To na tobě doschne

To na tobě doschne https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5709/bmid_to-na-tobe-doschne-Ia2-5709.jpg 4 416 416

Knížka o nekonečných trampotách Krausovy rodiny. Pobaví v dnešní nelehké době právě proto, že i ve „vlhkém prádle s prázdnou kapsou“ může být velká legrace. Osoby a události, líčené v této knize, nejsou zcela smyšlené, a připomínají-li někomu osoby a události, které znal, nejde o podobnost čistě náhodnou. Autor měl to štěstí, že v takové rodině žil, a mohl tedy psát přímo "ze života". To že dnes nosí prádlo suché, je autorovi sice příjemné, ale zároveň trochu líto. Autor přiznává, že až na těchto dvaadvacet povídek nemá, co by dodal.... celý text

Pavlína79
11.11.2020 4 z 5

nevim, jestli je to rodinou nebo vypravěčem, ale je to zábavné

evvva
09.11.2020 5 z 5

Takový styl humoru mám ráda. Tohle mě baví. A v dnešní šílené době potřebujeme pobavit víc, něž kdy jindy.

Anannas
20.10.2020 5 z 5

Tahleta kniha mě neskutečně pobavila. Humor mi připadal podobný s tím, který používá i Jerome Klapka Jerome, a hrozně mi vyhovoval. Úplně si dokážu představit malého Jana Krause, jak uteče k jezeru hrát si s kamenama nebo se zamkne na záchodě :-)

knihojed
17.10.2020 3 z 5

Krausův vtipný vypravěčský styl mě vždycky dokáže pobavit. Na jeho knihy musím mít tu správnou náladu - čili chuť na nějakou tu pěknou oddechovku.

DanaKa81
02.10.2020 5 z 5

Fajn kniha pro pobavení o trampotách Krausovy rodiny a napsaná s humorem jemu vlastním. Metodu to na tobě doschne dobře znám, takže za mě určitě ano!

venda99
26.09.2020 3 z 5

Za mě je to tak 50:50
Někde jsem se smál a jinde mi to přišlo nudné.

meluzena
19.09.2020 2 z 5

Název knihy lákavý. Úvod a první příběh skvělé, smála jsem se nahlas. Ale tím to bohužel haslo. Jednotlivé situace bezpochyby patří do Krausovic rodinné pokladnice a určitě by jim slušelo filmové zpracování a là Homolkovi, Díky za každé nové ráno nebo Slavnosti sněženek. Jenže v této knižní podobě mě nebavily. Humor často působil nuceně, pointy byly špatně načasovány a celé to působilo jako vyprávění na rodinné oslavě (kde se na literární kvalitu nehledí) a které je kostrbatě okomentováno, aby bylo srozumitelné nejen zasvěceným. Škoda.

pagac17
30.08.2020

Zajímavě napsané rozmluvy, podání vtipné a komické, pobavil jsem se, doporučuj

Pelerine
24.07.2020 5 z 5

Krause miluju bezvýhradně. Miluju jeho jemný humor, který kontrastuje s hrubostí doby v pozadí a ukazuje i na náladu a povahu lidí...

evelýny
07.07.2020 4 z 5

Konečně po dlouhé době kniha, která mě dokázala rozesmát nahlas.
Audiokniha: bratři Ivan a Jan Krausovi mi zde namíchali koktejl plný svěžího vtipného humoru, podaného s jistým nadhledem, okořeněného jemnou ironií.
S otevřeností a možná i s trochou nadsázky mě nechali nahlédnout do jejich rodinných historek, v kterých jsem se, ke svému překvapení, mnohdy poznávala i já sama. A tak přemýšlím, kdo od koho opisoval... :-)

,, Otevři, slyšíš. To jsem já, otec. "
,,Poznávám tě po hlase," řekl bratr Jan.
A já bych u této scény chtěla být muškou jenom zlatou... :-)))

P.S.: Děkuji oběma bratrům za jejich interpretaci, která u mě vyvolala tolik upřímného smíchu, včetně nostalgické vzpomínky na mé dětství.
P.P.S.: Ověřeno v praxi: tuto knihu lze konzumovat opakovaně a vždy se stejným výsledkem.

Katka2382
12.05.2020 5 z 5

Krásně,vtipně a vesele vylíčené zázemí u Krausů.Milá knížka ke které se člověk může neustále vracet.

YA-girl
25.04.2020 2 z 5

Přiznávám, že jsem podle zdejších hodnocení byla hodně natěšená! A když jsem se hned u první povídky (Výchovný systém) několikrát rozesmála nahlas, byla jsem na ty další o to natěšenější... Jenže ve zbytku knihy už jsem se jaksi neměla čemu smát, ba dokonce mě ty povídky nebavily a přišly mi takové nezáživné, nemastné, neslané. Měla jsem dojem, že se autor snaží často běžné situace "zhumornit" za každou cenu... Nebo spíš bych to připodobnila k tomu, že byste se v televizi dívali na němou grotesku a slzeli při ní smíchy, jenže pak by někdo zkusil tento situační humor popsat ve větách... a veškeré komično by zmizelo...

Chajda69
31.03.2020 5 z 5

Odlehčené a vtipné, taková pěkná jednohubka pro pobavení.

Od začátku jsem si říkal, že mi kniha něco připomíná. Vzdáleně to jsou povídky Šimka a Grossmanna, ale ty jsou ještě o poznání absurdnější. Pořád jsem přemýšlel, v jaké jiné knize se objevovala postava otce v groteskních situacích, které ovšem celá rodina řešila s grácií a humorem. A pak jsem si konečně vzpomněl - Leo Popper ve Smrti krásných srnců.

PéťaH.
24.02.2020 5 z 5

S humorem a nadsázkou popsané příhody z rodiny. Pobavila jsem se při čtení.

JancaMia
20.10.2019 5 z 5

Vtipné povídky ze života rodiny Krausovy :)

harena
01.04.2019 5 z 5

Milé a vtipné vyprávění, které pohladí po duši. Krausovy povídky se dají číst několikrát po sobě, znovu nás pobaví a svět se nám hned zdá hezčí. Skvělé jsou i ilustrace Jana Brychty a na obálce Adolfa Borna.

Banny_L
15.03.2019 4 z 5

Mám ráda humor rodiny Krausů. Ale až se člověk kolikrát diví, že sourozenci své dětství přežili :)).

Kerberos
10.02.2019 5 z 5

Humorně popisované situace,které by nám humorné nepřipadaly,kdyby jsme je zažívali na vlastní kůži.Poslouchala jsem audio namluvené oběma bratry Krausovými.Pobavilo mě.

Evina.Cetba
20.10.2018 5 z 5

Milá odpočinková knížka plná lehkého humoru. Tenhle styl mám v oblibě. Vtip má spisovatel v rodině a i pro to je u mnoho čtenářů oblíbený. Navíc jsou v knize hezky popsány rodinné vztahy. To na tobě doschne si prostě zaslouží plný počet hvězd.

p.pavlina
25.08.2018 5 z 5

Opravdu jsem se pobavila. Moje první humoristická kniha, která se mi moc líbila a smála jsem se nahlas.