Losí hovno

Losí hovno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268279/bmid_losi-hovno-268279.jpg 4 208 70

Torsten Brettschneider série

Co se asi stane, když se zajištěný muž středního věku žijící ve Frankfurtu dozví, že po své pratetě zdědil statek ve Švédsku? V práci ho to vlastně už moc nebaví, jeho partnerský vztah se ocitá na bodu mrazu. Možná by mohl statek prodat, vzít si na rok dovolenou a procestovat s Tanjou exotické země. Ano, to by jim jistě prospělo. Nebo by mohl trávit každé prázdniny ve Švédsku... Ale také by mohl dát výpověď a splnit si svůj sen napsat knihu. Stát se spisovatelem. Spisovatelem v holinách na švédském statku. Na samotě, u jezera, obklopen hlubokými lesy. Proč jenom Torstenův otec o Gödseltorpu říká, že je to zatuchlá díra plná vypatlanejch debilů? Je to tak, ve Švédsku nežijí jen vcelku přívětiví století staříci, ale i Ragnar Hedlund a jeho šišlavý syn Ole-Einar, člen motorkářského gangu, muž ve flekaté kombinéze, který připomíná sériového vraha u benzinky z hororu Stephena Kinga, a mnoho dalších figurek, jež Torstenovi zpestří jeho vizi idylického života spisovatele.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Elchscheiße , 2014

Peťulka3
07.04.2019 5 z 5

Velmi vtipná kniha. Povedený příběh.

alena4154
21.03.2019 3 z 5

Taková odlehčující četba. Nic náročného.

harena
15.09.2018 5 z 5

"Titul je sice nezvyklý, nicméně markantní a nepřehlédnutelný".

Skvělá humorná knížka. Jestliže čtu knihu, u které se celou dobu usmívám a po jejím přečtení mám radost, dobrou náladu a chuť do života, pak si u mě knížka zaslouží jistě pět hvězdiček. Miluju autorův smysl pro humor, skvělé hlášky, je to příjemné oddechové čtení plné překvapení. Děkuji naší milé paní knihovnici za doporučení a jdu číst hned druhý díl. Severské thrillery si nechám na jindy. :)))))

niki-chan
05.09.2018 3 z 5

Celkem dobrá a vtipná kniha o budoucím autorovi bestsellerů z Německa, který vidí svůj idylický život v malé zapadlé vesničce ve Švédsku. Nejlepší byl závěr knihy, už jen ta představa bitvy :D

ela1972
24.06.2018 5 z 5

Na dovolenou super čtivo

LordSnape
28.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem dostal tip kdesi na internetu a v rámci pobavení dobrý. Pokud si chce někdo zkrátka přečíst, že mohou existovat i větší životní tragédi, než je on sám, tak určitě je hodná doporučení. Zasmál jsem se víceméně asi 3x, přeci jen je příběh spíše tragikomický, ale poslední kapitoly, kdy se na scéně v plné zbroji objeví i starý transportér wehrmachtu mě vážně dostal.

aji
24.05.2018 3 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Zasmála jsem se a ukončení bylo docela nečekané. Nestačila jsem se divit. Určitě doporučuji.

kethy
01.05.2018 4 z 5

Ke knize jsem přišla úplnou náhodou. Scháněla jsem Hovno hoří a vyjelo mi tohle. Tak proč ne, říkám si. Snad to bude sranda. A je. Mockrát jsem se nasmála a celý ten příběh mě bavil. A pak jsem zjistila, že existují ještě dva příběhy. Tak hurá na ně.

katinthebox
20.04.2018 5 z 5

Odychovka na dovcu. Dej prijemne plynie, aj ked chvila mi som si vravela, ze hlavny hrdina musi byt totalne pasivny clovek ktoreho by som teda nechcela v zivote stretnut. Je uplna odovzdanost osudu ma chvilami az iritovala.

pavelvanura
07.04.2018 4 z 5

Je to sice totální ujeté kravina, ale na dva podvečer ideální odreagování :)

Ali_xy
16.03.2018 4 z 5

Čekala jsem asi víc, první polovina knihy mi moc nezaujala, ale řekla jsem si, že ji dočtu. Nakonec jsem nelitovala, konec byl ultra-super střelený a párkrát jsem se musela uchechtnout. Ještě zvážím, zda se pustím do pokračování.

ujunka
28.02.2018 2 z 5

Za mě taky teda Ne-e ... Připadá mi, že autor chtěl být vtipný za každou cenu - až se mu to nepovedlo. Poprvé jsem se zasmála ke konci knihy, někdy kolem toho houbičkového nápoje ... Jinak nuda, křeč a kýč ...

katerina5544
15.02.2018 5 z 5

Vyborna!!!! Ja se tak bavila. Nejlepsi oddychova knizka. Miluju autoruv smysl pro humor!!! Cte se samo, lehce a je to sranda :-D to budu cist jeste hodnekrat.

petrels
18.10.2017 4 z 5

Skvělé oddychové čtení. Dostal jsem ji od dcérečky k narozeninám a udělala mi tím obrovskou radost. Už jsem byl přesycen těch sériových brutálních vražd typu Chris Carter. Sice trošku kýčovitý konec (jako vystřižený z amerických filmů), ale jinak vřele doporučuji.

HonzaT
08.10.2017 3 z 5

Ale jo, bavila. Hlavně Rainer a táta. Dokonce jsem použil při konverzaci některé Rainarovi hlášky. Je to příjemná změna po všech těch thrillerech přečíst něco humorného, i kolegové v práci se divili čemu že to se furt hihňám...

soukroma
26.09.2017 3 z 5

Úsměvné, často, někdy příjemně, jindy ulítle.
Bláznivé, čím dál tím víc.

Nuny
24.09.2017 2 z 5

Co dodat. Kniha nemá žádný děj. Je to hrozná nuda a asi jsem suchar, ale fakt mě to vtipný nepřipadalo. Že je to přitažený za vlasy a nereálný to jo, ale komický, to ne. Bohužel.

IvanaB
31.08.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že se budu smát nahlas. Za mě super, nejlepší z Bobků a Lejn :-)

Dardos
12.07.2017 4 z 5

Skvela oddychovka, nic narocneho na cteni a premysleni. Zaroven jsem se ale vazne pobavila a knihu rada doporucim dal :). Takove idealni prazdninove cteni k vode...

hlavinka
30.05.2017 4 z 5

Fakt vtipny :-)

humor německá literatura dědictví spisovatelé Švédsko statek motorkářský gang

Lars Simon
německá, 1968