Tíživé ticho

Tíživé ticho
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523077/bmid_tizive-ticho-650db5a8d8579.jpg 4 857 857

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

MonikaSt.
03.01.2024 5 z 5

Za mě jeho nejlepší knizka! Hodně mi to připomínalo Sidney Sheldona

Ivuska.09
03.01.2024 4 z 5

Už je to dlouho, co jsem kvůli nějaké knize ponocovala. Donutil mě k tomu Robert Bryndza. Skvělé čtení! Byla to pořádná jízda. Musím však říct, že místy je vše dost přehnané a jedna "náhoda" střídá druhou... Jenže i tak jsem nutně potřebovala vědět, jak vše dopadne. Takže jsem četla, četla a četla!

Sarrah
02.01.2024 3 z 5

Bohužel tohle byla ta nejslabší kniha, nikdy jsem se s knihou od tohoto autora neprala a to jsem přečetla všechny vesměs jedním dechem. Až konec se mi vcelku líbil. Čekala jsem asi víc lékařského prostředí. A ty zdlouhavé popisky, to bylo snad to nejhorší. Knihu jsem dostala 19.11. k narozeninám a dočetla dnes 2.1. což asi vypovídá za vše. Škoda

Kerberos
02.01.2024 4 z 5

Velmi akční příběh,hodně střílení,vybuchů ,vražd ,hlavní hrdinka v ohrožení.Příběhy s inspektorkou Fosterovou mi vyhovují víc.

Sanny_happ
02.01.2024 3 z 5

Moje poslední kniha přečtená v roce 2023 a bohužel jsem s ní celkem bojovala. Přečíst mi ji trvalo skoro tři týdny, což u mě není zvykem
Rozjezd knihy byl skvělý, zajímavý. Hlavní hrdinka přišla za záhadných okolností o manžela a rozhodla se přijít pravdě na kloub. Dlouho jsem nic podobného nečetla, takže jsem byla zvědavá, co za tím bude.
Bohužel spád kniha pro mě rychle ztratila. A to například z toho důvodu, že jsem moc nechápala chování hlavní hrdinky.
V určitých částech knihy mi přišlo, že je hodně popisu a málo přímé řeči, což já v knihách obecně nemám moc ráda. Příběh jako takový mi nakonec přišel celkem nereálný a překombinovaný. Autora mám ráda, ale spíše jeho jiné série, toto mi prostě moc nesedlo. Pro mě to byl jeden ze slabších thrillerů proto bohužel dávám 2,5

Kocourek
01.01.2024 4 z 5

Dobře se četlo, ale na Bryndzu dost fičák. A konec dost hektický . Doufám, že se dočkáme zase staré Fosterové...musím ubrat jednu hvězdu..

studentice
01.01.2024 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha od mého oblíbeného autora. Měla jsem pocit, že už jsem něco podobného mnohkrát četla a přišlo mi to celé překombinované. Nutila jsem se se knihu dočíst. Snad se autor opět vrátí ke svým úspěšným sériím.

le21nka
01.01.2024 5 z 5

Skvělé! Kniha má spád, žádná nuda. Velmi dobře se četla.

Merryashka
01.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Začátek knihy výborný a napínavý. Přidávám se k níže uvedeným hodnocením knihy, že konec je překombinovaný, nevěrohodný a a zamotaný.

čef
01.01.2024 5 z 5

Velmi poutavý příběh většinou z kulis chorvatského ostrova, kde se konají ty nejdrastičtější scény. Hodně se toho tak také děje v Londýně, politici jsou pěkní vykukové asi všude. Napínavé jako vždy, ve vzduchu visí stálé nebezpečí s ohrožením života hlavní hrdinky. Opět velmi dobrý román autora.

