Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524666/bmid_tizive-ticho-6531667dbb8ce.jpg 4 810 810

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

Peťulka3
07.03.2024 5 z 5

Vůbec mi nevadilo,že je to kniha mimo obvyklé série. Četlo se to velmi dobře. Zápletka byla zajímavá a měla jsem potřebu vědět,jak to nakonec dopadne.

Kanylka
07.03.2024 2 z 5

Autorovy knihy mám ráda, tahle mě neoslovila

Dandulka
06.03.2024 5 z 5

První samostatný thriller se opravdu vydařil. Čekala jsem sice trochu jiný konec, ale i tak byl příběh zajímavý. Přečetla jsem knížku za 2 dny. Dlouho jsem se na ni těšila, tak jsem si knihu vychutnala.

Ejv
05.03.2024 2 z 5

Taky mě kniha moc neoslovila.
Ale Bryndza je pro mě pořád TOP. Takže se těším na další knihy! :)

Viviana-Mori
04.03.2024 3 z 5

Uff. Na to, že kniha není zase tak tlustá, jsem jí četla docela dlouho.
Bryndzu jako autora mám ráda, série s Erikou Fosterovou mě bavila, tu druhou sérii s Kate jsem zatím nečetla, chystám se na ní.
Ale tohle se podle mě úplně nepovedlo.
Kniha je čtivá, stále se něco děje, to je pozitivum. Ale občas mi přišlo, že autor omílá mnohé věci dokola. Také mi kniha přišla strašně bezútěšná a depresivní. Jsem zvyklá číst temné příběhy, psychothrillery a krimi, ale tohle byla prostě jedna velká schíza. Já být hlavní hrdinkou, tak jsem podělaná až za ušima a v mnoha ohledech asi jednám jinak a mnohem zbaběleji.
Chorvatský smyšlený ostrov se tu jeví jako děsivé místo. Prázdninový domeček se proměnil v dům hrůzy. Samá nešťastná událost, už mi to pak lezlo krkem.
Také mi celý příběh přijde až příliš zběsilý a naprosto nereálný. Taková uměle vykonstruovaná beznaděj, všechno na sílu.
A také mi přišlo zvláštní, že ač kniha obsahuje barvité popisy krajiny, já si to vůbec představit neuměla. I ty obyčejné popisy mi přišly chaotické a to myslím, že mám představivost dobrou, ale tady mi to fakt nějak nešlo.
Dávám tři hvězdy, protože nějaký zájem kniha ve mně vyvolala a nenudila mě, ale ten příběh je fakt divný.
Zlaté klasické vyšetřování vražd.
Asi jsem čekala něco jiného.

Hermiona419
02.03.2024 5 z 5

opět skvělé!

em75
01.03.2024

Skvělá atmosféra, popisy Chorvatska mimo sezónu se mi moc líbily. A představa, že žiju v takové vile nad mořem, jako z pohádky. Vlastně celý příběh byl taková napínavá pohádka pro dospělé, ale já jsem nadšená. Je to jiný Bryndza, ale já ho prostě miluju.

martinaandulka
27.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Za mě se četla dobře ,ale byla to taková pohádka dobrodružná pro dospělé.Maggie byla taková Terminátorka vše přežila a konec štastný jak z pohádky.

Markéta.
26.02.2024 3 z 5

Tempo knihy bylo příjemné, u děje mi něco scházelo. Pro mě kniha, která neurazí, nenadchne.

Johana
24.02.2024 2 z 5

Obstojně čtivé čtivo, ale příběh divný až, promiňte, blbý. Pan Bryndza umí psát, to ano, zde však byl líný myslet.

Autor v epilogu zmiňuje svoje pobyty v Chorvatsku - a popisy tamní krajiny jsou pěkné. Ale thriller si neberu do ruky kvůli cestopisným poznámkám. Zde se mělo odehrát psychologické i epické drama vdovy, která nám odhalí děsivé tajemství s přesahem do mezinárodní politiky, no ne? A víte, jak mi to připadalo? Jako podklad pro scénář céčkového televizního, soap, jako že špionážního seriálu s asi tak osmi díly, kde hlavní hrdinky sehrají například Kateřina Brožová a Eva Vejmělková...

Doporučuji takhle do vlaku, když by nic lepšího nebylo.

chrudas
23.02.2024 4 z 5

Tíživé ticho se četlo dobře. Určitě to není klasická detektivní Bryndzovka, ale vůbec mi to nevadilo. Příběh byl čtivý, po Bryndzovsku napínavý a to, že to občas bylo "neuvěřitelné" mi nevadilo. Vždyť příběhy se tvoří díky autorovi představivosti, která je pro dobrý "napínavý " příběh důležitá. Dle mého pan autor nezklamal, jen je to zas něco jiného než Erika či Kate.

