Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1318 1318

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Make20
08.01.2022 3 z 5

Knížka se mi líbila. Nemohla jsem se odtrhnout, opravdu napínavé. Jen konec trochu přitažený za vlasy.

Karoley
06.01.2022 5 z 5

Spí. Bledá dívka v bílém pokoji...

Napínavý příběh o ztrátě, bolesti a smrti. Knihu jsem nedokázala dát z ruky, celá napnutá, co se stalo s Gabeovou dcerou Izzy, kdo jsou Ti druzí a co se to proboha děje kolem Alice?
Styl psaní C.J. Tudor jsem si zamilovala a už nedočkavě vyhlížím její další knihu!

PájaReader
05.01.2022 5 z 5

Za mě super. Z Kříďáka jsem byla malinko zklamaná. Jáma mě chytla víc a od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout.

MatoPalkes
05.01.2022 5 z 5

Štipka Cartera, dve štipky Fitzeka, trochu mysteriózne, pekne postupne to zapadalo do seba, oproti Kriedovym správam ešte lepšie. Autorka má talent.

Lorelei13
02.01.2022 5 z 5

Nejlepší ze všech knih od C.J.Tudor a myslím, že už ji ničím nepřekoná.

Kekik
02.01.2022 5 z 5

Dočkala jsem se. Poprvé jsem z knihy C.J. Tudor nadšená.
Po přečtení Kříďáka a Jámy jsem pocítila velké zklamání. Od obou knih (Kříďáka především) jsem měla veliká očekávání, a bohužel nebyla naplněna. Přesto jsem u Jámy psala, že to s autorkou nevzdám, protože co kdyby... A to kdyby přišlo s knihou Ti druzí.

Autorka psát umí. Se čtivostí jsem neměla problém u žádných jejích knih, spíše mě zklamaly obsahově. Tentokrát mně ale příběh naprosto sedl. Tedy až na tu mysteriózní linku, která zde byla naprosto zbytečná. Dovedu si příběh představit bez tohoto prvku. Některé spojitosti jsem odhala, u jiných mi jen spadla brada.
Doma mám i knihu Upálené, kterou mi přinesl na objednávku Ježíšek. Objednala jsem si ji ještě před čtením Ti druzí. Vážně jsem této autorce věřila, i když mě předtím dvakrát zklamala.

Cituji text z knihy, který je na náhrobku malého dítěte. Slova mě hluboce zasáhla.
*Milovaná dcera a vnučka.
Vypůjčená z nebes, navrácená do náruče andělů.*

Plaknel
19.12.2021 4 z 5

Co říct?
Byla to jízda. Pořád bych jen četla, abych se dozvěděla víc... Něco mi tam trochu vadilo a jedna kapitola- to už bylo, celkem až moc přitažené za vlasy. Jinak doporučuji.

Evišťátko
18.12.2021 4 z 5

Upálené a Kříďák byly sice o malinko lepší ,ale ani Ti druzí nepostrádali při čtení napětí.Prvky mysteriozity mi tam až tak nevadily a určitě bych autorku nepřirovnávala ke Kingovi.

Radesan
16.12.2021 4 z 5

Četl jsem prozatím všechny autorčiny knihy a stejně jako u předchozích se mi líbí ona potemnělá atmosféra a hlavně zůstal ten krásný "tlak", kdy už si říkáte, že dočtete kapitolu a půjdete spát......jenomže.. přesně v ten moment, co dočtete kapitolu, autorka nakousne nový fakt, takže čtete dál :D. Hezká práce a už je na Vánoce objednána další kniha "Upálené".

MiroslavKutík
14.12.2021 4 z 5

Nevim proč ale tuto knihu jsem četl moc dlouho a dvakrát ji odložil, ale i tak jsem knihu dočetl.
Příběh to je pěkný číst se to dalo.
Za mě, za přečtení to stojí není to zas tak špatná kniha. A v celků pěkný konec :)

PeM
07.12.2021

Nuda, nezáživné, o ničem....

lenny_prague
03.12.2021 5 z 5

Moje prvni kniha od autorky, cetla se sama a krasne plynula. Pribeh je napinavy, uderny, ani mi neprislo, ze ma kniha pres 300 stran. Zadne zbytecne natahovani, moc se mi to libilo. Jen cast s “nadprirozenem” me uplne nebavila, bylo to takove mene uveritelne.

Palus
03.12.2021 5 z 5

Příjemná změna žánru, překvapivá a temná zápletka...

Mirin1349
01.12.2021 4 z 5

Pro autorku mám slabost, její knihy se mi hezky čtou a ani toto dílo nebylo výjimka. Knížka byla napínavá, čtivá, s krátkými kapitolami přidávajícími na údernosti. Kniha si vystačí s relativně malým množstvím postav a tedy si můžeme být jistí, že pokud se o někom kniha zmíní, rozhodně bude hrát v knize důležitou roli. Což na jednu stranu i kazí zážitek, protože pak člověku souvislosti dojdou možná dříve. Rozhodně to ale bude jedna z knih, jejichž děj si budu pamatovat. Neokoukaný námět s velmi dobrým zpracováním.

wooloong
30.11.2021 5 z 5

Další knížka, která se dobře četla. Děj hezky běží a postupně do sebe jednotlivé dějové linky zapadají až do dobře odvyprávěného a dovysvětleného finále. Jediné, co mi tam nesedělo, byla ta část týkající se nadpřirozena. Jakoby se táhla paralelně vedle hlavního příběhu a nikde do něj uspokojivě nezapadla.

111moni
30.11.2021 4 z 5

Tak u téhle knihy jsme neměla takové to mrazení, chyběl mi ten záhadný tajemný podtón, to, mrazivé cosi. To málo co tam bylo, nebylo tak nějak rozvedeno, jako by se do toho autorka nechtěla sama pouštět. Tohle byla kniha o děsivé hře, kterou někdo rozehrál a pokračovala jako domino, nicméně, po postupném odhalování klíčových událostí se dalo předpokládat, jak se děj bude vyvíjet. Každopádně zajímavý počin a tuto paní budu sledovat ;)

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Opět pecka. Hodně zajímavé téma, knížka se dobře četla, byla napínavá, určitě doporučuji.

Andrea7272
28.11.2021 5 z 5

Pecka opět jsem byla spokojená :-) Spisovatelka nezklamala , řadím mezi topku !!!!

Hanaluna
26.11.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Atmosféra temna, děj záhadný, zamotaný a přesto velmi čtivý. Ani vlastně nevím, kdo je mi z postav nejvíce sympaticky. Každý má svou temnou stranu…. Paráda.

ddkk
20.11.2021 4 z 5

Dlouho jsem si vůbec nebyla jistá, o čem vlastně čtu. Mátla mě nejistota kdo je kdo, netušila jsem, jakou roli která postava v příběhu (v jakém?) hraje...Ale postupně se přede mnou začaly odhalovat souvislosti a já se těšila na každou další stránku. Příběh nabyl na napínavosti a zajímavosti a až do konce zůstávala řada tajemství, kvůli kterých je třeba knížku dočíst.

Možná bych dala plný počet, ale právě ten konec...všechna vysvětlení jaksi polopatická, uspěchaná a ne úplně pochopitelná...

Přesto u mne za čtyři.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972