To mi zaplatíš

To mi zaplatíš https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365467/bmid_to-mi-zaplatis-BOs-365467.jpg 4 146 146

Měl to být takový kanadský žertík, jaké k letním táborům patří. Vedoucí dívčího oddílu Monica O'Nealová celou dobu všem lezla na nervy, a tak se ji teď ostatní rozhodnou trochu vystrašit. Nic se jí nestane, jen se pořádně vyleká. Vždyť co by se mohlo zkazit? Bohužel všechno. O dvacet let později vyšetřuje detektiv Lucas Dalton nález lidských ostatků na pozemku bývalého tábora. Lucas to místo dobře zná – jeho otec tábor vedl a Lucas tam pracoval onoho osudného léta, kdy beze stopy zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Lucas ví, že by měl případ s takovou mírou osobní zainteresovanosti odmítnout. Vždyť už teď je jeho kariéra v ohrožení. Ale možná nastal čas, aby konečně někdo odhalil, jak to tehdy všechno bylo. Do místa konání tábora přijíždějí další bývalé vedoucí, aby se společně pokusily poskládat události osudové noci. Každá z nich něco ví. Každá z nich slíbila, že si to nechá pro sebe. Nyní se rozhodnou tento dávný slib porušit. Jakmile se ale do toho pustí, přijde všem vzkaz s jednoduchým výhrůžným sdělením: To mi zaplatíš. A pak se začne znovu vraždit.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

You Will Pay , 2017

DominaCZ
19.07.2019 1 z 5

Nezaujalo.
Suché, ploché, nijaké, zcela a bezesporu mi nicneříkající.
Nesympatické.
Nic až tak šokujícího.

anája
29.06.2019 1 z 5

Kniha mi připomíná stopy hrůzy, které jsem kdysi četla takové čtení pro větší děti.Je to psané tím stylem.Od autorky jsem četla lepší knihy.Za mě nic moc...

Nestorkea
17.05.2019 4 z 5

Mně se to líbilo, až do konce jsem netušila, jak příběh dopadne. I přes množství postav jsem v nich neměla guláš a vše ubíhalo v příjemném tempu.
Jen překladatel by si měl přečíst něco o koních, docela bych chtěla vidět někoho, kdo pouští koně do výběhu s udidlem, a jak s ním ten kůň cinká... A plácat koně po čumáku bych taky nedoporučovala :-)

itulenka
14.05.2019 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Začátek mě vůbec nebavil. Moc postav, musela jsem se vracet zpět a upřesňovat si kdo je vlastně kdo. Tak od půlky už jsem se dokázala víc orientovat a chytlo to i nějaký zážívnější děj.

Jirulka
08.05.2019 2 z 5

Knize by neuškodilo, kdyby byla kratší o polovinu a dala bych o hvězdičku více. Některé kapitoly mě nebavily, jiné zase ano. Na autorku nezanevřu, ale tohle se jí moc nepovedlo..

evin84
27.04.2019 4 z 5

Stará dobrá Lisa mě nikdy nezklame.

čef
15.03.2019 4 z 5

Kouzelný hrneček nám navařil skoro 500 stránek plných dosti povrchní psychologie, která bohužel nebyla v románu ještě to úplně nejhorší. Nudírna vznikala hlavně nekonečným opakováním událostí jedné noci na dětském táboře a pomalounkým odhalováním vzájemných vztahů asi tak desítky osob. Pořádně příběh začal přibližně okolo str. 300 a ani potom to nebyl žádný zvláštní hukot. Nicméně několik scén bylo na docela slušné úrovni, takže, kdo protrpěl nekonečný úvod, byl za to alespoň trochu odměněn. Řekl bych, že to je takový průměrný babský thriller, jak tady kdysi vtipně nazvala tento žánr jedna komentátorka.

Pavlnka
03.02.2019 4 z 5

Zajímavé, napínavé, přiměřeně lechtivé, ale série autorky se mi líbí více.

Tabby
08.12.2018 1 z 5

Byla jsem pokořena, přemožena a převálcovaná touto knihou. Po dlouhé době co jsem knihu nedočetla, skončila jsem na straně cca 250, řekla jsem si že život je krátký a knih je dost, aby jsem pokračovala v tom mučení.
Krátká anotace mě, jako spoustu jiných nadchla na zajímavou knihu. Začátek knihy taky dobrý pak bohužel se to nedalo. Zbytek asi 240 stran jen to co bylo v minulosti v křesťanském táboře, a o jejich vedoucích, kteří byli rozmazlené, ufňukané, zákeřné, sobecké a kdy podváděli svého partnera za každým stromem.
Bohužel, nápad dobrý, ale tohle se nepovedlo.
Od autorky jsem už něco četla, takže vím že špatná autorka neni, takže na ní nezanevřu . :)

Acinore
17.11.2018 3 z 5

Strašně se to táhlo a vůbec mě to nebavilo. Musela jsem se do čtení nutit. Škoda, pro mě ztráta času, který jsem mohla využít u lepších knížek.