Mermaida
22.02.2024 4 z 5

Za mě to byla skvělá kniha, čtivá a propracovaná. Skoro od začátku příběhu jsem byla vtažena do děje a po polovině knihy jsem hltala stránku za stránku se zatajeným dechem a napnutá v očekávání, co se bude odehrávat na dalších stránkách. Děj mě za mě strhující náboj a spád. Sice to na můj vkus bylo občas trochu zbrklé, takže jsem se asi dvakrát načapala, jak knihu zavírám, abych si na chvíli od čtení odpočinula a mohla se pak lépe soustředit.
Jenom u toho konce jsem byla taková - možná trochu zmatená a trochu více zklamaná. Nebylo to podle "přestav".
Jo a taky bylo zajímavé číst od tohoto autora knihu z pohledu hlavní postavy - tedy Maggie a nikoliv z pohledu vyšetřovatele či "vypravěče". Já si osobně tuhle "Bryndzovku" užila. :))

Evule *
21.02.2024 4 z 5

Celkem čtivé, ale za mě nereálné. Byla jsem zvědavá, co se z toho všeho vyklube. Přesto, je to přeci Bryndza, takže já čekala rozhodně víc. Hvězdička navíc za mé oblíbené Chorvatsko a teď už aby tu byla další Erika..

koki.veru
21.02.2024 5 z 5

Knížka jako taková dobrá,pěkně se četla,zajímavá zápletka. Ale když bych to měla hodnotit jako knížka od Bryndzy,tak za mě zklamání. Rozhodně jsem od tohoto spisovatele čekala víc. Měl by se vrátit k sérii o Erice

GYROTOURBILLON
20.02.2024 4 z 5

Budu souhlasit s cucik14. Ale, dům v Chorvatsku i prostředí nebylo špatně vykresleno.

Becca_books
18.02.2024 4 z 5

Kniha, která nepatří do žádné série, což je v mém případě asi dobře, protože nadržuju Erice Neměla jsem žádná očekávání a knihu jsem si opravdu užila. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Ten závěr mě trošku zklamal, protože mi tam chybělo to velké dopadení padoucha, který bude do konce života pykat za své činy. Tady to trošku vyšumělo, ale zase to bylo o to víc uvěřitelné.

spencer
16.02.2024 3 z 5

Maggie pracuje jako doktorka na traumatologii. Když jí jednou do nemocnice přivezou vlastního manžela umírajícího na následky střelného zranění, které si s největší pravděpodobností způsobil sám, celý její život nabere nečekaný směr. Vydává se truchlit do Chorvatska. Konkrétně do domu, který nechal její manžel Will postavit jakožto jejich dovolenkový dům. Tam obdrží podivný dopis napsaný před několika lety samotným Willem, od jehož obdržení ji pronásleduje jedno nebezpečí za druhým. Proč její milý zemřel? A je za tím něco víc? To a mnoho dalšího přináší Tíživé ticho, nejnovější kniha Roberta Bryndzy.

Jedná se o mystery thriller, který plyne poměrně svižným tempem. Rychle se dostanete k jádru věci a než se nadějete jste na samém konci.
Avšak mnoho událostí je dost nepravděpodobných a v některých momentech to může na čtenáře působit už příliš a přestat dávat smysl. Taktéž je v první polovině načatých několik témat, kterým již nadále není věnovaná skoro žádná pozornost a osobně mi to přišlo škoda.

Abych to shrnula, není to špatné čtení. Nazvala bych to i takovou „oddechovkou“, neboť na vás v ději nečeká nic složitého. Ale je mnoho lepších titulů tohoto žánru a sám Bryndza jich má na svém účtu několik.

Boruvka.cerna
14.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Úplně jiná kniha, než na které jsem od Bryndzy zvyklá. Cca do poloviny jsem si říkala, že je to opravdu nereálné, moc komplikované a ve stylu - najdi šifru mistra Leonarda. Pak se to vrátilo do reality (aspoň trochu a podle mě) a konec byl poklidnější. Četlo se to hezky, mělo to spád. Jen je potřeba vydržet za půlku. S koncem knihy by to možná chtělo si ještě pohrát - že se Daisy nakonec dostane do úzkých atd - tj. spravedlnost zvítězí je hezké, ale v porovnání s celou knihou to působí jako psycho s pohádkovým koncem. Ale i tak se mi to líbilo (je fajn si někdy naivně myslet, že zlo bude potrestáno, že na něj přeci jen dojde - později, ale přece) :)

Kekik
14.02.2024 4 z 5

I já patřím k těm lidem, kterým hodnocení knihy trochu oddálilo čtení. Nakonec jsem se ale do knihy tak zažrala, že jsem se velmi divila, proč tolik lidí kniha zklamala. A pak přišel konec. A bohužel konec se mi zdá takový nemastný neslaný. Po několika velmi akčních scén přišlo rozuzlení, které bylo pro mě takové nudné. Čekala jsem něco víc, něco mnohem více. Přesto ale hodnotím celkem vysoko. Čtení jsem si užila.

Čtenářská výzva 2024: Téma 11. Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy.

KatyM.
13.02.2024 5 z 5

Já jsem i přes slabší ohlasy s knihou spokojená. Kniha byla velmi napínavá, mimosezonní popis Chorvatska tomu dodal tu správnou atmosféru. Závěr knihy překvapí.

Robert Bryndza
britská, 1979