Terapie sdílením vol. 2

Terapie sdílením vol. 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401653/bmid_terapie-sdilenim-vol-2-jq3-401653.jpg 3 171 171

Terapie sdílením série

< 2. díl

Ester Geislerová a Josefina Bakošová zahájily na sociálních sítích revoluci. Zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty. Hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním a rozčísl poklidnou českou hladinku sociálních sítí naprosto nečekaným způsobem. Miliony lidí najednou získaly pocit, že nejsou ve virtuálním světě na reálné vztahy samy a že někteří jsou na tom vlastně ještě mnohem hůř než oni. Terapie zabrala. Netrvalo dlouho a vznikla kniha, která byla naprosto věrným obrazem autentického prostředí chatů a messengerů, kde se často odehrávají začátky, ale také konce vztahů. Kniha zaznamenala tak velký úspěch, že její pokračovaní bylo jen otázkou času. Terapie sdílením: Valentýnská edice je na světě! Tentokrát nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných.... celý text

Ronnie68
01.01.2020 3 z 5

Byla to spíše oddechová četba, ale za mě lepší byl první díl

Lily101
22.09.2019 3 z 5

Ano, není to klasická obsahová platforma knihy. První díl mě moc nenadchnul, ale nikdy jsem žádné knize nedala jednu hvězdičku, protože zohledňuji autorovu snahu a také skutečnost, jak je vydání knihy náročné, přičemž jistě prochází rukama osoby, která posléze uváží, zda knihu vydat či ne.

No a tato “kniha” se mi líbila mnohem víc než první díl, obrázky mi dávaly větší smysl k obsahu, texty byly ucelené pod jednotlivými hashtagy, jež uvozovaly téma jako kapitoly.

katallinka
06.09.2019 2 z 5

Neurazí, ale rozhodně nenadchne. Parkrát jsem se zasmala, ale za mě celkem o ničem.

iiiccc
19.08.2019 2 z 5

Tohle už bylo zbytečné. To opravdu vtipné bylo již vydáno v prvním díle.

ecila13
18.05.2019 3 z 5

Pobavilo. Ale knížku jsem měla přečtenou asi za půl hodiny.
Super nápad, ale malé množství :-)

- Jsi nádherná!
- Nech toho! Jde ti jen o to, dostat mě do postele!
- A inteligentní.

- Půjdeš se mnou do kina? Jestli se mi vyplatíš, koupim i kolu a popkorn.

- Já Ti nelžu, ta pravda se vyvíjí.

- Cauky Evo, včera to bylo fakt super.. a mam pocit ze i tobe se to dost libilo. Aspon jsi tak znela.
Klidne bych si dal repete. Chapes, co tim myslim? ;)
- Cauky, Eve se to asi zas tak nelíbilo, pac ti dala blby číslo.

anetka.repova
20.04.2019 odpad!

Nechápu, že se vůbec nějaké pokračování vydalo. Je to smutné, kam ten knižní svět spěje. Škoda papíru na takovou knihu.

klaraj093
18.04.2019 1 z 5

Stejně jako u první knihy, je tohle škoda papíru...

Jandulena
01.04.2019 1 z 5

Přečtená během posezení u kafe, ale že bych z ní byla tak moc na větvi se říct nedá. Jednička byla dle mého lepší.

gargamelka
30.03.2019 3 z 5

Přečteno během chvilky po vyzvednutí z knihovny. Něco jako sonda do duší uživatelů messengeru. Na jednu stranu nám internet a soc.sitě dělají dobrého sluhu, ale také nepříliš dobrého pána. Do očí bychom si to neřekli, ale na dotykáči to vydatlíme a jsme kingové....
Dost vybraných konverzací jsem již četla na Instagramu. Některé konverzace nevymyslíš..:D

KájaKoxík
20.03.2019 1 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za cca 30 minut.

