Medvěd a Slavík

Medvěd a Slavík https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379443/bmid_medved-a-slavik-3Cm-379443.jpg 4 668 668

Trilogie zimní noci série

Ve vesnici na okraji divočiny severního Ruska po většinu měsíců v roce panuje zimní, zasněžené počasí a neustále vane chladný, až mrazivý vítr. Stará chůva zde vypráví shromážděným dětem legendy a pohádky o čarodějnictví, folklóru a Zimním králi. Zdejší církevní autority sice opovrhují kouzly protkanými příběhy ze starých dob ale z myslí lidí je nikdy nevymažou. Ale pro mladou a divokou Vasju tato vyprávění nejsou vymyšlená. Vidí totiž duchy, kteří střeží její domov, stejně jako rostoucí síly černé magie, které se skrývají v okolních lesích. Atmosférický a okouzlující román, v němž není nouze o dobrodružství, připomene mnohým čtenářům ta nejlepší díla Neila Gaimana.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Bear and the Nightingale , 2017

RájKnihoHolky
25.01.2019 5 z 5

Nový rok jsem nemohla začít lepší knihou. Hlavní hrdinku Vasju si prostě zamilujete. Líbí se mi, že není líčena jako taková ta dokonalá hrdinka. Doba starého Ruska mi přijde zajímavě zpracována, je pěkně propojena se starými příběhy a postavu Mrazíka zde poznáme z trochu jiného úhlu, než na jaký jsme zvyklí. Náboženský podtext, který kniha tak trochu má, podle mě krásně do příběhu zapadá a obohacuje ho. Zkrátka a dobře Mrazík a Slavík je krásné pohádkové fantasy s nádhernou obálkou, které vám mohu jen a jen doporučit. Už se moc těším na další knihy z této série.

menalinda
22.01.2019 5 z 5

Musíte číst a číst,příběh nechce čtenáři dovolit knížku ani na chviličku odložit.Příběh Vasji,která viděla ty co nikdo nevidí,s pomoci druhých věděla to,co druzí netuší.Sníh,zima,strach,smutek,naděje.Arden patří do 1.řady mé dospělácké knihovny a netrpělivě očekávám pokračování.

Megurine
22.01.2019 5 z 5

Tak tohle dílo jsem si ihned zamilovala. Kniha má někde trochu hluchá místa, ale hlavní hrdinku si snad nejde nezamilovat, místo příběhu je kouzelné, celkově mě ruské prostředí velice příjemně překvapilo. Je to pohádka a zároveň vážný příběh odvahy, rodiny a kouzel. Už od začátku mi to nepřišlo jako dílo pro vyloženě malé čtenáře, i když se kniha označuje jako pohádka. Moc se těším až se vrhnu na další díl, protože tato kniha za to opravdu stojí.

Lkova
22.01.2019 5 z 5

Pokud si tuhle knihu necháte do postele, že si přečtete pár kapitol před spaním, tak si můžete být jistí, že spát jen tak nepůjdete. Já prožila noc v chladném Rusku, v lesích, ve stájích, s mojí snad nejoblíbenější ženskou postavou Vasjou - tu její neohroženost a dobrodružnost si zamilujete. Nejen, že je to kouzelný příběh plný napětí, ta kniha se taky výborně čte. Byla to neskutečná krása!

"Říkají mi, jak mám žít, říkají mi, jak musím zemřít. Musím být služkou muže a klisnou pro jeho potěšení, nebo se musím schovat za tlustými zdmi a odevzdat své tělo chladnému tichému bohu. Klidně bych šla rovnou do čelistí pekelných, kdyby to byla cesta, kterou jsem si sama vybrala. Radši zítra zemřu v lese z vlastní vůle, než abych žila stovky let tak, jak mi přikážou."

Andy0892
17.01.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásněších knih, které jsem četla. Těšila jsem se na každou ranní cestu vlakem, kdy jsem unikla do úžasného světa odvážné Vasji. Po dlouhé době mě kniha opravdu upřímně nadchla. Takže za mě i deset hvězdiček, kdyby to bylo možné.

Kiisaki
29.12.2018 5 z 5

Pro mě osobně je Medvěd a slavík jednou z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četla. Je to opravdu fantastická kombinace ruské historie, slovanské mytologie a dobrodružné pohádky, která je napsaná strhujícím způsobem, který vás bez problému vtáhne do děje. Opravdu nevím, co bych mohla knize vytknout. Silné postavy, zajímavá a feministicky laděná hrdinka, zajímavé prostředí, povědomé bytosti nám blízkého folklóru, nápaditost, napětí - v knize je zkrátka vše, co si můžete přát. Četla jsem ji v angličtině a ihned jsem se vrhla i na druhý díl - a každý fanoušek určitě ocení, že jej ve druhé knize čeká ještě lepší zážitek.

karinga
18.12.2018 5 z 5

Naprosto skvostné čtení do zimy. Jedna z knih, kterou jsem snad ani nechtěla dočíst, protože se mi tolik líbila. Je dokonale vyvážená - silný příběh, který vás okouzlí, napne a i dospěláka vyděsí. To není čtení pro malé děti, ačkoli vychází z ruské legendy.

krži
23.11.2018 5 z 5

Geniální fantasy-pohádkovské vyprávění o jedné mladé ,,bojovnici" (kterou jsem si ihned zamiloval), která s pomocí ,,ruských pohádkových" postav bojuje proti zlu. Ano, je to občas trochu složitější na čtení, nedokážu si úplně představit, jak knížku čte nějaké malé dítě. Má to ale hlavu a patu, nechybí tomu ani napětí a strach. Celý pohádkový svět, který autorka vymyslela, má navíc obrovský potenciál na pokračování, proto jsem moc rád, že v originále se jedná o trilogii, proto se již teď nemohu dočkat překladu dalších dílů...