Trojice

Trojice
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210797/bmid_trojice-Utn-210797.jpg 3 183 183

Čtyři letecké katastrofy na čtyřech kontinentech během jednoho jediného dne. Svět je v šoku a na pokraji paniky. Vyšetřovatelé vylučují jednu příčinu za druhou – za pády letadel nestojí ani teroristické útoky, ani nepřízeň počasí. Jako zázrakem je přežily tři děti a jistý náboženský fanatik došel skálopevného přesvědčení, že ti tři – novináři je nazvali Trojice – zvěstují apokalypsu. A že bude třeba začít se připravovat na soudný den. Co když má pravdu? A byli opravdu jen tři? A může za jejich podivné chování skutečně jen šok z prožitého traumatu a neutichající zájem médií? „Trojice je přesvědčivý, suverénní román provokující k zamyšlení a zasluhující si co nejširší možné čtenářské publikum.“ – The Independent... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Three , 2014

haluz
29.04.2016 4 z 5

Byla by to supr knížka... nebýt toho sci-fi konce.
Zajímavý námět, dobře napsané, napínavé, chvílemi i děsivé.... ale ten konec :(

sirek
28.04.2016 1 z 5

Jedna hvězda za nápad. Zpracování bylo děsné, pomalu jsem to ani nedočetl.

lalaserka
26.04.2016 3 z 5

Knížká dobrá a čtivá, jen jsem se chvílemi ztrácela v postavách. Čekala jsem lepší závěr, né tak podivný jak byl.

edisek83
13.04.2016 3 z 5

Nápad byl skvělý, ale v postavách jsem měla chvílemi hrozný zmatek, nevěděla jsem kdo je kdo. Konec byl fakt podivný, mám z něj takové rozporuplné pocity, ale z Jess mám husí kůži ještě teď a Paulovi jsem musela fandit.

Evus
29.02.2016 4 z 5

Už dlouho jsem nezažila, že by se dala výborná kniha tak zabít a zničit závěrem. Nebudu posuzovat, zda kniha byla výborná objektivně, ale pro mě ano. Vcelku originální téma, netradiční způsob zpracování, zajímavý vhled do situace, která následuje po takové katastrofě z pohledu příbuzných, vyšetřovatelů, záchranářů i obětí. Ale těch posledních 10 stránek. Za co, sakra? Bývalo by bylo lepší, kdyby autorka knihu pojala opravdu jen jako záznam emocí, zážitků, vzpomínek a faktů po havárii a nepokoušela se o nějaké "šokující závěry". Ale na to by asi nešlo udělat tak dobré PR.

Mish-ka
05.02.2016 4 z 5

Jess jednoznačně nejlepší z Trojice! Děsivé každopádně, ale závěr zklamal... S každou části jsem čekala, kdy promluví Jess, Bobby nebo Hiro, úplně mi tam chyběla jejich část příběhu, ale i bez toho čtyři hvězdy!

kalache
07.10.2015 3 z 5

...trochu jsem se ztrácel...

MikeDV3
26.09.2015 2 z 5

Všude jsem četl jak je tato kniha hrozně strašidelná, ale mě se tak vůbec nejevila. Díky stylu psaní jsem se často ztrácel v ději a v postavách. Plusové body dávám za námět, ale jinak je podle mě zbytečné knihu číst. Víckrát už si ji nepřečtu.

Ronnie68
23.09.2015 4 z 5

Kniha mě ze začátku úplně nadchla, hned jsem do ní byla začtená. Ale od poloviny už ztratila ten svůj šmrnc a ke konci to bylo docela zmatené. Proto uděluji 4 hvězdičky - i za nápad.

RecycledCarrey
18.09.2015 2 z 5

Kniha měla zajímavý začátek, který mě docela zaujal. Později mě bavily jen některé kapitoly a jiné pro mě zase byly utrpením, které se mi vůbec nechtělo číst, jako např. pasáže o "náboženských fanaticích." Ale nějak jsem se tedy knihou prokousala až ke konci, o kterém musím říct - a opravdu to řeknu takhle - že byl trapný. Nějak nechápu, proč jsem tu knihu celou přečetla, kvůli konci, který v podstatě nic nevysvětlil a dal ještě více otázek. Těšila jsem se na ni, ale teď myslím, že čas jsem mohla strávit nad kteroukoliv mnohem lepší knihou.

Irika
27.08.2015 3 z 5

Začátek byl skvělý, chytlo mě to hned, ale pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a najede do nějakých normálních kolejí. To se nestalo a nejasný konec mě zklamal, do poslední stránky jsem čekala vysvětlení a ono nic! Za konec určitě dávám o hvězdu méně, jsem asi stejně nechápavá jako Elspeth,ale pořád nevím kdo je Trojice a proč spadla ta letadla!

Zuziiik
27.08.2015 2 z 5

Strašně jsem toužila si jí přečíst, tak jsem si ji nadělila pod stromeček..........zklamání bylo velké. Nedokázala jsem se nějak srovnat s chaotickým stylem knihy a chyběl mi tam závěr, který by za to stál, rozuzlení....cokoliv.............kniha je taková nijaká a jediné, co mne bavilo byla první kapitolka.....pak už to ztrácelo smysl.......