Chápu, že zpracování, které autorky použily má připomínat konverzaci na sociálních sítích, ale věřím, že i tak by se to dalo udělat lépe a knihu tak zkrátit. Fotky v knize jsou zcela zbytečné. - mínus hvězda
Cena této knihy dle mého názoru neodpovídá ani kvalitě obsahu ani zmíněné době čtení. - mínus hvězda.
Nedokážu si představit, že by tato kniha mohla někomu něco reálně přinášet a tedy, že by měl potřebu mít ji doma. - mínus hvězda.
Obsah samotný mne oslovil mnohem více než v prvním díle. Smála jsem se mnohem více. Přidávám tak jeden vtip z knihy:

On: Když bude zmrzka, přežiješ hokej? :)
On: Při kterém si můžeme třeba povídat a další takové věci :)
Ona: Budeš mě škrabkat?
Ona: Škrabkání + zmrzka = může být hokej

Je možné že kniha najde své čtenáře, ale nechápu, proč by měli sahat po knize, když podobných příspěvků je na sociálních sítích fůra a zdarma. I tak ale + hvězda.

Vychází mi tedy dvě hvězdy, Druhý díl je tedy za mě lepší než první. Ale i tak nemám potřebu knihu někdy v budoucnu otevřít znovu.

Áňa 998
02.03.2019 2 z 5

Přečteno za chvilku, a ve srovnání s jedničkou se mi dvojka zdála slabší. Nijak extra jsem se nebavila.

andulka1406
02.03.2019 3 z 5

Ani jsem se nijak moc nesmála. Přečteno během půl hoďky.

NymphMaeve
28.02.2019 3 z 5

Věděla jsem do čeho jdu, mám doma první díl a u toho jsme se s přítelem docela zasmáli. Druhý díl má menší rozsah a je rozhodně nudnější. Otočila jsem spoustu stran, aniž bych reagovala, ale asi polovina nás pobavila. Každopádně jsem čekala víc a oproti prvnímu dílu mě tento zklamal, výběr příspěvků nebyl úplně šťastný. Pokud by měl vyjít další díl, snad bude lepší. Určitě je to pouze kniha, co si prolistujete při špatné náladě, či při chuti se zasmát. Jsou však podobné a lepší knihy, než tato. Má však nádhernou obálku - krásně se leskne.

Leniii
28.02.2019 3 z 5

Pro mě lepší než první díl. Dost jsem pobavila:)

Korsika
21.02.2019 1 z 5

Když už jsem věděla, co beru do ruky, bylo to trošku lepší, ale stejně mi to (až na pár bublinek) nepřišlo ani vtipné ani nijak jinak obohacující.

adela2230
17.02.2019 4 z 5

Po prvním díle si myslím, že kniha nijak nemohla zklamat. Pokud někdo četl už předchozí díl, ví co očekávat a kniha je stále stejně oddechová, pobaví a člověk se občas řekne, jak je tohle možné...

Anna27
14.02.2019 4 z 5

Nemyslím si, že bysme tuto knihu měli hodnotit kriticky jako dílo poezie a vrcholné literatury. Kniha má pobavit a podpořit lidi v tom, že nejsou samy se zkušeností s trapnými rozchodovými výmluvami. Já od této knihy nečekám, že mě vystřelí z kalhotek, ale že si ji s úsměvem na tváři přečtu a u něčeho se pozastavím, u něčeho zasměju. Není to celovečerák, ale to od ní ani člověk nemůže čekat. Místo v mé knihovně mají oba díly a pokud vyjde další, zas koupím. V této mě potěšily i fotky, zajímavé zpracování.

Rawen616
08.02.2019 odpad!

To co jsem napsal k jedničce, mohu klidně napsat i sem. Hodnotově to spadá do mého osobního žánru "kniha rovnou do kamen".

alcerka
08.02.2019 2 z 5

Pro mě o něco lepší než první díl, našla jsem tam pár zajímavých hlášek.

Brambor16
05.02.2019 2 z 5

Oproti první knize mě tato nepobavila, tak jak jsem doufala.

Autoři knihy

Josefina Bakošová