Mája777
31.12.2023 4 z 5

Poslední kniha tohoto roku. Asi jsem se moc těšila. Nebylo to ono. Jak už psali ostatní, je to překombinované, místy nereálné. Ani zdaleka nedosahuje úrovně sérií o Erice nebo Kate. Ale je to Bryndza a tak mu dám šanci i příště.
(31. 12. 23 - 27 654 - 76)

blebuska
30.12.2023 4 z 5

Kniha měla rychlý spád, ale místy byla překombinovaná, neuvěřitelná až nereálná.... Ale co by ne. Konec byl taková pomyslná třešínka na dortu

bigben
30.12.2023 3 z 5

Oproti jiným příběhům tohoto autora jsem trochu zklamaná. Nezaujal mě příběh, ani mi nepřišel moc reálný...a hlavní hrdinka moje sympatie taky moc nepobrala...tak snad příště

klarence
30.12.2023 3 z 5

Za mne nepatrné zklamání asi jsem očekávala něco jiného. Chvilku mi to v druhé polovině přišlo krapet nereálné, ale jinak musím říct celkově, že se mi kniha docela dobře četla a fandila jsem hlavní hrdince.

petrarka72
29.12.2023 3 z 5

Po Ďáblově cestě docela propad. Takový pokus o politický thriller pro ženy. Nicméně dočetla jsem.

princesse
29.12.2023 5 z 5

Skvěle jsem si početla, akce za akcí a žádná nuda. Robert nezklamal a vůbec nevadí, že zde hlavní roli nehrála ani Erika, ani Kate. Skvěle jsem se přenášela na popisovaná místa a Tišinu jsem si, samozřejmě, chtěla hned vygooglit. Chorvatsko je moje oblíbená prázdninová destinace a také mám svůj nej ostrov, takže místo děje vybráno podle mého gusta. Potěšil mě i konec. Spravedlnost zvítězila. Nějak poslední dobou čím dál raději čtu dobré konce ... Rozhodně doporučuji všem a myslím, že ani fanoušci Roberta nemohou být zklamáni.

Havrnka
29.12.2023 5 z 5

Za mě opět na jedničku.

Denisa232623
28.12.2023 2 z 5

Po přečtení další knihy od R.B jsem dost na vážkách zda se mi líbila nebo nelíbila. I když se jedná o knihu a v knihách jsou příběhy z velké části smyšlené tak tady už byl děj dost překombinovaný s mezerami a něco mi tam chybělo. Nicméně jako celek se čte dobře, odehrává se v Chorvatsku a to bylo příjemné. Ale na série s Kate ani s Erikou to nedosáhne a víc než 2,5* dát nemůžu.

VeruHoráková
28.12.2023 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě to úplně nebavilo, ale na mě to bylo až moc překombinovaný a hlavně nereálný. Ale vezmeme to popořadě.

Začátek příběhu začal slibně. Hlavní postava přijde za podivných okolní o svého manžela a člověk si říká, co za tím je. Do hlavní postavy nebyl problém se vcítit a spolu s ní chcete přejít na to, proč byl její manžel zavražděn, ačkoliv policie tvrdí, že šlo o sebevraždu. Následně se ale začne rozvíjet kolotoč různých zvratů a událostí, nad kterými jsem kroutila hlavou, a když jsem četla závěr, tak už jsem si říkala: to jako vážně? Člověk je až překvapený, co všechno autor dokázal do příběhu vecpat Přitom tomu chcete aspoň trochu věřit, ale tady to prostě nešlo a v tomto případě opravdu platí, že někdy je míň prostě víc.

Nicméně, i přesto jsem se celou dobu zajímala, jak příběh dopadne, takže za mě takový průměr.

zuzana2599
27.12.2023 4 z 5

Je nesporné, že Robert Bryndza je pětihvězdičkový autor. Na jeho první samostatný psychogický thriller jsem byla velmi zvědavá i natěšená, po přečtení cítím ale spokojenost, ne nadšení. Část děje situoval autor i do jeho oblíbeného Chorvatska na fiktivní ostrov Tišina. Zde byl děj hodně dramatický a hlavní hrdinka Magie prožívala velmi krušné chvíle při boji o život. Politické pozadí v ději moc neoblibuji, budiž, tentokrát můj oblíbený autor dostává 4* !
Těším se na příště, pane Roberte !

Robert Bryndza
britská, 1979