Shai
23.08.2015 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá knížka! Vážně jsem se nemohla odtrhnout!

Autorka mě strašně oslovila - styl byl originální, někdy tak trochu matoucí, ale to udělalo tu správnou atmosféru... Sice jsem trošku vedle z toho konce (zdá se mi takový neukončený - jako kdyby si autorka prostě řekla, že čtenář si má dotvořit všechny detaily sám...) ale jsem prostě nadšená.

Celá Trojice navíc působí strašně reálně. Dokážu si představit, že by takhle vážně svět reagoval na nějakou takovou nevysvětlitelnou katastrofu...

Chápu, že tahle kniha nemusí sednout každému - spíš se mi zdá, že sedne jenom strašně malé části čtenářů a jsem strašně ráda, že sedla zrovna mě... DOPORUČUJI!!!

Schullerka
08.08.2015 4 z 5

Tahle kniha mě dostala! Vážně jsem si nemyslela, že mě to tak chytne. Bylo to napínavé a i když to nemá jednoznačný konec, tak mi tahle kniha přijde super.

Za prvé to má úžasnou formu vyprávění, kniha v knize + ten úžasný závěr. Líbilo se mi, že je to svým způsobem dost reálné. Náboženský fanatismus, mimozemšťané nebo terorismus? Ze všech dětí jsem měla největší strach z Jess, u některých scén jsem měla husí kůži. Možná to je pro někoho přehnané, ale některé části knihy mě vážně děsily.

Takhle kniha dokonale ukazuje to, co s lidmi můžou udělat média a nepodložené teorie. Zblázní se celý svět... Doufám, že vydají i druhou knihu ze série, i když mám dojem, že knihy nenavazují, ale i tak si jí rozhodně přečtu, protože S. Lotz mě hodně oslovila.

kusma
07.08.2015 4 z 5

V průběhu čtení knihy mi tak nějak chybělo to správné napětí, okamžiky, kdy se nemohu od knihy odtrhnout. Přesto se mi ale líbila, zejména oceňuji nezvyklé pojetí,jako sérii výpovědí (ač občas jsem v tom měla zmatek). Navíc mám po dočtení takový pocit, že na ní jen tak nezapomenu.

Darf...
09.07.2015 3 z 5

No, vlastně ani nevím, co napsat. Kniha se mi na jednu stranu celkem líbila, hlavně způsob jakým byla napsaná, že si obraz postupně skládáme po jednotlivých střípcích. Ale na druhou stranu jsem ji asi úplně nepochopila (což se mi, věřte nebo ne, stává velmi zřídka :-D). Nebo možná i pochopila, ale tohle asi není úplně můj šálek kávy. Takže za sebe dávám tři hvězdičky, nebylo to pro mě ztrátou času, ale už se k ní asi nikdy nevrátím.

LynnWeiLi
31.05.2015 4 z 5

Tato kniha rozhodně působí velmi zajímavým způsobem... tím, že ani tak nenabízí určité vysvětlení, ponechává určitým způsobem otevřený konec (spíše většinu dějě) a čtenář si sám může domyslet zbytek, možná nepřináší čtenářskou uspokojenost, protože po přečtení je zde pořád otázka: proč? O čem to vlastně bylo a cože se to stalo? Nechává mě mírně znepokojenou a zmatenou... nicméně líbí se mi tento styl vypravování

Mozkovna
31.03.2015 3 z 5

Strašně jsem se na tu knížku těšila a tak moc jsem z ní byla zklamaná. Měla svoje plusy i mínusy, ale za těch pět set stran se vlastně vůbec nedozvíte, proč ta letadla spadla. Dvakrát jí asi číst nebudu :/ Nicméně styl psaní (tedy kniha v knize) je originální a bylo to zajimavé.

Kočičáci
09.03.2015 3 z 5

Forma byla opravdu originální, ale obsah mě bohužel zasáhl jen velmi vlažně. Naštěstí se to celkem lehce četlo, ale i tak těch čtyři sta stran bylo až až.... Moje očekávání zůstalo nenaplněno, hodnotím jako slabší průměr.

mapet85
17.02.2015 3 z 5

Štyri letecké havárie počas jedného dňa, ktoré prežijú tri deti. Náhoda ? Práca mimozemských civilizácií ? Kniha písaná zaujímavým štýlom (články z novín, interview cez Skype, výpisy z mailovej komunikácie a chatu), ako keby kniha v knihe, čo umocňuje pocit autentickosti, pri čítaní máte pocit, že sa opisované udalosti skutočne stali. Ďalším plusom je, že kniha sa vďaka tomu číta veľmi ľahko.

Kniha opisuje ošiaľ novinárov, fanatizmus kazateľov, život tzv. Trojice bezprostredne po nehodách a prípravu na blížiacu sa apokalypsu, lebo znamenia sú zreteľné.

Napriek zaujímavému štýlu a originálnemu nápadu dávam po zvážení a komplexným zamyslením sa nad knihou 3 hviezdičky.