Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh

Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176917/bmid_total-recall-muj-neuveritelny-zivot-qrp-176917.jpg 4 448 116

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

Total Recall: My Unbelievably True Life Story , 2012

Dudek
17.09.2014 4 z 5

Ačkoliv Arnold ve své autobiografii klouže spíše po povrchu, než že by odhaloval více (neznámých) ze svého nitra, daří se mu poměrně komplexně pojmout všechny oblasti, ve kterých působil. Krátce tak dává možnost nahlédnout do vlastního dětství, do pozadí svých kulturistických úspěchů, vysněné cesty do spojených států, ale odhaluje i zajímavé scénky z filmové a politické kariéry. Ve spolupráci se svým spoluautorem se mu daří navázat příjemnou formu monologu, kdy kniha není jen plytkým proběhnutím dosavadním Schwarzeneggerovým životem, ale působí jako kamarádské převyprávění (zejména) vlastních úspěchů. Právě čtivost je její největší devizou a ani nevadí, že na každé druhé stránce se Schwarzenegger plácá po zádech. Od jeho osobnosti lze něco takového očekávat, navíc si to může si dovolit. Co však zamrzí, a při čem občas zamrazí, jsou faktografické (Paul Verhoeven představen jako dánský režisér) a pravopisné (například několikrát zopakované slovo lobbysta) chyby, které bohužel kazí plynulost čtení.

jacob_f
20.07.2014 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a také motivující. Příběh, který čtenáře provede kulturistikou, herectvím a politikou je pěkným příkladem toho, že když člověk půjde za svým cílem a vytrvá, dostaví se úspěch. Určitě doporučuji k přečtení a nejenom jednou...

Saphira
26.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, krásně napsaný, četla se sama, herce mám moc ráda, za mě prostě 5 hvězdiček :)

vorenus
23.06.2014 5 z 5

Skvělá záležitost i pro ty, kdo tohohle pána z Rakouska nemusejí.Čte se to úplně samo!Opravdu se dá jen smeknout a obdivovat, kam až to A.S. dotáhl.

ksander33
20.05.2014 5 z 5

Čekala jsem víc "špeků" ze zákulisí, ale překvapení z Arniho úspěchů je stejně převálcovalo. Doporučuji i těm, kteří Arnolda moc nemusí. Po přečtení totiž budou chtít vidět všechny jeho filmy, kterým se dříve vyhýbali.

Saphira
15.05.2014 5 z 5

Skvělá kniha, moc dobře napsaná, čte se sama. Opravdu zajímavý příběh, moc se mi líbí jak popisuje s kým se setkal a koho poznal, přijde mi, že se prostě prosadil ve správnou chvíli. Arnieho mám ráda už od mala, moc sympatický a zajímavý člověk, a kniha- super :)

kotasbk
27.04.2014 5 z 5

Nejvíce mě zaujala část o posilování, vlastně byl to jediný důvod, proč jsem si to chtěl koupit. Najít nějakou motivaci, ale těžko bych hledal motivaci v tom, že budu brát steroidy...

AlesXXX
04.04.2014 5 z 5

"Neuvěřitelný životní příběh" Lépe se "děj" knihy asi popsat nedá. Na co Arnold sáhl to mu vycházelo. Stal se legendou ve sportu, legendou ve filmu a zastával jeden z nejvyšších a nejprestižnějších úřadů v USA. Nedokážu si vybavit, komu se něco takového podařilo.
Je to jedna z nejlépe napsaných biografií, co jsem kdy četl. A velice zajímavý životní příběh. Je opravdu až neuvěřitelné s jakou "lehkostí a samozřejmostí" se z chudého rakouského kluka stala světová legenda.
Knihu mohu doporučit i lidem, kteří Arnolda nijak zvlášť neprožívají. Já sám jsem neviděl jediný film s ním. Nemám rád krváky. :-) Dnešní kulturistika mne taky nezajímá, protože ti chlápci jsou zrůdy. Přesto knihu nemůžu odložit - je zajímavá, čtivá a inspirativní.

P.S. Arnold není samozřejmě dokonalý. Platí to co je napsáno už v Bibli: "Kdo z vás nehřešil, hoďte kamenem".

