N či M?

N či M? https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215940/mid_n-ci-m-215940.jpg 4 329 329

Tommy & Pentlička série

V Evropě zuří druhá světová válka, každý britský občan se ve jménu lásky k vlasti snaží zapojit do boje proti fašismu. Hrozba však nepřichází jen zvenčí, největšími nepřáteli se ukazují být zrádci z vlastních řad. Jak je však odhalit?

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha ?

N or M? , 1941

Astral
13.02.2020 3 z 5

Trochu jiná Agatha, než na kterou jsem zvyklá, ale i tak jsem knížku přečetla jedním dechem.

yonda
07.02.2020 3 z 5

A.CH. mám načtenou celou.Tady jsem si v rámci výzvy dala opáčko. Schválně jsem vybrala méně výraznou knihu. Je pravda, že na ,,Černoušky" , ,,Orient expres" či ,,Smrt na Nilu" to nemá, ale i tak je to pořád kvalita.

Manifest blech
19.03.2019 2 z 5

Lehce čitelná Agatha z období poválečného. Konec mne dojal.

LibraryGirl
20.02.2019 3 z 5

Toto vyprávění s T&P mě moc nebavilo. Samé chození kolem horké kaše a velmi překotný konec, kde se vše vysvětlilo. Předchozí díly se mi líbily víc.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Tommy a Pentlička, která mi občas leze na nervy. Ale jinak super kniha. Docela jsem byla spokojená i s filmovým zpracováním.

kika 13
23.10.2018 1 z 5

Zrovna ten to díl mě moc nebavilo.

Květinka008
20.10.2018 5 z 5

Letošní Výzva mě přivedla k žánru, který běžně nečtu - detektivky. A olá, nemůžu s tím přestat :-) N či M mě trochu odrazovalo tématem 2. sv. v., ale není třeba se obávat, rámec války je jen okrajový, ústředním tématem je špionáž. Tato kniha od Agáty je pro mě zatím top - svižná, zábavná, milé postavy, zajímavé a reálné prostředí, vynikající zápletka. Moc mě bavili i dva detektivové. Půl hvězdy bych ubrala za překotný a spletitý konec. Ale vracím ji za "ach, Betty"... (kdo četl, pochopí, neznalým nechci prozrazovat :-) )

Silmarien
06.08.2018 4 z 5

Bolo to krátke a rýchle. Ale zároveň to bolo čarovné a dýchla na mňa tá atmosféra... kombinácia neistoty, strachu, nedôvery a podozrení, ale aj chuti ďalej žiť na počiatku druhej svetovej vojny.
Milá jednohubka z pera Agathy, kde možno absentujú známe postavy Hercula Poirota či Jane Marplovej, ale manželia Beresfordovci sa v tomto príbehu rozhodne nestratili (a ak, tak len trošku :-)).

dagmar5477
13.07.2018 5 z 5

Že špionážní detektivky nemusím, ale tahle se mi líbila.

konicekbily
01.07.2018 3 z 5

Špionáž, politika a intriky naší slavné autorce moc nejdou - aspoň podle mne. Může to být i moje vina, že od Agathy očekávám nějaký špičkový výkon. Myslím, že toto je pouze průměr.

slaska77
25.04.2018 4 z 5

Příjemně se poslouchalo. Ano, chtěla bych vždy jen číst, ale člověk musí také někdy fyzicky pracovat a spojení monotónní práce s napínavou knihou prostě nemá chybu. Tom a Pentlička, vtipné, přiměřeně zamotané a jako rozhlasová hra výborně v češtině zpracované. O pachateli jsem jako mamka dvou dětí měla celkem rychle jasno (pouze pro tentokrát), užívala jsem si celkové prostředí zapadlého přímořského městečka a vzpomínala na mé nedávné čtení životopisu paní Agáthy, všechno je tím o dost blíž. Na audiopočin výtečné. (PS. Do čtenářské výzvy si nepřidávám, i když by se mi hodila-))

kvnhvta
21.04.2018 3 z 5

Lehce zmeteny som z toho bol, možná dám ještě jednou.

Jessica007
01.02.2018 4 z 5

Pěkná špionážní detektivka od Agathy Christie, která se odehrává za 2. světové války. Není to typická detektivka od Agathy se slečnou Marplovou nebo H. Poirotem, ale také se mi líbila - a zase Tommy a Pentlička - taky dobří.

Ajinka126
25.01.2018 3 z 5

Musím říct, že Agathu mám silně spojenou s dokonalou zápletkou a nečekaným rozuzlením. Musím říct, že mě mile překvapil fakt, že do své detektivky zahrnula i morální aspekt, sociální sítění a filosofické otázky. To mě nadchlo. Bohužel jsem čtenář jiné doby a generace a od knihy, jazyka a syntaxu něco jiného.

jaroiva
26.12.2017 5 z 5

od Agathy mám nejraději knížky s Tommym a Pentličkou. Asi proto, že jich je tak málo...

Peleus
16.07.2017 2 z 5

Zapomnění hodná zkušenost.

Autorka umí vlezlou slečnu Marplovou a vraždy na maloměstě.
Umí lehce pedantského Hercula Poirota s jeho cestami po Anglii, i zahraničí.
Jak se to má s Parkerem Paynem či Harleyem Quinem, zatím nevím, nečetl jsem.
Co však vím jistě, špionážní zápletky s účastí Tommyho a Prudence slavná autorka neumí.

Hanjimka
17.04.2017 5 z 5

Pentlička a Tommy, krásný detektivní příběh. Prostě Agatha - královna detektivek.

Jane007
16.04.2017 5 z 5

Tommy a Pentlička nejsou nejlepšími detektivy všech dob, ale jsou roztomilí. Hlavně jsem zjistila, že fandím Pentličce. Je skvělá a všechny chlapy hravě strčí do kapsy:-). Nakonec si o nich určitě ještě něco přečtu.

Kubíííína
19.03.2017 4 z 5

Ze začátku sice nic moc, ale na konci se to slušně rozjelo, takže dávám 80 %.

kristyy
18.12.2016 1 z 5

Kniha mě zklamala, od půlky mi bylo jasné, jak to všechno je... Celou dobu jsem při čtení v duchu nadávala hlavním hrdinům za jejich hloupost. Tommy a Pentlička nebude můj šálek kávy.