Januli
08.11.2018 3 z 5

Kniha byla takové ne velké, ale malé zklamání. Jak již bylo zmíněno, zbytečně dlouhé, děj se odehrává až opravdu v závěru knihy, klidně bych snesla o něco méně postav. I finalé jsem tak z půlky odhadla. Žádná postava mi "nepřirostla k srdci" takže takový průměr.

L.Helena
02.11.2018 1 z 5

Velké zklamání!
Člověk by řekl, že když v anotaci na přebalu knihy je uvedeno, že bývalé vedoucí letního tábora obdrží vzkaz "To mi zaplatíš", tak se to stane někdy na začátku knihy a od toho se bude odvíjet děj. Ale ouha! Napřed musíte přetrpět asi čtyři sta stran příšerné nudy, kde se pořád dokola omílá jedna dvacet let stará záležitost, děj se vůbec nikam neposouvá a akorát je tam spousta nicneříkající vaty. Pak po těch čtyřech stech stranách teprve přijdou ony zmiňované vzkazy a jakš takš se na zbývajících osmdesáti stranách začne něco dít.

Před lety jsem od autorky četla Nechtěj nic vědět a celkem se mi to líbilo. Proto jsem si nyní půjčila v knihovně tuto novinku a musím říct, že je mi doslova líto těch pěti korun za rezervaci. I ta jedna hvězdička, co nyní dávám, je až až.

Peršanka
16.10.2018 odpad!

Úplně zbytečná kniha.

i.stefany
15.10.2018 5 z 5

To mi zaplatíš je vzkaz, který obdrží všechny bývalé vedoucí z letního tábora, na němž pracovaly před 20 lety. Tehdy se něco přihodilo. A každá z nich o tom něco ví. O 20 let později vyplují na povrch fakta, která souvisí právě s jejich pobytem v táboře a začíná vyšetřování. Kniha se mi dobře četla, byla napínavá, autorce se velmi dobře podařilo vystihnout atmosféru tábora a chování jejích obyvatel.

zoubele77
03.10.2018 5 z 5

Velmi slušně napsaná a dobře čtivá detektivní forma literatury vynikající autorky.

Kalina
29.09.2018 5 z 5

Přestože nemám příliš ráda dvě časové linie, tak v tomto případě to vůbec nevadilo. Naopak. Příběh se krásně rozvíjel a na konci, alespoň já, jsem byla překvapená. Knihu doporučuji.

Didi15
03.09.2018 4 z 5

O Lisy mám nejradši sérii s Alvarezovou a Pescoliovou , ostatní jsou trošku slabší odvar. Nicnéně nemohu napsat, že by mě to nebavilo. Možná místy zbytečně zdlouhavé a všichni se nechávají unášet sexuálními pudy:)Dávám za čtyři , jsou i mnohem horší knihy a honosí se titulem třeba ,,kniha roku,,.

Jane417
24.08.2018 5 z 5

"To mi zaplatíš" je první knížka, kterou jsem od Lisy Jackson četla a nechápu, proč jsem ji, jako autorku, tak dlouho odkládala. Tento příběh byl napínavý, měl spád, přišlo mi, že nemá hluchá místa, stále se něco dělo a konec jsem neuhádla. Námět byl vcelku originální a typicky letní... děj se odehrával na letním církevním táboře a také ve dvou časových rovinách. Před dvaceti lety, kdy se na táboře staly dost divné události a zmizeli čtyři lidé a v současnosti, kdy se k záhadným případům vracíme, protože v areálu bývalého tábora jsou nalezeny něčí ostatky a začíná vyšetřování... Ano souhlasím se spoustou komentářů, v knize je hodně postav, ale mně to nevadilo a po začtení jsem se úplně v pohodě zorientovala, protože vše bylo napsáno logicky a srozumitelně! Naopak musím napsat, že se mi tento styl líbil. Když vidím hodnocení ostatních čtenářů, tak je někdy docela negativní a o to víc se těším na další knihy Lisy, protože pokud je tato hodnocena jako ta slabší, další musí být naprosto skvělé.

Marluksa
18.08.2018 2 z 5

Dala jsem jí 128 stran. O 28 víc, než běžně knize dám - než ji z nudy odložím nebo nadšením neodložím dokud nedočtu. A tentokrát autorka zklamala. Chaos, nuda, spousta omáčky,... Teď a tehdy... Moc postav na můj vkus, žádná husí kůže při čtení, žádná emoce,... Prostě nic. Škoda.

alexis818
11.08.2018 4 z 5

Knihy od Lisy mám hodně ráda,tahle byla trochu slabší,ale kvalita autorky neutrpěla.Příběh byl zajímavý a mně se to četlo dobře.Je tedy fakt,že chvílema to bylo příliš roztahané,ale jinak pohoda.