Lefty86
07.03.2014 5 z 5

Výborná knížka kde Arnie popisuje svůj neskutečný život. Je neuvěřitelné co všechno v životě dokázal a jak si šel za svým snem. Vytičil si cíl a nedal pokoj dokud ho nedosáhl. Arnold je můj idol už od dětství a hned jak vyšla v CZ verze okamžitě jsem si ji koupil. 100%

ondrej.b
10.02.2014 4 z 5

Ano, velmi zajimava biografie meho oblibeneho akcniho hrdiny, ke konci uz ale trochu nezazivna, kdyz Arny vypravi o svem "guvernatorstvi". To, jak rozebira ruzne politicke kroky, nazory atd. me uz tak nebralo a preskakoval jsem to, ale celkove to je ucelene dilo a stoji za to precist. Doporucuji ctyrmi hvezdami.

Lubakus
07.02.2014 4 z 5

Ač obsah mnohonásobně ubíjí formu, což spěje k určité rozháranosti tohoto příběhu, je to neuvěřitelné čtení. Celková etapa kol obou terminátorů (T2 je pro mne jeden z nejlepších a nejdůležitějších filmů všech dob) a politické kariéry jsou přímo božské...

Koza3
05.02.2014 5 z 5

Tak tohle byla jedna z prvních životopisných knih, které jsem kdy četl a určitě jsem nešlápl vedle. Arnie popisuje velice vtipně a srozumitelně své životní kroky a rozhodnutí. Člověk ho konečně vidí i jinak než jako mašinu v Terminátorovi nebo hromadu svalů v Barbarovi Conanovi. Arnie je neuvěřitelně vnímavý člověk s obrovskou vůlí a chutí poznávat nové věci, což ho taky dostalo tam kde je. V knize se nebojí poukázat na prasárny, které v životě provedl, ale jak sám říká, ničeho nelituje a kdyby se mohl vrátit v čase, udělal by je znovu. Poslední kapitola je takové shrnutí, obsahující Arnieho deset pravidel, která vřele doporučuji. Trošku mi připomínají 4 dohody :-)

KadelKM
31.01.2014 5 z 5

Švarcík je extra třída !!!

zahadum
24.01.2014 1 z 5

Arnold bol kedysi keď som bol zanieteným mladým chalanom v posilovni môj veľký motivačný vzor. Je nesporné,že dokázal obrovské veci a má neuveriteľne pevnú ( priam železnú ) vôľu. Na druhej strane je to ale veľmi egoisticky založený človek ktorý sám seba považuje za nadčloveka...niet snáď jedinej strany v tejto knihe kedy by sa Arnold nerozplýval nad sebou a svojím úspechom... primitívne chvastavým spôsobom sa prehlasuje za pána vesmíru. Kedysi vyšla jedna kniha o Arnoldovi v ktorej ho autorka ukázala v inom svetle v akom sa sám preferuje vo svojom životopise. Udivilo ma,že vtedy autorku zažaloval za lži ktoré o ňom údajne v knihe šírila. Vo svojej knihe ale priznáva kopec chýb a prehreškov ktoré vtedy hlásal za klamstvá...tak kto je potom tento človek ? manipulátor ktorý o svojom obraze nakladá presne podľa toho ako sa to hodí do jeho veľkolepého amerického sna.

pre objektivitu odporúčam prečítať aj knihu o Arnoldovi ktorú si nepísal on sám :

tulakJack
15.01.2014 5 z 5

jedna z nej knih co jsem četl

wally
05.01.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a jako Arnoldův fanoušek vyrůstající v pubertě na jeho filmech jsem moc rád, že vznikla. Samozřejmě nejlepší pro mne byly kapitoly týkající se natáčení filmů, zákulisí, atmosféra, tradiční příhody z natáčení a kolikrát i věci, které samotnému natáčení předcházely...ale neméně zajímavá byla i část týkající se kulturistiky (cvičení, soutěže jako Mr. Olympia apod), podnikání (přijel bez peněz a vydělal hlavně v nemovitostech velký majetek) a samozřejmě politikaření (jako guvernér Kalifornie)... Je až neuvěřitelné s kolika významnými lidmi se tento svalnatý přistěhovalec z malé rakouské vesničky setkal, jak dokázal prorazit tak, že se z něj stala světová celebrita a to nejen v Hollywoodu, ale i v politice.... Arnolde, RESPECT!