouběji do autorčina čtyřbarevného světa a poznáváme jeho svérázné obyvatele. Londýny se chystají na mezinárodní kouzelnické hry, hlavně ten červený, ale o slovo se nejspíš opět hlásí i Londýn černý: z každé skončené noci se rodí nové stíny a začínají tropit neplechu. Že by to byli dávní zemřelí, kteří by si také chtěli zasoutěžit o cenu pro největšího mága? To by musely dodržovat pravidla fair-play! Ale jejich zájmy se zdají být jiné a kouzlo, které, je řídí, je mnohanásobně zlovolnější, hrozí totiž zničit každý z barevných Londýnů, ve kterém to ještě trochu žije.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Gathering of Shadows , 2016

uziRM
20.04.2020 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Příběh byl sice trochu rozvláčnější, ale i tak do sebe všechny linky zapadly, již známé i nové postavy se zajímavě rozvinuly.

Damonka12
15.04.2020 5 z 5

Stejně úžasné jako první díl. Postavy miluji ještě více, jdu hned na závěrečný díl.

Hanamo
28.02.2020 2 z 5

Druhý díl je příliš zdlouhavý. Tak jak jsem byla nadšená z prvního, druhý byl zklamáním.

Nika431
03.10.2019 5 z 5

Druhý díl nezklamal, četl se mi líp, než první... líbí se mi oddělené pasáže hlavních hrdinů a následné spojení. Knihu určitě doporučuji a těším se na další díl

ulleguana
28.04.2019 5 z 5

Výborné pokračování

yuria7037
30.03.2019 4 z 5

K tomuhle se dá říct jenom jedno: já chci další díl!!
Co si jako myslí, že tam mrsknou tak otevřenej konec?!
Si prostě čtu a najednou otočim stránku a zjistim že tam už nic není!!! :(

Bookworm11
17.02.2019 5 z 5

ZAČÁTEK byl klidný a pohodový, což vůbec nevadilo, protože autorka má úžasnou schopnost zajímavě vyprávět.
Od POLOVINY knihy to začalo být velmi napínavé, že jsem nemohla přestat číst.
KONEC zůstal otevřený a já nutně potřebuju další díl!!! PROSÍM!!!

Gilnien
15.01.2019 4 z 5

Nejdřív jsem chtěla dát jen tři hvězdy, protože začátek byl rozvleklý a nezáživný. Nakonec se děj rozběhl a mě kniha začala bavit. Poslední stránky jsem zhltla. Těším se na pokračování a vyvrcholení děje.

Narissa
29.10.2018 3 z 5

Abyste rozuměli, mě se ta kniha líbila. A moc. Ale až na druhý pokus. Často mívám u Schwabové problém se do příběhu začíst. Ale to se prostě stává. Jenže si myslím, že by to nemělo být u druhého dílu. Ne po té, co jsem byla z prvního vážně neuvěřitelně nadšená. A tady jsem bohužel dokonce musela skončit. Prostě jsem knihu asi ve čtvrtině odložila. Na rok. Věděla jsem, že se k ní vrátím, protože mě příběh zajímá, ale nebyla jsem schopná se tím prokousat. A po roce… jsem navázala, kde jsem skončila. A během dvou kapitol jsem byla v nádherném příběhu, který letěl na plné obrátky a já ho slupla jako malinu. A co víc, ihned jsem si objednala třetí díl anglicky, protože kdo ví, jestli nám ho vůbec česky vydají a rozhodně nechci čekat.
Takže – tři hvězdy jsou za ten strašlivě pomalý a utahaný začátek, který mi vážně zkazil dojem. Pak už je Setkání stínů rozhodně na plných pět hvězdiček.
A mimochodem – snad ještě nikdy mi žádného záporáka nebylo tak líto…

mastermind
21.07.2018 5 z 5

Výborné. Netrpělivě budu očekávat pokračování.

Autumn379
28.06.2018

Budou vůbec vycházet další díly?

Alee
11.06.2018 5 z 5

Skvěle napsané. Trochu pomalejší rozjezd a nepříliš akční děj, což ale knize vůbec neubírá. Naopak, je tu díky tomu dost prostoru pro rozvoj hlavních i vedlejších postav a nutno podotknout, že ty vedlejší jsou neméně zajímavé. Chválím i překlad, ale všimla jsem si, že jsou tam občas nesrovnalosti (například, když se hlavní hrdinka vydává za muže, ale v jedné chvíli mluví sama za sebe jako za ženu, což bylo trochu matoucí).

jarynek
26.04.2018 4 z 5

Začátek byl hodně rozvláčný a trochu to sklouzávalo k nešvarům prvního dílu, kdy se hlavní hrdinka v pro ni neznámých světech a situacích pohybuje až příliš suverenně. Naštěstí autorka rozehrála několik dějových linií, zamíchala do toho pár nových postav a děj se zrychlil, přibylo akce . Rovněž tak charaktery a vzájemné vztahy hlavních postav prochází určitým vývojem, což je ku prospěchu příběhu. Vše spěje k finálnímu rozuzlení, na něž si však musíme počkat do dalšího dílu, kde doufám, že autorka vysvětlí i některé dosud nezodpovězené otazníky.

whiolet
16.04.2018 5 z 5

Rozjezd byl o něco pomalejší než u prvního dílu,ale stejně jsem knize propadla a hltala z ní každé slovo.
Jako natěšená puberťačka jsem celou dobu čekala kdy se Kell setká s Lilou a když se to stalo, bylo to ,prostě...aach (nebudu vás spoilerovat) :D
Moje fantasy dušička byla nadmíru spokojená,ale sakra nutně potřebuji další díl! A nejlépe co nejdřív.

Dani3
09.04.2018 5 z 5

Děj druhého dílu pomalu až líně plyne, ale to vůbec neznamená, že bych se nudila. Právě naopak, užívala jsem si každou stránku!
Autorka se v tomto díle spíše zaměřuje na postavy a detaily než na akci. Objevuje se zde nová postava kapitána Alucarda Emeryho, který skvěle doplňuje ústřední trojici z prvního dílu.

Setkání stínů rozhodně doporučuji a doufám, že na trojku nebudeme čekat moc dlouho.

kalinkacz
31.03.2018 5 z 5

V. E. Schwab je prostě královna fantasy! Ať už napíše cokoli, je to pecka... PO dočtení Temnější tváře magie jsem se tak strašně moc těšila na druhý díl... Na překlad jsme čekali snad celou věčnost, ale nakladatel si s tím pohrál a tohle je bez chybičky.. Prosím, ať třetí díl vyjde brzy, ale jelikož to bude ještě větší bichle než tohle.... Tak to potrvá... Tenhle svět pro mě bude pořád senzační!

Klarsik3
21.02.2018 4 z 5

Moc se mi líbí jak autorka pracuje s postavami, jak má dokonale promyšlené charaktery.. Je to úžasné čtení :-)

Veronicess
20.02.2018 5 z 5

Super kniha. Plná mágie a úžasných nezvyčajných postáv, do ktorých sa nedá nezamilovať. Bola ešte lepšia ako už tak dosť dobrý prvý diel.

Edlik
08.02.2018 4 z 5

Hodně jsem se na druhý díl těšil. Bohužel opět se ukazuje, že kniha má velmi pomalý rozjezd. Potom už je příběh čtivý a super, ale na to, že to není první kniha je začátek až moc pomalý. Navíc je tu pár YA klišé. Ale samozřejmě, že si finále přečtu. Navíc po tom konci!

S.monika
11.01.2018 5 z 5

Přiznám se, že podvádím! Celé to mám přečtené už v eng! A jsem nesmírně ráda, že tyto knihy vychází v češtině!
Tento příběh naprosto úplně miluji! Je to kvalitní fantasy se silným světem, pravidly a zákony! Některé fantasy světy prostě nesedí, nebo čtenáře neuspokojí, ale VESchwab tvoří perfektní světy!
Tento díl je akčnější, dobrodružnější, máme větší možnost poznat postavy.
Trošku mě ovlivňuje, že jsem četla trilogie prakticky celou!
Všem doporučuji! Myslím, že jedničce to trošku trvá než se začtete, ale dvojka úžasná a celou trojku si přejete, aby to neskončilo!